MBL - SPA 2:3 - Sparta obrala domácí o vše

45., pátek 29. 1. 2010
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Schwarz (56. Valent) – Kasík, Šterbák, Duben, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský – Vrbata
Sparta: Přikryl – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Hanzlík, Macholda, Vydarený, Mrázek – Netík, Broš, Kratěna, Ton, Výborný, Podlešák, Látal, Langhammer, Ručinský, Hromas, Hrdel, Koreis
Branky a nahrávky: 32. Bahenský (Gajovský, Handlovský), 44. Nouza (Boháč, Duben) - 30. Macholda (Výborný, Hanzlík), 42. Ton (Výborný, Vydarený), 45. Hanzlík (Broš). Rozhodčí: Šindler, Fraňo – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 4010. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Hokejisté pražské Sparty nabírají před vyřazovacímí boji formu. Další import bodů přichází z Mladé Boleslavi. Těsná výhra je již čtvrtým korálkem v řadě. Skóre zápasu se začalo pohybovat až v polovině utkání, která skončila nerozhodně. O vítězi tak rozhodla závěrečná část. Sparta v zápase třikrát vedla, domácí dokázali najít odpověď jen dvakrát.

Oba celky nasadily hned od počátku ostré tempo, hlavně domácí se snažili ukázat, kdo je na ledě pánem. Pabiška už v prvním útočném pokusu nastřelil tyčku a o chvilku později to zkoušel z úhlu Macho. Sparta vystrčila razantněji růžky až po pár minutách, nejprve Schwarz schoval Kratěnovu střelu do lapačky a hned po dalším vhazování zase vyrážel pokus Výborného. Následovala přesilovka Boleslavských, vyloučení Ručinského ale přineslo největší šanci právě Spartě, když se do pásma k Schwarzovi podíval Kratěna a domácí obrana měla hodně práce.

V jedenácté minutě usedl na trestnou lavici Brož, domácí s druhou přesilovkou ovšem naložili podobně jako s tou první. Výraznější šanci zaznamenal jen Kracík, šancí naservírovanou Fabušem doslova na stříbrném podnose ale pohrdl a celou věc překombinoval. O zajímavou podívanou se už opět za plného počtu hráčů na ledě postaral Pabiška, který se pokusil puk nabrat na hokejku a přehodit přes Přikrylovo rameno, gólman hostů však reagoval velice pohotově. Sparťanskému brankáři Boleslav hlavu dost zamotala i v závěru třetiny, kdy musel hned nadvakrát zasahovat nejprve proti Pabiškovi a poté ještě Královi.

Hned v úvodu se po třech vyloučeních z první dvacetiminutovky dočkala přesilovky i Sparta, díky útočnému faulu Výborného si ji však užila sotva půl minuty. V době, kdy se na led vracel vyloučený Fabuš, pálil ostře Langhammer. Schwarz se za pukem jen ohlédl, ten šel však mimo. V dalších několika minutách opět značně zabrali domácí, Přikryla ostřelovali ze všech možných úhlů, sparťanský gólman však představoval pro Boleslavský nepřekonatelný problém. Ještě před polovinou utkání čekala na Sparťany hned 79 vteřin dvojnásobná přesilovka, Gulašiho střelu nad beton Schwarz famózně vychytal, na Petra Macholdu, který si bleskově sjel z modré čáry mezi kruhy, však už nestačil.

Boleslavské inkasovaný gól jakoby ochromil a Schwarz měl tak v brance rázem jednou tolik práce, než předtím. Pak ale přišla dost kuriózní situace. Zatímco se za Schwarzovou brankou strhla jakási přetlačovaná mezi Lehikoinenem a Netíkem, na které se upíraly zraky celé haly, rozhodčí hru nepřerušili a na druhé straně hřiště vyrovnal Zdeněk Bahenský. Od toho okamžiku se hra hodně přiostřila, spíše než střely a akce tak diváci viděli hlavně souboje u mantinelů. Situace se rozhýbala až vyloučením Krále. Na Schwarze vyslal kotouč nejprve Langhammer a poté Kratěna. V obou případech domácí brankář bezchybně zasáhl.

Úvod třetího dějství nezačal pro Bruslařský klub vůbec dobře, po chybě v obraně se totiž na Schwarze rozjel Petr Ton a po ledě a mezi betony poslal puk do sítě. Oproti prvnímu inkasovanému gólu se domácí nezatáhli, ba právě naopak. Nejprve tečoval Sýkora puk mimo, o chvilku později pálil zpoza hráče Tomáš Nouza tak prudce, že Přikryl už nestačil dostatečně rychle reagovat a Sparta o své vedení zase poměrně rychle přišla. To se samé se dá říct i o boleslavském vyrovnání, protože na brankovišti důrazní Sparťané si v podobě Jana Hanzlíka vybojovali další odskočení už o minutu později.

Boleslavští tak byli nuceni znovu silně přitlačit. Král poslal kotouč brankovištěm, nenašel se však nikdo, kdo by jej dorazil do sítě. Na podobný problém narazil i Sýkora, který se obtočil okolo branky. Ani hosté nepřestávali vystrkovat drápky a po dělovce Podlešáka navíc musel ven z branky Schwarz, kterému po zásahu doslova ulétla helma a na ledě zůstala krev. Jeho místo zaujal Valent, kterému začátky značně usnadnili spoluhráči – natlačili se totiž do útočného pásma. Tam si však pokaždé vylámali zuby na Přikrylovi. V závěru ještě Boleslavští dostali šanci díky vyloučení na straně Sparty, nepomohla ale ani závěrečná hra bez brankáře.

Jiří Šejba (BK Mladá Boleslav): "Mužstvu se nedá téměř nic vytknout, šlapalo velmi dobře. Podařilo se nám dvakrát vyrovnat a je škoda, že jsme si hned po druhém srovnání nechali naší chybou vstřelit třetí branku. V power play jsme ještě měli náznak šance na vyrovnání, ale to se bohužel nepovedlo."

Miloš Holaň (HC Sparta Praha): "My jsme rádi, že jsme navázali na předchozí dobré výsledky a odvážíme si všechny tři body. Výborným výkonem nás podržel gólman Přikryl. Před koncem jsme se dostali pod tlak, ale zodpovědnou obranou a i za asistence potřebného štěstí jsme výsledek udrželi."