LIT - SPA 0:5 - První čisté konto pro Hudáčka

52., neděle 13. 2. 2022
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Godla – Kolář, Irving, Demel, Stříteský, Hrbas, Strejček, Zeman – Kudrna, Estephan, Zdráhal (A) – Straka (A), Sukeľ, Svoboda – Chalupa, Hübl (C), Fronk – Zygmunt, Gerhát, Havelka.
Sparta: Hudáček – Němeček, Pavelka, Polášek (C), Dvořák, Moravčík, Jurčina, Matuškin – Thorell, Horák, Kaše – Forman (A), Chlapík (A), Doležal – Prymula, Vitouch, Šmerha – Strnad, Stoljarov, Dvořáček.
Branky a nahrávky: 11. Kaše (Thorell), 33. Forman (Chlapík, Moravčík), 53. Chlapík (Doležal, Matuškin), 55. Strnad (Pavelka, Stoljarov), 55. Doležal (Chlapík, Forman). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 20:28. Průběh utkání: 0:5. Nejlepší hráči utkání: Denis Godla - Filip Chlapík.
Druhá výhra v řadě! Sparťané si v Litvínově vypracovali cenné vedení zásluhou Davida Kašeho a Miroslava Formana, které ještě navýšili díky třígólové smršti v závěru utkání. Náš tým zvítězil v Litvínově vysoko 5:0 a první čisté konto zaznamenal ve sparťanském dresu brankář Július Hudáček.

V úvodních minutách utkání si oba týmy připravily již několik šancí v útočném pásmu, ale brankáři drželi nerozhodný stav. V první minutě šli pykat na trestnou lavici útočník Chlapík a litvínovský Strejček a diváci v hale viděli hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Doležalův pokus z hranice brankoviště zneškodnil litvínovský brankář a na druhém konci kluziště se pro změnu činil svým zákrokem sparťanský gólman. Hudáček zastavil nebezpečnou střelu útočníka Straky.

Sparťané měli k dispozici v průběhu první třetiny pouze jednu přesilovou hru, kterou sice nevyužili, ale krátce po jejím skončení se náš tým radoval z vedení. Thorellovu svižnou střelu ještě tečoval mimo dosah litvínovského brankáře připravený útočník David Kaše, jenž zaznamenal svou třetí trefu v aktuální sezoně. Naši hokejisté hráli v první části také dvě oslabení, které ubránili. I díky tomu udrželi své vedení i do začátku první přestávky.

Oba týmy doprovázely v začátku druhé třetiny nepřesnosti ve středním pásmu a sparťané si po pár minutách vyzkoušeli další klasickou početní výhodu. Náš tým si připravil několik velkých šancí včetně střely Chlapíka, proti jehož ráně se litvínovský brankář stihl přemístit a zastavit akci Sparty. Verva byla v dalších minutách znovu pod tlakem v obranném pásmu, ale sparťané nedokázali využít svou územní převahu v další gól.

Pražané byli i nadále velmi aktivní a domácí hokejisté se k ohrožení sparťanské branky nedostali. Náš tým po tlaku v útočném pásmu vstřelil druhý gól, když skóroval Miroslav Forman. Jeho brance předcházela přesná přihrávka Chlapíka do tandemu a první jmenovaný prostřelil litvínovského gólmana svou přesnou střelou na vzdálenější tyčku. V dalších minutách náš tým měl k dispozici znovu klasickou početní výhodu, ve které Chlapík narýsoval pas Thorellovi, který však nastřelil jen domácího Godlu. A když se neprosadil v protiútoku domácí Zdráhal, sparťané vedli po dvou třetinách 2:0.

Sparťané museli hned zkraje třetí třetiny znovu do oslabení, když obránce Matuškin vyhodil kotouč mimo hrací plochu a vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za zdržování hry. Sparťané své další oslabení ubránili bez větších potíží a Verva i nadále ztrácela v utkání dvě branky. Náš tým měl svou hru plně pod kontrolou a v dalších minutách mohl přidat třetí branku. Godla byl po zákroku zcela mimo své pracoviště, čehož chtěli naši hokejisté využít. Kaše střílel pohotově z kruhu, ale litvínovský brankář se stihl vrátit včas.

Litvínovští hokejisté neskládali zbraně ani v dalších minutách hry a přibližně jedenáct minut před koncem základní hrací doby si vyzkoušeli další přesilovku. Tu však Verva nevyužila a sparťanský gólman Hudáček držel svou neprůstřelnost i nadále. Domácí hráči se ve zbylých minutách už neprosadili a náš tým naopak přidal další góly. Nejprve Doležal našel přesnou přihrávkou Filipa Chlapíka, který v prostoru před brankou nezaváhal a poslal kotouč do sítě.

V další gólové akci se kotouč po přesné přihrávce před branku dostal k Jakubu Strnadovi, který osamocen před litvínovským gólmanem pohotově zametl kotouč do horní části branky. A náš tým neměl dost ani v dalších minutách, když po další přihrávce Chlapíka se prosadil Zdeněk Doležal. Zkušený útočník umístil svou střelu do litvínovské branky a potvrdil vysoké vítězství Sparty v Litvínově 5:0.

Vladimír Růžička (HC VERVA Litvínov): "Sparta nás přehrávala, když trestala naše chyby. My jsme sice nějaké šance v utkání měli, ale rozhodně jich nebylo moc. Myslím si, že nechyběla obrovská bojovnost a nasazení, ale jako tým jsme v útlumu a v duelu proti Spartě to bylo evidentní. Hráči hráli nadoraz, ale hokej se hraje na góly. Po dvou třetinách jsme prohrávali 0:2. Z našich šancí, kterých nebylo moc, jsme nedokázali dát gól. Například v první třetině jsme nevyužili tutové šance. Sparta dobře bránila a ve třetí třetině rozhodla o vítězství. Vstřelila nám další branky, přehrávala nás v obranném pásmu, kde uděláme chybu a okamžitě inkasujeme."

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "S výkonem jsme spokojení, protože jsme hráli to, co jsme chtěli. Naše výkony začínají být konzistentnější. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli."