MBL - SPA 0:3 - Mistr poslední přípravu zvládl

přát., pondělí 10. 9. 2007
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Šindelář - Macháček, Jindra, Vštečka, Drábek, Lukáč, Mazanec, Bauer, Wagenhofer - Vlk, Ivan, Gajovský - Sýkora, Handlovský, Rumpel - Eiselt, Nouza, Fiedler - Gombár, Sedlák, Rod - Jaroš
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofjejevs, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Nedvěd J., Mrázek - Netík, Nedvěd P., Sivek - Ton, Vaic, Štrba - Dragoun, Langhammer, Melichárek - Zelenka, Havel, Hromas - Protivný, Podlešák
Branky a nahrávky: 21. Sivek (Netík), 23. Černošek, 49. Sivek (Jerofejevs). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 220.
Sparta se k poslední přípravě vydala do Benátek nad Jizerou, kde ji čekala "domácí" Mladá Boleslav. Holešovičtí loňský třetí tým první ligy přehráli 3:0, když odpor Boleslavi zlomili ve druhé třetině. Dvěma brankami se blýskl Michal Sivek, nahozením ze středního pásma zas skóroval obránce Marek Černošek.

Mladoboleslavští do utkání nastoupili i s Davidem Mazancem, jehož roční hostování se teprve dnes podařilo dohodnout s extraligovou Plzní.

Pražská Sparta se hned na začátku utkání dostala do tlaku, který byl ale dlouhou dobu spíše platonický. Boleslavští se dostali na dostřel Dubovy branky až v 5. minutě, v přečíslení dva na jednoho ale Eiselt sparťanského bránkáře neprostřelil. Po úvodním tlaku Sparty byla Mladá Boleslav hostům vyrovnaným soupeřem. Hrál se rychlý a svižný hokej s nasazením na obou stranách. Ke gólu ale snažení ani jednoho z celků v první třetině nevedlo.

Chuť si sparťanší hokejisté napravili hned na začátku druhé dvacetiminutovky. Při vyloučení Gombára nabil v 21. minutě Netík Sivkovi a ten z levého kruhu prostřelil Šindeláře – 0:1. V této části zápasu hosté jasně dominovali a jejich tlak vyústil jedinou možnou cestou. Lehké nahození Marka Černoška skončilo ve 23. minutě za zády Filipa Šindeláře – 0:2. V těchto chvílích boleslavští skutečně nevěděli co hrát. Zpět do zápasu je mohlo dostat vyloučení Tomáše Netíka v 25. minutě. Domácí se ale za celou přesilovku nedostali do souvislejšího tlaku a Sparta v těchto fázích utkání zcela kontrolovala.

Třetí třetina přinesla zlepšený výkon Mladé Boleslavi. Do šancí se postupně dostali Gombár, Rumpel a Drábek, ale ani jeden v pohodě chytajícího Dubu neprostřelil. Naopak na druhé straně ve 49. minutě podruhé v zápase udeřil Michal Sivek. Utkání, které mělo charakteristický přípravný ráz, tak skončilo tříbrankovou výhrou hostujícího mužstva.