2., neděle 15. 9. 2013
Chomutov - Sparta CHM - SPA
Chomutov: Hanuljak - Malec, Lakos, Pulpán, Mrázek, Kučný, Bartejs, Šulák - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenér: Jiří Čelanský.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Philipp, Švrček, Gřegořek, Sičák, Kubát - Kumstát, Pech, Rolinek - Pacovský, Hlinka, Ton - T. Rachůnek, Přibyl, Buchtele - Klimek, Simon, I. Rachůnek. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 26. Kaše (Šulák), 33. Malec (Hruška, Kämpf), 58. Divíšek – 26. Kumstát (Pech, Philipp). Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:5, navíc Sikora (CHM) 5 a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4651. Střely na branku: 16:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Nejlepší hráči utkání: Divíšek - Pech.
Ch o m u t o v - V přípravě sparťané nad stejným soupeřem dvakrát jasně zvítězili, v druhém ligovém kole už ale na Chomutov nestačili. Na ledě Pirátů inkasovali jako první, bleskově sice dokázal vyrovnat Petr Kumstát, na druhou branku už ale Holešovičtí odpověď nenašli. V samém závěru navíc inkasovali potřetí, přestože byli v celém utkání jasně střelecky aktivnějším týmem.

Sotva začal zápas mezi favorizovanou Spartou a Chomutovem, první hráč již odjížděl na trestnou lavici. Hosté měli ihned přesilovou hru po Malcově faulu kolenem. Sparta početní výhodu za rychlý prohřešek zužitkovat nedokázala, nedá se však říct, že by si nedokázala vytvořit dobré šance. Převaha pražských hokejistů pokračovala i dál, ale Chomutov se dokázal pokaždé úspěšně ubránit. Brankou neskončily ani šance Pecha a Kumstáta, na druhé straně zahrozil domácí Divíšek, jeho přehrávku však Mrázek nezachytil. První třetina tak skončila bez zásahu na obou stranách.

Druhé dějství nabídlo podstatně více, než jen zmařené šance. Sparťanský Buchtele byl vyloučen a byla tu přesilovka Pirátů. V té Balejovu dělovku zastavila až maska Pöpperleho. Chomutov ve druhé třetině zvýšil aktivitu a odměna přece jen přišla. Po odrazu od hostujícího gólmana se trefil sedmnáctiletý mladík Ondřej Kaše, který si hned ve druhém kole připsal svůj první extraligový gól. Domácí se však neradovali dlouho. Stačilo jen pár vteřin a po pravé straně ujel Petr Kumstát, který střelou tahem nádherně vymetl pavučinu Hanuljakovy klece.

Hra se rázem značně otevřela a diváci viděli na obou stranách velké závary před brankami. Krušnohorci ale zabojovali a vynutili si další vyloučení Sparty. Po odjezdu Kubáta na trestnou puk napálil Tomáš Malec a jeho projektil se zastavil až v síti sparťanské branky. Chomutov byl znovu ve vedení, a měl tak dobře našlápnuto do třetího dějství.

Sparta vydatně útočila a Piráti se bránili a vyhazovali do bezpečí. Takový byl obrázek poslední třetiny. Pöpperle jen málokdy zasahoval, Sparta se však nemohla dostat do třetiny. Obrana Pirátů celkem bezpečně odolávala až do samého závěru. Hosté však už nutně potřebovali vyrovnat a útok pražského týmu se začal čím dál více tlačit do útočné třetiny. To však domácím otevřelo slibnou situaci dva na jednoho, kterou Tomáš Divíšek nakonec zužitkoval. Chomutovu se přece jen opatrnost a zatažený způsob hry vyplatil a nic na tom nezměnila ani závěrečná powerplay bez brankáře. Obrana Chomutova zápas zvládla i s pomocí dobře chytajícího Miroslava Hanuljaka.

Jiří Veber (Chomutov): Využili jsme chyby Sparty a měli jsme i štěstí. Výborně nám zachytal brankář Hanuljak, ale svoje maximum odvedli všichni hráči.

Zdeněk Moták (Sparta): Měli jsme převahu v poli a i střelecky navrch. Bohužel dali jsme jen jeden gól. Domácí hráli velice pozorně v obraně, obětavě a nedovolili nám bohužel vstřelit více branek. V tom byl náš problém.