MBL - SPA 2:3p - Sparta slaví výhru v prodloužení

13., úterý 17. 11. 2020
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Krošelj – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Cienciala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský.
Sparta: Neužil – Němeček, Košťálek, Pavelka, Piskáček (A), Dvořák, Jandus, Mikliš – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Dvořáček, Vitouch, Zikmund.
Branky a nahrávky: 22. Šťastný (Fillman), 52. Flynn (Najman, Kousal) – 22. Říčka (Pech, Buchtele), 47. Pech (Říčka, Košťálek), 62. Dvořák (Řepík). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Sparta se představila na ledě mladoboleslavských Bruslařů, dvakrát se ujala vedení díky gólům v přesilovkových hrách, nicméně domácí pokaždé dokázali hubený náskok smazat. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém dominovali Pražané. Vítěznou trefu si zapsal Tomáš Dvořák a zajistil svému celku druhý bod.

Do utkání proti Mladé Boleslavi vstoupili Pražané vyloučením, nicméně vliv na rozložení sil to nemělo. Naopak se do velké šance v oslabení probojoval Tomášek, kterého vychytal Krošelj. Bezgólová první třetina nenabídla mnoho šancí na otevření skóre, paradoxně to bylo opět při vyloučení Sparty, kdy mohl skórovat Říčka po souhře s Tomáškem, ale i tentokrát zůstal domácí brankář nepřekonán. V závěru části si početní výhodu vyzkoušeli sparťané a většina z přesilovky se přelila do druhého dějství.

Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky padla první branka zápasu. Hostům se povedlo prosadit v přesilové hře, kdy puk do sítě ztečoval Robert Říčka. Jenže radost Sparty dlouho netrvala. Rychlou odpověď nalezl mladoboleslavský David Šťastný, který usměrnil za Neužila odraženou střelu od mantinelu. V dalším průběhu se již skóre neměnilo, nicméně domácí zapnuli vyšší obrátky a vyrovnali se herně Spartě.

Třetí třetina začala zlehka, nebylo k vidění příliš šancí, nicméně ve 47. minutě přišla druhá početní výhoda Pražanů, ve které hbitě udeřili. Po krásné přesilovkové souhře se puk dostal na hokejku Lukáše Pecha, jenž kotouč poslal do sítě. To ale ještě nebylo vše, v 52. minutě využil chybu v obraně Oscar Flynn a srovnal na 2:2. Do základní hrací doby další gól nepadl a utkání šlo do pětiminutového nastavení.

V tom měli hlavní slovo sparťané, kteří byli silní na puku a šli dravě dopředu. A tato aktivita se jim vyplatila, v 62. minutě rozhodl o vítězi Tomáš Dvořák. Sparta si tak ze Středočeského kraje odváží dva body za vítězství 3:2 v prodloužení.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): "Byl to dobrý zápas, ve kterém jsme byli chvíli lepší my, chvílemi Sparta. Nakonec se zrodila zasloužená remíza. Bohužel jsme v prodloužení nesehráli dobře situaci a byli jsme potrestáni."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Byl to těžký zápas, kterému nechybělo tempo. Pro oba týmy to byl pátý zápas v deseti dnech, ale my jsme rádi, že můžeme hrát, protože teď jsme nějakou dobu jenom trénovali. Jsme rádi, že se štěstí nakonec v prodloužení přiklonilo k nám. Start Vládi Sobotky jsme nechtěli uspěchat. Uvidíme, zda nastoupí v pátek nebo v neděli."