2., neděle 12. 9. 1999
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Bříza - Benýšek, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Sýkora, Šrek - Broš, Chabada, Eiselt, Havelka, Hlinka, Horák, Kratěna, Martinec, Novák, Výborný, Zelenka, Žemlička.
Třinec: Lakosil - Cartelli, Gregořek, Kántor, Kuntoš, Sekeráš, Svoboda - Chlubna, Folta, Havlát, Jánoš, Kaděra, Král, Pletka, Selingr, Zadina.
Branky a nahrávky: 33. Sýkora (Výborný, Novák), 43. Martinec - 18. Folta (Jánoš, Sekeráš), 26. Pletka (Kaděra), 43. Král (Havlát, Grgořek), 59. Jánoš (Král, Selingr). Rozhodčí: Brada - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:9. Diváci: 5246.

Komentář

Sparta vstoupila do nové sezóny neúspěšně. Po sobotní prohře ve Zlíně ji doma čekal další velmi silný soupeř - Třinec. Po oboustranně slušném úvodu utkání se projevila malá sehranost Sparťanů a naopak um Slezanů v proměňování šancí. Holešovičtí se do šancí dostávali jen sporadicky, a pokud se před Lakosila přece jen proklestili, v zakončení chyběla pohotovost a souhra. V polovině utkání proto tým z Holešovic prohrával 2:0.

Ve 33. minutě nachytal na hruškách do té doby jistého třineckého gólmana Sýkora. Následující tlak však efekt nepřinesl. Oceláři zvýšili ve třetí třetině na 1:3, Sparta však dokázala rychle odpovědět Martincovou trefou.

Oboustranně nepřesný rozhodčí Brada pak přinesl pár překvapivých okamžiků pro diváky i samotné hráče, ale gól ani jedno mužstvo z množství přesilovek nevytěžilo. Minutu před koncem se Sparta odhodlala k power-play, ve které v pohodě hrající Třinec pečetil Jánošovým gólem do prázdné branky. Utkání mělo totožný průběh a výsledek jako v sobotu ve Zlíně, Sparta se po dvou kolech krčí na chvostu tabulky.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
Bílí Tygři Liberec
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zpátky na hokej, do Prahy přijede Liberec

Miroslav Forman prodloužil kontrakt ve Spartě

Neuvirth: Chci pomoct Spartě na ledě i mimo něj

Hlinka: Musíme zůstat v klidu a poctivě trénovat