17., pátek 29. 10. 1999
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Mařík - Čech, Jasečko, Martínek, Nedoma, Suchánek, Zíb - Bartoš, Brabenec, Filipi, Kotalík, Král, Nedorost V., Rob, Sailer, Turek, Šimánek, Štrba, Ťoupal.
Sparta: Bříza - Benýšek, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Rebolj, Sýkora - Broš, Chabada, Eiselt, Havelka, Hlinka, Kratěna, Martinec P., Novák, Výborný, Žemlička.
Branky a nahrávky: 1. Štrba (Ťoupal), 39. Bartoš (Suchánek, Martínek) - 35. Výborný (Martinec, Kučera), 48. Nedvěd (Martinec, Benýšek). Rozhodčí: Brada - Vőrőš, Grochol). Vyloučení: 8:5. Diváci: 5179.

Komentář

Výborný, Martinec a Broš se na jihočeském ledě vrátili po krátké odmlce do zápasového rytmu, a i díky jejich výkonu odváží Sparta z Budějovic bod. Na marodce zůstal Zelenka a dlouhodobě zraněný Šrek, za kterého Sparta vytáhla do základní sestavy Slovince Rebolje.

Domácí šli do vedení hned v první minutě. Ťoupal nahrál zpoza brány do skrumáže před Břízou, kde se nejlépe orientoval Štrba - 1:0. Sparta prokazovala odhodlání vyrovnat, ale gól Kučery od modré nemohl být uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Dočkala se tak až v druhé polovině utkání. Výborný lehkou střelou po ledě dokonale překvapil jinak výborného Maříka a bylo vyrovnáno.

Za pár minut však Budějovičtí využili přesilovku. Po Suchánkově střele doklepával do prázdné branky Bartoš. Pražané však dokázali dvanáct minut před koncem Nedvědovým gólem vyrovnat a znovu tak v poslední třetině uzmout svému soupeři body. Nebýt kvalitních zákroků Maříka a smůly při proměňování šancí, mohli hosté pomýšlet i na vítězství. Výborné utkání hrané před zaplněným hledištěm skončilo nakonec remízou.

Při zápase v Českých Budějovicích se zranil Miha Rebolj. Trenér Pavel Hynek potvrdil, že Rebolj má vyhozené rameno, které muselo být zafixováno. Tím má Sparta na soupisce celkem šest obránců včetně juniora Martina Holého.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Miroslav Forman prodloužil kontrakt ve Spartě

Kapitán Řepík: Byl to zápas jako v play-off

Neuvirth: Chci pomoct Spartě na ledě i mimo něj

Hlinka: Musíme zůstat v klidu a poctivě trénovat