6., sobota 24. 9. 2005
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Vojtek - Kroupa, Frolo, Tasařík, Výtisk, Všetečka, Kudělka, Hunkes, Pácal - Tomas, Skořepa, Pletka - Kudrna, Peterek, Hašek - Huna, Petrakov, Vítek - Martynek, Polanský, Zbořil.
Sparta: Bříza - Hanzlík, Černošek, Dobroň, Toman, Hlavačka, Bolf - Štrba, Marek, Ton- Chabada, Kaspařík, Kratěna, Vopat - Šindel, Netík, Zelenka - Špaňhel, Dragoun
Branky a nahrávky: 5. Petrakov z tr. střílení, 29. Kudrna (Petrakov), 32. Kudrna (Hašek), 46. Kudrna, 55. Vítek (Peterek, Huna) - 9. Ton (Dobroň), 26. Šindel (Netík, Vopat), 44. Černošek (Kratěna), 59. Štrba (Chabada, Kratěna). Rozhodčí: Homola - Rittich, Guth. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 3427.
Strhující drama, nádherný zápas odehrála Sparta pod Beskydami. Devět branek viděl bouřící stadión v Třinci. Domácí Oceláři zvítězili 5:4, když porazili Pražany po více než třech letech. Velkou zásluhu na skalpu Sparty má bojovník Kudrna, který vsítil tři branky.

Po dvouzápasové odmlce se mezi tyče Sparty opět vrátil nestárnoucí veterán Petr Bříza, pro kterého spoluhráči připravili návrat ohněm. Nepřesná a nedůrazná hra v obraně hrála po celou první třetinu do karet Třinci, který si ovšem s nabídnutými příležitostmi nedokázal poradit. Jediný úspěch v podobě branky zaznamenal ve 4. minutě Petrakov, který obelstil Břízu z trestného střílení. Sparta reagovala v 9. minutě z první střely, kterou na Vojtka vyslala. Z individuelní akce Dobroně těžil Ton. Bříza, nejlepší muž Pražanů na hřišti, zlikvidoval nádherným zákrokem také vynikající šanci Skořepy. Agilní Petrakov hostující obranu trápil taktéž, ale v první dvacetiminutovce se již neprosadil.

Do druhého dějství vstoupila Sparta aktivněji, shodila ze sebe únavu z dlouhé cesty a stala se pro Oceláře rovnocenným soupeřem. Lepší pohyb a důraznější hra přinesla ovoce hned ve 26. minutě. Obránce Všetečka nedokázal udržet mladíka Šindela, který převzal puk od Netíka, natlačil se před branku a krásnou akci zakončil vedoucím gólem. Radost Holešovickým nevydržela dlouho. Ve 29. minutě poprvé zafungovalo kouzlo forvarda Kudrny. Ten nejdříve vybojoval kotouč pro Petrakova, aby jej poté ze zpětné příhry uklidil mezi Břízovy chrániče do sítě. Kudrna potrestal také chybu Dobroně z 32. minuty, když po kombinaci celého útoku propasíroval se štěstím kotouč k tyči. Náhlý obrat posadil Oceláře na koně, ti nadále hrozili útoky. Největší nebezpečí nadále spočívalo v neudržitelné trojici Kudrna – Peterek – Hašek.

Sparta o sobě dala znát až v přesilové hře, kterých v zápase bylo po málu. Ve 44. minutě oslavil svůj debut ve sparťanském triku Černošek. Ranou od modré čáry vykřesal pro hosty naději na úspěch. Ovšem vítr z plachet vzal Pražanům kdo jiný, než hrdina Kudrna. Ten ve 46. minutě usmrtil Spartu hattrickem, když dokonale využil zmatků hostí v obraně. S propustnou obranou je Sparta nepoučitelná, nadále svými chybami dovolovala Třinci ohrožovat svatyni Břízy. Gól visel na vlásku, ale brankář sparťanů odolával. V 55. minutě na puk ovšem nedosáhl popáté. Po perfektní Peterkově přihrávce dal Třinci dvoubrankové vedení Vítek. V tu chvíli Pražané v zápase polevili, připustili k pasivní hře, která k vítězství nevedla. Přesto hosté dokázali závěr zápasu alespoň zdramatizovat. Postaral se o to Štrba, který precizním blafákem do forhendu snížil. Třinec soupeře k power play nepustil, Bříza měl několikrát na střídačku nakročeno, ale opravdu odjet se mu podařilo až pár vteřin před závěrečným hvizdem. Pražané tak prodlužují sérii na ledě soupeře bez plného bodového zisku.

Jan Neliba (Třinec): Obávali jsme se Sparty, její útok jsme eliminovali tím, že jsme začali hrát aktivně, čímž jsme je donutili k chybám. Ke konci jsme si zápas zbytečně zkomplikovali, ale hráči hráli v závěru disciplinovaně a výhru jsme již udrželi. Měli jsme řadu šancí, ale Břízu jsme dnes poslali do reprezentace.

Jaromír Šindel (Sparta): Věděli jsme, že Třinec má dobrý tým, že přebudoval mužstvo a jde nahoru. Třinec nás dnes přehrál, hrál jednodušeji, byl rychlejší a my jsme pod tlakem dělali chyby. Hodně zápas ovlivnila rychlá penalta, která byla ovšem nařízena správně.