KOM - SPA 2:5 - Sparta otáčí stav série!

ČF3, středa 14. 3. 2012
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Vašíček, Bičánek, Švrček, Hruška, Malec - Svoboda Jaroslav, Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Koreis - Svoboda Tomáš, Divíšek, Svobda Jakub - Polodna, Zohorna, Balej - Švaňhal.
Sparta: Pöpperle - Sersen, Krstev, Milam, Hanzlík, Kočí, Philipp, Kasík - Pacovský, Broš, Rachůnek Ivan - Tenkrát, Bližnák, Ton - Foster, Rachůnek Tomáš, Jánský - Treille Sacha, Treille Yorick, Žálčík.
Branky a nahrávky: 13. Svoboda T. (Vašíček), 48. Erat (Čermák, Koreis) - 25. Foster (Jánský, Treille S.), 33. Ton (Bližňák), 35. Sersen (Krstev, Bližňák), 42. Bližňák (Ton, Milam), 57. Tenkrát (Ton). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
B r n o - Dnes sledovala vyprodaná Kajot Aréna třetí zápas čtvrtfinálové série mezi Brnem a Spartou. Přestože domácí po první periodě vedli o jednu branku, dokázala Sparta otočit vývoj série po vítězství 5:2, o kterém rozhodla druhá třetina a tři branky Pražanů. Před zítřejším zápasem drží Sparta vedení 2:1 na zápasy.

Úvod třetího čtvrtfinále vyšel lépe Spartě. Ta dokázala využít vyloučení Vašíčka z druhé minuty zápasu a zatlačila na svého soka. Trvaj ovšem toto oslabení dokázal ustát a držel nulu na svém kontě. Přes tlak a aktivitu Sparty to byli domácí, kdo udeřil jako první. Svůj první delší tlak dokázala Kometa proměnit zásluhou Tomáše Svobody, který využil Vašíčkova nahození od modré čáry a prostřelil Pöpperleho - 1:0. Brno chytilo druhý dech. Krátce před koncem první třetiny mělo možnost trestného střílení po úmyslném odsunutí branky. Roman Erat nedokázal využít této výhody a stav se tedy neměnil.

Do druhé třetiny vstoupila oživená Sparta, která na tom byla fyzicky lépe. Její aktivita se proměnila v branku, když si v pětadvacáté minutě najel před Trvaje Alex Foster a ranou mezi betony srovnal stav - 1:1. Nedůslednost stála Brno další inkasovanou branku. Domácí Divíšek ujížděl za pukem, který s doměním zakázaného uvolnění nedojel naplno. Toho dokázal využít Bližňák a po jeho přihrávce poslal Spartu do vedení Petr Ton - 1:2. Třetí trefou zlomila Sparta soupeři vaz. Jmenovitě se o to zasloužil Michal Sersen, když se nejlépe zorientoval před brankou a okořenil povedenou třetinu Pražanů - 1:3!

Brno se snažilo vstoupit do třetí třetiny aktivně a bojovat o vítězství, ale již po devadesáti vteřinách udeřila Sparta počtvrté. Z mezikruží se prosadil dělovkou Mario Bližňák a Kajot Aréna utichla - 1:4. Kometě se podařilo vykřesat jiskřičku naděje po trefě Romana Erata ze 48. minuty zápasu - 2:4. To bylo ovšem ze strany Komety vše. Holešovický celek si již pohlídal stav utkání a dokonce se mu podařilo přidat ještě pátou branku. Faulovaný Ton ani nezakončil a letící puk vyrážel svým betonem Trvaj. Pro smůlu domácích doplachtil na hůl Petra Tenkráta, pro kterého již nebyl problém poslat kotouč do klece Brna - 2:5!

Zdeněk Venera (HC Kometa Brno): Největší rozdíl byl dnes v koncovce a v proměnování šancí. Zlomový moment celého utkání bylo Eratovo neproměněné trestné střílení. Od té doby nám to příliš nešlo. Je vidět, proč je Sparta lepší venku než doma. Má rychlé brejkové hráče, kteří dokáži využít každou šanci.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): První deset minut jsme byli lepším mužstvem, poté začala hrát lépe Kometa, která vstřelila i branku. Od druhé části jsme hru již kontrolovali. Sice to vypadalo, že se Kometa dostane po druhé brance znovu do hry, jenže brankář nás podržel. Divákům se utkání muselo líbit, bylo odehráno velice férově, bez nějakých záludných faulů.