3., čtvrtek 16. 9. 2004
Sparta - Vsetín SPA - VSE
Sparta: Bříza - L. Procházka, Srdínko, Richter, Řezníček, Jan Hanzlík, Šrek - Havlát, Marek, Ton (33. Jakeš) - Kratěna, Broš (19. - 20. Vondráček), Špilár - Paroulek, Šimíček, Tomajko. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Luža, Kuboš, Vyrůbalík, J. Polák, Němec - Hudec, Štraub, Selingr - Dubec, Stantien, Ambruz - Sochor, Vak, Demel. Trenéři: Tabara a Režnar.
Branka a nahrávky: 5. Richter (Špilár, Broš). Rozhodčí: Haškovec - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc Jaškin (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 3737.
Proti Vsetínu se sparťané museli strachovat o výsledek až do závěrečného hvizdu. Valaši si sice příliš šancí nevypracovali, ovšem domácí v koncovce nebyli přesní, zrodila se tak hubená výhra 1:0. Petr Bříza zaznamenal letos první čisté konto, Sparta si i ve třetím zápase udržela neporazitelnost a kraluje extraligové tabulce.

Po vzoru posledních zápasů se sparťané opět snažili na svého soupeře vlétnout a rychle rozhodnout. Úvod napovídal, že se tento vývoj bude skutečně opakovat. Již na začátku páté minuty naspurtoval do obranného pásma Vsetína Špilár, namazal Richtrovi a jeho dělovka se zastavila až v síti. I nadále si domácí udržovali herní převahu, ale chyběl důraz v koncovce. Jednu z parádních akcí opět předvedl Martin Havlát. Mezi čtyřmi hráči Vsetína se dokázal uvolnit, projet až před Biegla, ale jeho pokus se zastavil o tyč. Největší šance jinak sterilních hostů přišla v závěru třetiny, kdy se sám před Břízou objevil Štraub, ale nedokázal puk zvednout nad ležícího gólmana. Prostřední část hry znamenala změnu obrazu hry. Valaši se aktivněji zapojovali do dění na ledě a tlačili se do útočného pásmu. Jejich snaha ovšem znamenala pro Břízu pouze příležitostné ohrožení. Největší šance se hostům naskytla v polovině utkání v přesilové hře, kdy již hostující hráči zvedali ruce nad hlavu, ale Bříza puk zachytil před brankovou čarou, o čemž nepochyboval ani hlavní rozhodčí. V závěru třetiny se objevil v nadějné mlýnici před brankou Šimíček, ale tato situace skončila stejně neúspěšně, jako únik trojice Havlát-Marek-Ton. Hned zkraje poslední třetiny měl na hokejce rozhodnutí Marek, ale sám před Bieglem střelou po zemi neuspěl. Po pár vteřínách zaváhal Kuboš, jeho minelu chtěl potrestat Broš, ale rozchytaný brankář Vsetína si poradil i s jeho střelou mezi betony. Do náznaku tlaku se dostali hosté při vyloučení na obou stranách a hře čtyři na čtyři, ovšem stále šlo ze strany několikanásobných mistrů pouze o platonický tlak bez pořádných šancí. Osud zápasu chtěl vzít do rukou Havlát, když se zbavil bránícího hráče Vsetína a nadvakrát ohrozil Biegla. Myšlenky na závěrečný tlak Vsetína oddálil faulem Kuboš , ale ani po jeho návratu během zbývajících 90 vteřin Valaši nic nevymysleli, Sparta tak udržela svoji neporazitelnost.

Jiří Režnar, Vsetín: „Dnes jsme mohli jen získat. Sparta přijala naši hru a možná nehrála naplno. 1:0 je pro nás lichotivý výsledek, přesto zůstáváme stále bez bodu. Porážka nás může mrzet, ale jsem rád, že přístup hráčů byl dnes lepší.“

Alois Hadamczik, Sparta: „Dnes se ukázalo, že prognózy o lehčích zápasech neplatí. Zkraje jsme nedali góly, přijali jsme hru soupeře a těžko jsme přecházeli přes střední pásmo. Zkoušeli jsme to individuálně, což nám vzalo hodně sil. Mrzí mě, že rozhodčí nepískali držení, ačkoli to slibovali. Musím se divákům omluvit za jediný gól, ale na druhou stranu jsme získali tři body. Po první třetině jsme si za stavu 1:0 říkali, že uděláme všechno pro dobrý výsledek, a to se splnilo.