HAM - SPA 2:3 - Na úvod CHL těsná výhra!

CHL1, čtvrtek 20. 8. 2015
Hamar (NOR) - Sparta HMR - SPA
Hamar (NOR): Hestmann – Hotham, Bäärnhielm, Oksnes, de la Rose, Bull, Lokken Ostli, Einrem Haugen, Andersson – Skadsdammen (A), Jensen, Larrivee (C) – Berglund, Reichenberg, Gustafsson – Ronnild, Lindahl, Zettergren (A) – Gran, Huse, Hesbraten. Trenér: Alexander Smirnov.
Sparta: Pöpperle – Polášek, Glenn, Barinka (A), Čajkovský, Mikuš, Eminger, Švrček – Buchtele, Hlinka (C), Netík (A) – Kumstát, Pech, Kudrna – Sabolič, Cingel, Forman – Dvořáček, Dragoun, Réway – Procházka. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 27. Jensen (Hotham, Zettergren), 36. Ronnild (Bull, Lindahl) – 4. Netík (Barinka), 19. Kumstát (Čajkovský), 48. Čajkovský (Netík, Barinka). Rozhodčí: Hallin (NOR), Sjoqvist (SWE) – Kilian (NOR), Waldejier (NOR). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4714. Střely na branku: 21:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Sparťané vstup do nové sezony a zároveň do druhého ročníku Champions Hockey League zvládli! V norském Hamaru to ale nakonec bylo pořádné drama. První třetina tomu ještě nenasvědčovala, sparťané ji totiž zásluhou tečí Tomáše Netíka a Petra Kumstáta vyhráli 2:0. Domácí tým však ve druhé části srovnal. Rozhodla tak až přesilovková trefa Michala Čajkovského ze 48. minuty.

V úvodním duelu druhého ročníku hokejové Ligy mistrů šli sparťané do vedení už po třech minutách hry. Barinka nahazoval od modré čáry a jeho pokus tečoval mezi kruhy Tomáš Netík. K tomu, že Hestmanna překonal, přispěl velkým dílem i před brankou clonící kapitán Hlinka. I dál měla více ze hry právě Sparta, která dokázala odolat i ve více než minutu dlouhé přesilovce pěti proti třem. Při střele Reichenberga ale Spartu zachránil jen výtečný Pöpperle.

V pokračujícím klasickém oslabení byl dokonce blízko druhému gólu Buchtele, který ujel společně s Netíkem. Dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky šli sparťané do dvoubrankového vedení, a to v přesilové hře. Čajkovský pálil od modré čáry a Petr Kumstát jeho střelu šikovně tečoval mimo Hestmannův dosah. Sparta tak šla do šaten s vedením 2:0 a herní převahou, na střely vedla 11:7.

V úvodu prostřední třetiny sparťanský tlak pokračoval. Ale jen do 27. minuty, kdy se domácím podařilo potrestat Formanovo vyloučení a snížit na 1:2. Nahození Hothama od modré čáry totiž v mezikruží šikovně tečoval mimo Pöpperleho dosah Joakim Jensen. V tu chvíli se hráči Hamaru zmobilizovali a najednou to byli oni, kdo měl převahu na ledě. Vyrovnat se málem povedlo Skadsdammenovi, který v rychlém přečíslení trefil tyčku Pöpperleho branky.

Ve 35. minutě už se aktivní Storhamar dočkal vyrovnávací branky. Bull střílel od mantinelu a nedostatečně hlídaný Martin Ronnild dokázal před brankou puk tečovat. I čtvrtý gól zápasu tak padl z podobné herní situace. Nabuzení hráči Hamaru si ještě v závěru vynutili sparťanský faul, ale tentokrát přesilovou hru nevyužili.

První výraznější šanci třetího dějství si připsal domácí kapitán Larrivee, jehož střelu z úhlu pokryl pozorný Pöpperle. Definitivní rozuzlení přinesla 48. minuta, kdy sparťané potrestali vyloučení Hesbratena. Obránce Michal Čajkovský se napřáhl na modré čáře a jeho střela tentokrát čistě prošla až do sítě. Sparťané se tak vrátili do vedení a už ho nepustili. V samém závěru, kdy hrál Hamar přesilovou hru a odvolal gólmana, se ovšem sparťané o výsledek ještě hodně strachovali. Pöpperle už ale další střelu za svá záda nepustil, a spolu se spoluhráči se raduje z vítězného vstupu do Champions Hockey League.