Nadační fond HC Sparta Praha

Dlouhodobým cílem projektu Nadační fond HC Sparta je v první řadě komplexní podpora sparťanské mládeže. Duchovním otcem a předsedou správní rady je člen představenstva klubu VÍT ŠUBERT, velký sparťan a zakladatel nadace Srdce na dlani, kterou klub podporuje od jejího vzniku.

Vedení nadačního fondu:

Vít Šubert, předseda správní rady
Vladimír Tošovský, člen správní rady
Lukáš Madecki

Podpořit nadační fond můžete na transparentním účtu: 4321043210/2700

Sídlo nadace: Tipsport arena, Za Elektrárnou 419, Praha 7, 170 00

Kontaktní osoba: Linda Icík, e-mail: icik@hcsparta.cz

Hlavní body programu Nadačního fondu HC Sparta:

• pomoc mladým hráčům ze sociálně slabých rodin
  • pomoc mladým hráčům v případě závažných zranění
  • pomoc v případě akutní nouze pro bývalé hráče HC Sparta Praha
  • spolupráce s dětskou onkologií FN Motol

Vít Šubert: Hokej není jen o statistikách a naplněných stadionech

Stál u zrodu Nadace HC Sparta a nyní ji jako člen představenstva klubu chce posunout ještě o kus dál. VÍT ŠUBERT kromě podpory mladých hokejistů ve špatné životní situaci chce pomocí nadace rozdávat alespoň trochu radosti i dětem, které měli v životě ještě méně štěstí a tráví dětství na onkologickém oddělení v pražské nemocnici Motol.

Nadační fond HC Sparta existuje už přes pět let. Kolika dětem se podařilo pomoci v jejich hokejové kariéře?
Nadace pomohlo přibližně 120 dětem a několika jednotlivcům z řad sparťanských legend. Každý rok se rozdá téměř vše, co je do nadace od sponzorů vloženo.

Co bylo vaší prvotní myšlenkou na založení tohoto projektu?
Přišli za mnou zástupci Sparty, že by chtěli založit nadaci a pomáhat. Jelikož neměli zkušenosti s chodem a založením nadace, obrátili se na mne, jelikož jsem měl v té době už více než 11 let vlastní nadační fond na pomoc dětem z malých dětských domovů. A po několika schůzkách a diskusích jsme si vydefinovali i poslání a zaměření nadačního fondu HCS, který jsme následně založili.

Bude se projekt věnovat i mimohokejové pomoci?
Ano, projekt se bude věnovat například spolupráci s dětskou onkologií FN Motol. Dává to smysl a Sparta cítí odpovědnost za to, aby jako tradiční klub i něco přinášela společnosti.

Jak vnímáte coby člen představenstva HC Sparta Praha dobročinné CSR aktivity, v nichž Sparta patří mezi extraligové průkopníky a lídry?
Jelikož jsem se kolem HC Sparta pohyboval řadu let a znal osobně mnoho lidí z jejího vedení i hráčů, musím říct, že mě těší, kam se HC Sparta v oblasti CSR vydala a jak chce velmi zásadním a užitečným způsobem pomáhat a své aktivity rozšiřovat. Vnímáme jako představenstvo klubu, že nechceme jen přivést fanoušky na stadiony a bavit je hokejem, ale chceme pomáhat i mimo mantinely a lidem. Například dětem, které nemají to štěstí, že mohli nejen hokej hrát, ale bohužel vlivem své nemoci se na něj často ani nemohou na stadion přijít podívat a znají hokej jen z televize. A proto jsme se rozhodli, že jako Sparta dorazíme na nimi do nemocnice, a to pravidelně každý měsíc a nejen hráči, ale i my z vedení klubu. Myslím, že tento "kontakt s realitou" bude prospěšný oběma stranám a že si pomůžeme tak trochu vzájemně. Je dobré chápat, že život není na konci dne jen a pouze o hokeji, statistikách a naplněných stadionech.

U koho by se měla klubová nadace inspirovat?
Nehledáme inspiraci v jiných klubech, ani u nás nebo v zámoří. Chceme dělat to, co my jako Sparta považujeme za správné a přínosné, stejně jako děláme už mnoho let akce jako je Sparťanská krev nebo Sparta vzdává hold.

Jaké budou další novinky?
Chceme do života nadace zapojit více i naše hráče. Myslím, že každý z nás by se měl občas zamyslet, jestli můžeme někde pomoct. Občas něco, co nám zabere dvě hodiny času, může na druhé straně přinést obrovský efekt.

Napadá vás konkrétní příklad?
Představte si, jaký musí být pro děti dlouhodobý život na onkologickém oddělení. Vždyť jen neměly takové štěstí, jako většina z nás.Čas na nemocniční chodbě tiká jiným způsobem a tempem než na výsledkové tabuli na stadionu. A to, co často považujeme při pohledu na časomíru na stadionu za krizovou situaci, je ve srovnání s tím vlastně naprosto nepodstatné. Podívejme se na to, jak se všichni – my, hráči, fanoušci, trenéři – často dokážeme nervovat a stresovat při dvouminutovém oslabení našeho týmu. A teď si zkuste představit, jakou mírou stresu si prochází rodič onkologicky léčeného malého pacienta, když jeho dítě žije měsíce v nemocnici. V obou případech vychází stres z očekávání na finální výsledek. A když si uděláte objektivní porovnání a dostatečný nadhled, pak zjistíte, že hokej, je na konci dne stále jen a pouze sport, zábava a pro některé z nás i zaměstnání. Ale že skutečný stres má úplně jinou podobu. A proto bychom rádi jako HC Sparta, a to myslím doslova všichni, rádi pomohli alespoň trošku ulevit tomuto skutečnému stresu a zrychlit ten pomalu plynoucí čas na nemocniční chodbě lidem, kteří to opravdu potřebují.

Dnes v 17:30 | Dor.
HC Energie Karlovy Vary

Opět doma! Sparta přivítá Mountfield HK

Forman: Být v čele tabulky je krásný pocit

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!

Dočekal se vrací zpátky do Brna