21., pátek 19. 11. 1999
Vsetín - Sparta VSE - SPA
Vsetín: Pešat - Jaškin, Kuboš, Suchý, Tesařík, Zábranský, Zubíček - Antoněnko, Bělohlav, Dopita, Mařák, Mikeš, Pardavý, Paroulek, Procházka, Stantien, Žajgla.
Sparta: Bříza - Benýšek, Dobroň, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Sýkora - Broš, Chabada, Eiselt, Hlinka, Kratěna, Martinec P., Novák, Vůjtek, Zelenka, Žemlička.
Branky a nahrávky: 24. Vůjtek (Martinec, Sýkora), 30. Kratěna (Eiselt, Broš), 34. Žemlička (Hlinka, Zelenka). Rozhodčí: Haber - Guth , Rittich. Vyloučení: 2:3. Diváci: 4985.

Komentář

Bez Davida Výborného, kterého skvěle zastoupil Václav Novák nastoupila Sparta ve Vsetíně proti místnímu Slovnaftu Viva už s Martinem Procházkou, ale bez Čechmánka, Srdínka a Tomajka.

Po úvodní oťukávačce se zápas rozhodoval ve druhé třetině, kdy skóre zápasu otevřel svým prvním gólem v dresu Sparty Vladimír Vůjtek, když propálil Pešata z úhlu. Za šest minut potvrdil Ondřej Kratěna že ve Vsetíně se mu vždy dařilo a doklepával do prázdné branky po nahrávce Michala Broše a Václava Eiselta. Rozjeté Sparťany nedokázali jejich soupeři zastavit ani ve 34. minutě, kdy Žemlička zkušeně trefil po zemi k tyči do protipohybu Pešata.

K výborné hře všech tří útoků Sparty se přidal vynikající Petr Bříza, který znemožnil všechny Vsetínské hvězdy a právem vychytal svou další letošní nulu. Ke třetí třetině snad jen poměr střel Sparty a Vsetína - 18:8.

Sparta tedy prodloužila sérii zápasů bez porážky na 9 utkání, čímž zároveň vyrovnala sérii Litvínova.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Miroslav Forman prodloužil kontrakt ve Spartě

Kapitán Řepík: Byl to zápas jako v play-off

Neuvirth: Chci pomoct Spartě na ledě i mimo něj

Hlinka: Musíme zůstat v klidu a poctivě trénovat