SPA - CUR 3:2 - Vítězný vstup do play off

ŠF1, úterý 22. 9. 2015
Sparta - Curych (SUI) SPA - CUR
Sparta: Pöpperle – Barinka (A), Čajkovský, Mikuš, Polášek, Glenn, Hrbas, Piskáček – Kumstát, Pech, Sabolič - Klimek, Hlinka (C), Netík (A) - Buchtele, Přibyl, Réway - Kudrna, Cingel, Forman - Procházka. Trenér: Josef Jandač.
Curych (SUI): Flueler - Seger (C), Bergeron, Geering, Soervik, Blidenbacher, P. Baltisberger - Schappi, Trachsler (A), Foucault - Kuenzle, Shannon, Suter - Keller, Matthews, Herzog - Ch. Baltisberger, Cunti, Nilsson - Malgin, Bartschi (A). Trenér: Marc Crawford.
Branky a nahrávky: 10. Buchtele (Réway, Přibyl), 25. Buchtele (Réway, Glenn), 27. Glenn (Sabolič, Pech) – 31. Herzog (Ch. Baltisberger, Matthews), 45. Foucault (Keller, Shannon). Rozhodčí: Fraňo, Piechaczek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 2 893. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Sparťané v prvním kole play off Champions Hockey League porazili švýcarské ZSC Lions 3:2. Pražané vedli už 3:0, zasloužil se o to dvěma góly Jan Buchtele a Ryan Glenn. Hosté ale potvrdili nespornou kvalitu a zápas zdramatizovali. Prosadit se dokázali Fabrice Herzog a Kris Foucault. Sparťané tak jdou do odvety s výhodou jednoho vstřeleného gólu.

Oba celky hýřily od začátku utkání aktivitou a hnaly se do ofenzivy. Chvílemi se Pöpperle musel v brance hodně ohánět, aby zabránil gólu, čelit musel například nebezpečnému pokusu nejproduktivnějšího hráče Curychu v CHL Nilssona.

Asi v polovině první dvacetiminutovky se Sparta dostala do rychlého protiútoku, kdy Réway našel přesnou přihrávkou napříč pásmem Jana Buchteleho, který využil toho, že se Fluerel nestihl přemístit od jedné tyče k druhé, a dorazil kotouč do odkryté části klece.

Netrvalo dlouho a mohlo být vyrovnáno, to když domácí branku ohrozil Herzog nastřelenou tyčí. Svěřenci trenéra Jandače si v první třetině stihli zahrát ještě třiadvacetivteřinovou početní výhodu pěti proti třem, zužitkovat ji ale nedokázali.

Sparťané hned v úvodu prostředního dějství několikrát prověřili hostujícího gólmana, pár centimetrů chybělo například Kumstátovi. Neuběhlo ani pět minut z druhé části a domácí odskočili Curychu už o dvě branky. Réway vybojoval puk v obranné třetině Sparty, vyvezl jej až do útočného pásma, kde přesnou přihrávkou našel Jana Buchteleho, ten už se tvrdou střelou z kruhu nemýlil.

Pražané se vstřeleným gólem nabudili a švýcarský celek dostali na pár minut pod tlak. Po několika kombinacích před Fluelerem nakonec vyslal Ryan Glenn dělovku od modré čáry, která skončila v síti nic nevidícího brankáře.

Stav 0:3 se ale hostům příliš nelíbil, a tak přitvrdili. Hra se po třetí brance Sparty přesunula na nějakou dobu před Pöpperleho a Curych se brzy dočkal snížení. Po skrumáži před brankou nakonec dotlačil puk za brankovou čáru Fabrice Herzog.

Lvi se po druhé přestávce vrátili na led s cílem vyrovnat. Netrvalo dlouho a na rozdíl jednoho gólu snížil Kris Foucault, který nekompromisní střelou z mezikruží nedal domácímu gólmanovi šanci.

Svěřenci trenéra Jandače se pokoušeli zahnat Švýcarům myšlenky na obrat. Flueler měl plné ruce práce se střelami Pražanů, zahrozil například Klimek či Mikuš v přesilovce. Sparta nakonec ofenzivní hrou výsledek 3:2 ubránila, a vytvořila si tak dobrou výchozí pozici do odvety v Curychu.