SPA - KOU 5:1 - Třetí vysoká výhra v řadě

přípravné utkání (Tipsport arena), středa 14. 8. 2019
Sparta - KooKoo (FIN) SPA - KOU
Sparta: Sedláček – Polášek (A), Havlín, Zeleňák, Krutil, Jandus, Poizl – Pšenička, Pech (A), Říčka – Dočekal, Sukeľ, Smejkal – Michnáč, Klíma, Dvořáček – Kvapil, Růžička, Řepík (C).
KooKoo (FIN): Haukeland – Rautanen, Caito, Manninen (A), Seppälä. Bonsaksen (C), Salmela, Ojantakanen – Koivisto, Strömberg (A), Haataja (A) – Hakulinen, Platzer, Buček – Galló, Karlsson, Oden – Suuronen, Friberg, Jokinen.
Branky a nahrávky: 8. Sukeľ (Řepík, Růžička), 11. Pech (TS), 13. Sukeľ (Smejkal), 47. Smejkal, 48. Říčka - 18. Manninen (Platzer). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček - Klouček, Ganger. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2103. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Hokejisté Sparty zvládli i třetí přípravné utkání na novou sezonu, když zdolali finský KooKoo Hockey 5:1. Základ úspěchu položili naši hokejisté v úvodní třetině, ve které třemi góly během pěti minut odskočili na rozdíl tří gólů. I přes snížení soupeře si svěřenci Uweho Kruppa ve vyrovnaném zbytku zápasu náskok pohlídali, navíc ho dvěma trefami ve třetí třetině navýšili. Čtvrtý přípravný duel čeká sparťany v sobotu 17. srpna v Chomutově, kde změří síly se Soči.

Utkání začalo opatrně, týmy se navzájem oťukávaly, postupem času se ale začalo přitápět pod kotlem. V polovině první třetiny si Pražané vybojovali přesilovou hru, kterou dokázali řádně využít. Řepík při nájezdu do pravého kruhu poslal zadovku na Matúše Sukel'a, jenž z mezikruží vypálil puk do odkryté klece – 1:0. Nedlouho poté následoval samostatný únik Pecha, který byl zahákován a dostal druhý pokus na skórování. Trestným střílením Lukáš Pech nepohrdl, když puk namířil přesně do mezírky mezi vyrážečkou a betonem brankáře Haukelanda – 2:0.

Uběhly sotva dvě minuty a skóre se na světelné tabuli měnilo znovu. Opět to bylo zásluhou Matúše Sukel’a, který si pohrál mezi nohama s přihrávkou Smejkala a zblízka překonal maskovaného muže ve službách finského celku – 3:0. Seveřané ale nesložili zbraně a dvě minuty před koncem dějství snížili manko díky trefě Oskariho Manninena – 3:1. V samotném závěru první dvacetiminutovky sparťané ještě ubránili oslabení.

Druhá třetina nepřinesla gólové akce, k vidění ale byly zejména přesilové hry. Dvěma oslabením musela postupně čelit Sparta, která ale Finy do větších šancí nepustila a udržela si dvougólový náskok. Nezměněné skóre měli na svědomí zejména pozorní brankáři, kteří za svá záda kotouč nepropustili. Brankáři Jakubu Sedláčkovi několikrát pomohla branková konstrukce, přesto držel skóre KooKoo na jediné vstřelené brance.

Výborně chytajícího sparťanského brankáře doplnili i jeho spoluhráči z pole, kteří mohli pět minut před koncem druhé třetiny navýšit skóre v početní výhodě, ale nepodařilo se jim to. Několik vteřin před zazněním sirény si domácí vyzkoušeli hru ve čtyřech, gól ale KooKoo nevsítilo, a tak se šlo do kabin za stavu 3:1 pro Spartu.

Třetí dějství započalo s obráncem Poizlem na trestné lavici, který si ještě odpykával svůj trest. Zanedlouho po skončení jeho provinění přišlo další sparťanské vyloučení, ale ani tentokrát finský celek Sedláčka nepokořil. Naopak z rychlého protiútoku ve 47. minutě udeřil Jiří Smejkal, který se s pukem nijak nemazal a propálil nemilosrdně Haukelanda – 4:1. Střelecké hody pokračovaly také o minutu později, kdy se rychlostí světla prodral do levého kruhu Robert Říčka, jenž poslal kotouč k bližší tyči – 5:1.

Finové ve zbývajícím průběhu duelu ještě párkrát otestovali pozornost Sedláčka, hlavní slovo ale měli sparťané, kteří se čtyřbrankovým vedením jasně drželi otěže zápasu. V samotném závěru utkání šli Finové opět do čtyř, sparťané poháněni skandujícím kotlem soupeři zavařili, další branku však nepřidali, a tak proti skandinávskému soupeři zvítězili vysoko 5:1.