Kladno porazilo Spartu, ta se zvedla až v závěru utkání

34., úterý 29. 11. 2005
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Bříza - Stehlík, Nikolov, Toman, Černošek, Dobroň, Jan Hanzlík, O. Malinský - O. Kratěna, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Netík, J. Straka, Špaňhel - Havelka, Kašpařík, Vopat, navíc 20.-26. M. Růžička.
Kladno: Orct - V. Čech, Evan, Zeman, Špelda, L. Procházka, Hořava - Bílek, Kalla, Huml - Horna, Zajíc (47. Besser), Michael Frolík - Kucharczyk, Kazatel, Kuchler.
Branky a nahrávky: 45. Ton (Jan Hanzlík, Marek), 57. Štrba (Marek, Ton), 59. Netík (J. Straka) - 20. Kazatel (Kuchler, Kucharczyk), 23. Kalla, 52. L. Procházka (Huml), 58. Kalla (Huml, Horna). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:7, navíc Marek a Dobroň (oba Sparta) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3400.
Předehrávka 34. kola přinesla překvapení. Kladno přicestovalo do Prahy s pouhými jedenácti hráči základní sestavy, přesto dokázalo plně bodovat. Bezzubá a trápíce se Sparta po dvou třetinách prohrávala o dvě branky a do šaten jí vyprovázel pískot publika. Poslední dějství bylo bohaté na branky, ovšem domácí se na mohutný obrat nezmohli a zaslouženě prohráli ve středočeském derby 3:4.

Třetí středočeské derby přilákalo do ochozů T-Mobile Areny více než tři tisíce lidí, ale ti se atraktivního hokeje nedočkali. Domácí hokejisté začali aktivněji, jejich tempo ovšem brzy opadlo. Spoustu času měl sám na pravém kruhu Marek, Orctovu bránu minul. V přesilové hře po Stehlíkově ráně nasměroval Sivek svou dorážku pouze do tyče. Poté se začalo ozývat také Kladno, přestože přicestovalo do Prahy značně oslabené, Pražany přehrávalo především bojovností a mladou dravostí. Do první šance se protáhl Kalla, střelou ke vzdálenější tyči na Břízu nevyzrál. Po nahrávce Bílka nedokonal brankovou radost hostí v přečíslení znovu Kalla. V početní výhodě se střelou po ledě prezentoval Kuchler, Zajíc mířil slibně do horní poloviny branky, ale Bříza zakročil včas. Holešovičtí se v závěru na chvíli probrali Tonem, který v oslabení nadvakrát nepřetavil Netíkovu přihrávku v gól. Ve 20. minutě tak přišel trest. Po ose Kucharczyk – Kuchler doputoval touš až na hůl osamoceného Kazatele, který pod tělem sparťanského brankáře poslal hosty do vedení.

Urputné utkání bez gólových příležitostí pokračovalo také po přestávce. Poté, co ve 23. minutě špatně vyřešené přečíslení Sparty potrestal únikem a nekompromisní střelou pod horní tyč Kalla, vytratila se z ledu také snaha a bojovnost Sparty. Marný pokus Tona, jenž forhendovou kličkou nenašel na Orcta recept v úniku, jen dokumentoval trápení domácích. Jedinečnou příležitost vrátit se do utkání měli Holešovičtí v dvojnásobné přesilové hře. Pomyslnou smyčku domácí stahovali, ale zodpovědnost v podobě střely na sebe po celou půl minutu nevzal nikdo. V pokračující výhodě působili sparťané bezzubě, zmohli se jen na jedinou ránu Hanzlíka od modré čáry. Druhou část utkání ukončila akce Marka, který se šikovně obtáčel okolo branky hostí, ale do odkryté klece zakončit nedokázal.

Nejvíce vzruchu na ledě přineslo až poslední dějství, to odstartoval umnými stahovačkami mladík Frolík, koncová střela ovšem postrádala razanci. Ve 44. minutě Bříza rozehrál puk až na útočnou modrou čáru, kde se touš přes Marka dostal až k Tonovi, který tvrdou ranou se štěstím snížil. Po kombinaci Štrby s Markem visel ve vzduchu vyrovnávací gól, Orct střelu vytěsnil nad svou svatyni. Na druhé straně se Středočeši ozvali Humlem, jenž se natlačil až před branku, ale nadvakrát puk mezi betony nepropasíroval. Na trestné lavici seděli hříšníci Netík se Stehlíkem, když se Kladno v 52. minutě radovalo potřetí. Procházka svůj projektil namířil přesně nad ležícího Břízu. Rabat mohl skóre vzápětí ještě navýšit, jenže Humla palícího do prázdné klece perfektně skluzem vychytal Bříza. V 57. minutě závěrečný brankostroj odstartoval Štrba, když mazáckou tečí k tyči za Spartu snížil. Domácí si vyžádali time out, ovšem půlminutový odpočinek přinesl ovoce soupeři. V 58. minutě Huml přes Stehlíka našel ideálně Kallu, který u pravé tyče překonal sparťanského veterána počtvrté. Na góly bohatou dvouminutovku zakončil Netík, jenž si v jízdě převzal touš od Straky, přehodil si jej na bekhend a poslal ho přesně do horního růžku Orctovy klece. Trenérské duo Kladna reagovalo oddechovým časem, ovšem skóre už se neměnilo ani při následné domácí power play.

Marian Jelínek (Sparta): Musím být velice kritický. Nejsem dlouho v extralize, ale ani loni, ani letos jsem nezažil tak špatný výkon, jaký jsme předvedli v první třetině. Nebyl hodný extraligy. Hráče jsme zkoušeli nabudit i negativními věcmi, měli jsme s nimi pohovory, ale jsou to kluci, kteří se zatím neumějí vyrovnat s tlakem. Týmu chybí vůdce, kterým měl být Vykoukal, jenž je ale zraněný.

Petr Tatíček (Kladno): Před vlastním týmem musím hluboce smeknout. Celý zápas jsme byli lepší, i když nás decimují zranění. Jsme takoví buldoci se štěňaty. Kapitán Zajíc má natažené vazy v levém koleni.