40., pátek 16. 1. 2004
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Schwarz - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Jan Hanzlík, J. Kasík, Výtisk - Bartečko, Broš, Chabada - Ton, Marek, Tomajko - Ujčík, Šimíček, Z. Sedlák (22. Špilár) - od 43. navíc D. Vrbata, Šindel, Z. Sedlák
Karlovy Vary: Barta - D. Hájek, F. Ptáček, Vantroba, Galvas, Bauer, Rhodin - Tvrdík, Alinč, Němčický - Jantovský, Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Netík, V. Polák, Košťál
Branky: 55. Ujčík (Řezníček) - 23. Petr Kumstát (Skuhravý). Rozhodčí: Husička - M. Čech, Machálek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3479.

Energetici přijeli do Prahy s viditelnou snahou o zabezpečenou obranu s hrou na brejky. Sparťanům vázla kombinace, akce troskotaly na připravé obranné hradbě hostí. Necelé tři a půl tisícovky diváků mohli zklamaně vzdychnout pouze při náznacích šancí, střely z větší vzdálenosti pohodlně vykryl karlovarský Libor Barta. Největší šance Sparty přišla v polovině úvodní části. Do přečíslení se dostal kompletní útok Jana Marka, jeho vedoucí se ve finální fázi pokoušel dopravit puk ze vzduchu do branky, ale opět byl na konci připravený Barta. Jak se hra stále více utápěla v nepřesnostech, začali se více osmělovat i hosté. V polovině 17. minuty Alinč našel před brankou úplně volného Němčického, ale toho vychytal Marek Schwarz. Mladý sparťanský gólman musel likvidovat i přesilovkové pokusy Ptáčka a Bauera, stále při něm i štěstí, když na konci úvodní části Bednařík netrefil zcela odkrytou branku. Více toho obě mužstva v první třetině divákům nepředvedla.

Druhá část zápas obrázek hry nezměnila, ovšem změnila skóre. Nedůslednosti v obranné činnosti Sparty hosté ve 23. minutě potrestali. Střelu Skuhravého vyrazil Schwarz pouze k volnému Kumstátovi, který se štěstí tečovanou střelou překonal Schwarze a poslal hosty do vedení. Sparťany inkasovaná branka příliš nevyburcovala, pokud se dostali domácí do útočného pásma, končily útočné pokusy v osobních soubojích s pozorně bránícími energetiky. Akce se rodily těžce, šancí bylo jak šafránu a nespokojené obecenstvo si několikrát bouřlivě zapískalo na adresu předváděné hry. Vrcholem sparťanského zmaru byla přesilovka v závěru této části hry, kdy se domácí vůbec nedostali k přesilovkovému zámku a odcházeli tak do kabin za jednogólového manka.

Očekávání sparťanského tlaku nedostálo na úvod třetí části hry svého naplnění. Energetici mohli naopak odskočit na rozdíl dvou branek, hned ve 41. minutě Schwarz tygřím skokem zabránil cestě puku do prázdné branky, ve 45. minutě se Skuhravý dostal sám před Schwarze, ale ten držel šance Sparty. Trenéři domácích se snažili oživit hru, poslali na led i Jakuba Šindela, ale sparťané se stále trápili, Barta se nudil a stadionem se chvílemi nesl pískot. Před polovinou závěrečné části se domácí přeci jen zvedli. Nejprve si vybruslil zpoza branky Špilár, ale netrefil. O pět minut později zakončoval svoji kličku Bartovi nečekanou přihrávkou Ton, čímž zmátnul i adresáta, kterým byl Libor Procházka. Až o minutu později se přeci jen skóre změnilo. Chvilkový zámek vyrobila Šimíčkova řada. Puk se dostal na modré k Řezníčkovi, jeho ránu Barta neudržel a volný puk dorazil do sítě Ujčík, 1:1. Za další minutu mohlo opět všechno jinak, Tvrdík dvakrát zkoušel Schwarze, a následnou přihrávku Alinče před prázdnou branku zmařil Procházka. V těchto fázích zápasu se již bylo na co dívat, ale i přes několik šancí na obou stranách dospěl zápas do prodloužení.

V něm se mohl vstříc Schwarzovi vydat na modré číhající Bednařík, ale nezpracoval těžkou přihrávku. Na druhé straně Řezníček hledal osamoceného spoluhráče, na něhož zívala prázdná branka, ale přihrávku překazil Rodin. V 63. minutě se na Schwarze řítil Kumstát, ale sparťanský gólman čaroval. Téměř dvě minuty měli hosté v závěru prodloužení k dispozici početní výhodu, ale Schwarz zastavil i nebezpečnou ránu Lipianského a výrazně se zasloužil o celkovou dělbu bodů.

Richard Farda, Karlovy Vary: „Jsem s výkonem na sto procent spokojen, hráči hráli, na co jsme se připravovali. Nemůžu být spokojen s výsledkem, měli jsme pět vyložených šancí, a kdybychom dali na 2:0, vezli bychom domů určitě tři body.“

Alois Hadamczik, Sparta: „Jsem přesvědčený, že každý hráč odvedl v dané situaci a formě, kterou máme, maximum. Mužstvo má celou sezónu dost smůly, po dlouhodobých zraněních je to u některých kluků, jakoby se začínalo od letní přípravy. Divákům nezůstali nic dlužni v nasazení a ve vůli vyhrát. Herní stránka ale není optimální. Karlovy Vary dobře bránili, takže to bylo těžké utkání. Vyzdvihl bych bojovnost mužstva a výkon brankáře Schwarze.“