přátelské utkání (hraje se v Tipsport areně Praha), pátek 16. 2. 2018
Sparta - Dynamo Moskva SPA - DYM
Sparta: Aittokallio – Voráček, Pavelka, Kulda, Kalina, Piskáček, Švrček, Eliáš – Buchtele, Pech, Hlinka – Klimek, Vrána, Jarůšek – Kumstát, Černoch, Uher – T. Jandus, M. Procházka, Wojnar.
Dynamo Moskva: Bočarov – Volkov, Višněvskij, Zajcev, Rylov, Korjagin, Aleksejev, Bělenkij, Orlov – Brjukvin, Těreščenko, Igumnov – Žlobin, Ignaťuškin, Tarasov – Sopin, Kazionov, Arťuchin – Markovin, Jefremov, Komarov – Alexejev.
Branky a nahrávky: 32. Klimek (Jarůšek), 34. Pech (Pavelka, Hlinka), 42. Jarůšek (Kulda), 51. Kulda (Jarůšek), rozhodující sam. nájezd Uher – 12. Volkov (Igumnov), 24. Žlobin (Tarasov), 40. Tarasov (Ignaťuškin, Višněvskij), 45. Těreščenko (Igumnov, Višňěvskij). Rozhodčí: Bejček, Sýkora - Komárek, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 054. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Páteční večer v Holešovicích patřil pražské Spartě, která v pražské Tipsport areně svedla přípravnou bitvu s moskevským Dynamem. Domácí sice v zápase ani jednou nevedli, vždy se jim ale podařilo se soupeřem srovnat krok a nakonec uspěli v samostatných nájezdech, ve kterých vítězství svěřenců Františka Výborného a Radima Rulíka zajistil Dominik Uher.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně a už od první minuty si vypracovávaly velmi slušné šance, nicméně Aittokallio ani Bočarov nehodlali jen tak povolit. Postupem času začali sparťané svého soupeře přehrávat a po vyloučení Orlova se jim hned několikrát povedlo vážně ohrozit moskevskou klec, ostražitý maskovaný muž v hostující bráně ale všechny kotouče zastavil včas.

Z prvního gólu se tak nakonec radovali hosté, když se ve dvanácté minutě ukázkovou dělovkou z první z pravého kruhu prosadil Arťom Volkov. O chvilku později mohl na 2:0 upravit z úniku Igumnov, jenže tentokrát byl Aittokallio ve střehu a zakončení mladého forvarda vykryl. Domácím k vyrovnání následně nepomohl ani dvouminutový trest pro Arťuchina, ani přečíslení dva na jednoho a do první pauzy se tak šlo za stavu 1:0 pro Dynamo.

Holešovičtí vlétli do druhé třetiny po hlavě a Bočarov v moskevské brance neměl v úvodních sekundách ani chvilku klidu, i přes to ale také druhá branka pátečního utkání padla do domácí sítě. Anton Žlobin si ve čtyřiadvacáté minutě objel klec a zasunul kotouč přímo za nepřipraveného Aittokallia. V polovině dějství však štěstěna šla konečně Pražanům naproti a čekání Tipsport areny na gól Sparty bylo ukončeno, když odraženou střelu Jarůška dorazil do branky Lukáš Klimek.

Na Klimkův přesný zásah pak o pár desítek sekund později navázal přesnou ranou pod víko ostřílený Lukáš Pech a bylo vyrovnáno – 2:2. Dynamo si před koncem periody ovšem ještě stihlo vzít vedení zpět na svou stranu. Svěřenci Vladimira Vorobjeva sice nevyužili přesilovku, avšak ve vlastním oslabení ujel sparťanské defenzívě Daniil Tarasov a osmnáct sekund před koncem třetiny zakončil přímo mezi tři tyče.

Sparťané nehodlali skládat zbraně a okamžitě po vyhraném zahajovacím buly třetí části se přesunuli před moskevské brankoviště, přičemž v čase 41:06 kotouč za záda bezmocného Bočarova doslova protlačil Richard Jarůšek. Nedlouho poté se nechal z kluziště na dvě minuty vykázat Kalina a jeho hákování bravurně ztrestal kapitán Dynama Alexej Těreščenko, který tak znovu poslal hosty do vedení.

Domácí se však ani tentokrát nenechali vyšachovat a opět našli na zásah soupeře odpověď, která do sítě padla z hole lotyšského beka Arturse Kuldy – 4:4. Ve druhé půli závěrečné dvacetiminutovky si pak mírnou převahu udržovali Moskvané, nicméně ani jim, ani Pražanům se nepodařilo zaskočit gólmana soupeře, a utkání se tak přelilo do penaltového rozstřelu.

Na vítězný nájezd se čekalo až do osmé série, ve které se přesnou střelou mezi betony prosadil Dominik Uher a rozhodl o majiteli pomyslného bodíku navíc. Sparta tak porazila Dynamo 5:4.