AST - SPA 5:0 - Spartě se nezdařil první zápas nové sezony

přát., čtvrtek 2. 8. 2012, hráno v Benešově
Astana - Sparta AST - SPA
Astana: Jeremjev - Savčenko, Novopašin, Litviněnko, Lakiza, Šemelin, Fadějev, Grigorjev, Išmametiev - Zhailanov, M. Spiridonov, Poliščuk, Aleksandrov, Jermolajev, Rudenko, Upper, Starčenko, Krasnosloboctev, Bumagin, A. Spiridonov, Romanov.
Sparta: Schwarz - Vallin, Manavian, Husák, Hanzlík, Philipp, Gawryletz, Krstev - S. Treille, Y. Treille, Přibyl - Forman, Pacovský, Tůma - Žalčík, Luňák, Bahenský - Dvořáček, Kučera, Karpov.
Branky a nahrávky: 9. Rudenko, 27. Rudenko (Grigorjev), 33. Jermolaev (Išmametiev), 41. Novopašin (Rudenko), 52. Bumagin (Zhailanov, Krasnoslobocev). Rozhodčí: Souček, Lacina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 9:11, navíc Sacha a Yorick Treille 2+2 min za hrubost, Grigorjev 2+2 min za hrubost, Novopašin 2+2 min za hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0.
B e n e š o v - Spartě se první zápas nové sezony nevydařil. Vůbec první přípravné utkání týmu z hlavního města se nezdařilo, celek Barysu Astana nadělil Spartě nepříjemný výsledek 5:0. Utkání hrané v Benešově nabídlo i několik vyostřených momentů, které příliš nezapadaly do přátelského utkání.

Sparťané nevstoupili do utkání ideálně, už v deváté minutě inkasovali. Přesilovkový gól padl z hole Konstantina Rudenka. Sparťané poté pohrdli téměř dvouminutovou přesilovkou 5 na 3 a v první třetině už branka nepadla.

Prostřední část se Spartě taktéž nevyvedla, po nahození od modré čáry vyrazil Marek Schwarz puk jen před sebe a s dorážkou si úspěšně poradil znovu Konstantin Rudenko. Netrvalo dlouho a hráči Barysu zvýšili skóre už na 3:0. Úspěšným střelcem se stal zhruba v polovině utkání i Vadim Jermolaev. Druhá třetina tak skončil v jasný prospěch Astany.

Pokud sparťané pomýšleli na otočení skóre v závěrečné části, tak se jim plány pokazily velmi rychle. Už po čtyřiapadesáti vteřinách se prosadil Vitalij Novopašin. Velkou šanci měl za tým Sparty Sacha Treille zhruba deset minut před konce závěrečné třetiny, ve skvělé pozici ale nechal vyniknout brankáře soupeře Jeremjeva. Jevgenij Bumagin se stal posledním gólovým střelcem utkání, svou šanci proměnil v branku devět minut před koncem utkání po přihrávce Zhailanova.

Úvodní zápas sezony se tak týmu Sparty nepovedl. Napravit to ale hráči s „S“ na prsou mohou již zítra, 3. srpna totiž hrají od 11:00 na ledě Litoměřic.