POU2, neděle 27. 2. 2011
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Ostrčil, Bičánek, Protivný, Stehlík - Erat, Koreis, Kvapil - Balej, R. Procházka, Hubáček - Jankovič, Houdek, Dlouhý
Sparta: Novotný - Philipp, Gulaši, Macholda, O´Brien, Jan Hanzlík, Husák, Zacpálek - Bartánus, Kratěna, Hromas - Ton, Výborný, S. Treille - Žálčík, Luňák, Kafka - Pacovský, D. Tůma, Pavel
Branky a nahrávky: 12. Dlouhý (Jankovič), 40. Protivný (Procházka R., Hubáček.), 47. Balej (Procházka R.), 58. Stehlík (Mojžíš) - 54. Bartánus (Treille, O´Brien). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 4:6, navíc O´Brien (Sparta) na 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 308. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Sparta se vrací z daleké cesty bez jediného bodu. Brno bylo aktivnější a své šance dokázalo zužitkovat. Pražané sice také několikrát zahrozili, ale opět pohořeli v proměňování šancí. Brno si tak připisuje druhou výhru v řadě v play-out. Sparta naopak první porážku.

První extraligový bod Branislava Jankoviče

Dle očekávání jsme od začátku zápasu sledovali průměrné utkání, které mělo spíše přátelský charakter. Jak známo, oběma soupeřům dnes prakticky o nic nešlo. Kometa v notně oslabené sestavě nastoupila dokonce s juniorem Jankovičem, kterému je devatenáct let. První šanci si vytvořil Erat, jenž se obtočil kolem protihráče Hanzlíka a vypálil těsně mimo, následně však zbytečně hákoval.

Sparta nezůstávala pozadu, Petr Ton si najel až před Hoviho, ten jeho záměr zamířit pod břevno vystihl. Aktivní Erat se následně vrátil z trestné a pádil sám na Novotného, ten jeho nejprve střelu a následně dorážku dokázal pokrýt. Na druhé straně to zkoušel jako předtím Erat, hostující Kafka, jenže Hovi si dokázal také poradit.

Kometa se ale přeci jen dočkala, Radek Dlouhý se proháčkoval napříč hostující obranou, pohrál si s kotoučem a krásnou střelou švihem prostřelil bezmocného Novotného. Podíl na brance měl novic v brněnské sestavě, Branislav Jankovič – 1:0. Následně mohlo být v Brně ještě více veselo, to by ale Kvapil musel trefil poloprázdnou Novotného svatyni. První třetina tedy 1:0.

Nevyužitý nájezd Tona a přesná rána Protivného

Druhá třetina začala pumelicí Erata, jenž z pravého kruhu vystrašil Novotného, ten nakonec kotouč chytil do výstroje. Kometa měla následně možnost zahrát si přesilovku, ale dopadla málem pro domácí katastrofálně. Stehlík na modré chyboval, na bránu pak upaloval Petr Ton, který většinou své nájezdy dokáže proměnit, v tomto případě mu blafák nevyšel.

Brněnský tým nezůstával pozadu, Dlouhý si najel před bránu, kde ještě chtěl protečovat kotouč za Novotného Stehlík, jenže skóre se neměnilo. Měnit se ale nakonec mohlo. Hosté měli obrovské problémy po šanci Mojzíše, který z levé kruhu trefil konstrukci brány. Brankář Sparty neměl tentokrát šanci zasáhnout, ale pomohla mu jeho dobře postavená levá tyč.

Hosté se mohli dočkat, jenže pouze mohli. Stoprocentní šanci Sparty zazdil po přesném pasu Tona na Kafku, právě druhý jmenovaný. A ač byla před ním zcela prázdná klec, trefil se mimo ní. A tak udeřilo na druhé straně. V závěru třetiny napálil tvrdě na bránu Tomáš Protivný a jeho bomba zapadla do sítě. Zdálo se, že před bránou tečoval Balej, ale gól byl připsán domácímu bekovi – 2:0. Tímto stavem také skončila druhá třetina.

Poslední část přinesla tři góly

Prvních pět minut poslední třetiny se hrálo prakticky ve středním pásmu a šancí bylo pramálo. Sparta se snažila dostat do hry, ale příležitost Žalčíka neměla gólové parametry. To na druhé straně to bylo o poznání lepší. Jozef Balej se natlačil před bránu a dorazil pohotově kotouč do sítě – 3:0. Bylo prakticky rozhodnuto, o výhře Komety téměř nikdo nemohl pochybovat.

Navíc mohli Brňané přidat i další branky, to by však Kvapil musel mířit přesněji. I Sparta občas zahrozila, ale Hovi byl dnes takřka neprůstřelný. Postupně na něj nevyzrála dvojice Žalčík, Luňák, která jej nechala vyniknout. Hosté se ale přeci jen dočkali. Marek Bartánus se dostal před bránu a šikovnou tečí procedil kotouč do sítě – 3:1.

Sparta si poté zahrála i přesilovku, odvolala brankáře, ale nebylo jí to nic platné. Richard Stehlík se s kotoučem dostal na červenou čáru a pohodlně usměrnil puk do prázdné brány – 4:1. Kometa si tak připsala druhou výhru v play-out. Sparta má na svém kontě prozatím dva body po výhře s Kladnem v nastaveném čase.

Ladislav Lubina (HC Kometa Brno): "Jsem rád, že jsme i druhé utkání zvládli, hráčům chci poděkovat za dobrý výkon. Máme spoustu zraněných hráčů, i s tím torzem, co máme, to byl odbojovaný zápas. Mrzí nás krom všech zranění i to nejnovější, Ondřej Veselý má zlomený prst."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Byl to zápas v takovem volnějším tempu, sice jsme měli pár šancí, ale nedokázali jsme je využít. Nebyli jsme spokojeni s mladými hráči a jejich přístupem. Bojují o smlouvy, ale dnes nedokazovali, že by si účast v prvním mužstvu zasloužili."