KLA - SPA 2:4 - Sparta dál živí možnost play-off

41., neděle 16. 1. 2011
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Falter (18. Cikánek) - D. Růžička, Drtina, L. Procházka, Toman, Kameš, Mrázek, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Bělohlav, Eberle - Valský, Stieler, Kotrla
Sparta: Pöpperle - Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, O´Brien, Husák - Ton, Broš, Hromas - Kratěna, Výborný, Bartánus - Smoleňák, Luňák, Koreis - Žalčik, Kafka, Karpov
Branky a nahrávky: 32. Bělohlav (Eberle), 40. Kameš (Kalla, Bílek) - 14. Broš (Ton, Philipp), 16. Broš (Ton, Hanzlík), 18. Bartánus (Hanzlík), 38. Ton (Broš). Rozhodčí: Minář, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3822. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
Holešovický tým si připsal druhou výhru v řadě. Základ svému vítězství položili pražané již v první třetině, kterou zvítězili 3:0. Ve druhé třetině Kladno vstřelilo dvě branky a Sparta jednu. Což dalo konečný obraz výsledku.

Začátek zápasu přinesl několik pokusů na obou stranách, které brankáře akorát dostaly do provozní teploty. První vážnější šanci si vypracovali mladí hráči pražského týmu až v 10. minutě, kdy byli blízko otevření skóre zápasu Kafka a po něm Žálčík. Poté co Kladno odmítlo dvě nabídnuté přesilovky od hostujících hráčů, udeřila Sparta. Při rychlé akci Ton uvolnil Michala Broše, který střelou do protipohybu nedal Falterovi šanci.

O dvě minuty později hosté potrestali další chybu kladenské obrany. Opět u toho byl Michal Broš, kterého do gólové šance vyslal dlouhým pasem Hanzlík. Kladno se pokusilo o rychlou odpověď, ale přišlo navýšení skóre ze strany Sparty. Další dlouhá Hanzlíkova přihrávka vysunula Marka Bartánuse, který přebruslil obránce a střelou k tyči zvýšil skóre. To bylo pro kladenské trenéry znamení pro střídání v brankovišti, do kterého se postavil Cikánek.

Na začátku druhé části mohl po chybě Treilleho ujížděl na Cikánka sám Bartánus, střelu mezi betony si domácí brankář pohlídal. V dalších minutách bylo Kladno ve svých snahách o snížení bezradné a hosté si drželi svůj luxusní náskok. Další velkou šanci Cikánek zneškodnil opět tváří v tvář Bartánusovi, který ujel při domácím při přesilové hře Sparty.

Těsně po polovině zápasu se Kladno do střetnutí vrátilo zásluhou snížení Radka Bělohlava, ten dorazil Eberleho střelu. Slušná šance na snížení se Kladnu naskytla v polovině 38. minuty, kdy domácí mohli zahrávat 21 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3. To co se domácím podařilo, nad tím ještě všichni fanoušci do teď kroutí hlavami.

Kladenští se pokusili o rychlé zakončení, ale propadli na modré čáře a dvojice sparťanů uháněla na jediného beka. Petr Ton si s Brošem několikrát vyměnili puk a prvně jmenovaný opět vrátil Spartě tříbrankové vedení. Kladenské mohla tato obdržená branka mrzet o to víc, že se v té samé přesilovce podařilo snížit Vladimíru Kamešovi.

V poslední dvacetiminutovce se hostující tým soustředil převážně na bránění dvoubrankového náskoku a domácí měli problém se dostat do vážnějších příležitostí. Oba brankáři s občasnými příležitostmi útočníků poradili a tak třetina skončila bez branek. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Martin Látal za Kladno a Michal Broš .

Petr Tatíček (Kladno): "Doufali jsme v zisk alespoň nějakého bodu, ovšem vítězný zápas v Mladé Boleslavi nás stál hodně sil. Za stavu 1:3 se nám při přesilovce pěti proti třem naskytla určitá šance na snížení, ale početní výhodu jsme zahráli velice špatně a inkasovali jsme gól. To jsem už dlouho neviděl."

Miloslav Hořava (Sparta): "Výborně nám vyšla první třetina, kdy jsme se po chybách kladenské obrany dostali do tříbrankového vedení. Domácí se ve druhé části zlepšili, ale nás podržel výborný brankář Pöpperle. Třetí část jsme už v pohodě ubránili."