52., pátek 4. 3. 2016
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Taylor (od 25. Pöpperle) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Piskáček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Netík (A), Klimek, Hlaváč – Forman, Pech, Kumstát (A) – Černoch. Trenér: Josef Jandač.
Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Robar, Rýgl, Ovčačík, Kučný (A) - Klimenta, Urban (A), Pacovský (C) - Hyka, Musil, Lenc - Ďurač, Bárta, Pabiška - Jarůšek, R. Hruška, Kubica. Trenér: František Výborny.
Branky a nahrávky: 8. Hlaváč (Dragoun, Přibyl), 35. Kumstát (Pech, Forman), 36. Klimek (Netík), 39. Forman (Pech), 46. Klimek (Přibyl), 54. Dragoun (Čajkovský, Přibyl) – 7. Kubica (Hyka), 20. Hyka (Stříteský), 25. Lenc (Hyka, Ovčačík), 25. Bárta (Jarůšek, Pabiška). Rozhodčí: Polák, Úlehla – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 8257. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 6:4. Nejlepší hráči zápasu: Hrbas - Hyka
Skvělou tečku za základní částí předvedli sparťanští hokejisté, kteří sice v utkání s Mladou Boleslaví prohrávali už o tři branky, během čtyř minut druhé části ale dokázali zápas vyrovnat a v poslední třetině dokonat obrat. Sparta tak dorovnala svůj dosavadní bodový rekord z předchozích sezon a zároveň překonala svůj rekord v celkovém počtu výher i v počtu domácích vítězství.

Začátek posledního zápasu základní části se na začátku vyvíjel lépe pro hosty. Netíkovo vyloučení ještě Boleslavští nepotrestali, v 7. minutě se ovšem dokázal prosadit Zdeněk Kubica, kterému po neúspěšném samostatném úniku namazal zpoza brány Hyka. Vedení hostům vydrželo ale jen necelou minutu. Faul Slovince Robara potrestal po 23 vteřinách přesilovky gólem do odkryté branky Jan Hlaváč.

Brzké vyrovnání a boleslavská nedisciplinovanost mohly Spartu nakopnout, hosté ale dělali domácí obraně problémy individuálními akcemi – tak jako Tomáš Hyka únikem v 15. minutě. Tehdy mu to sice ještě nevyšlo, v početní výhodě 15 minut před první přestávkou se ovšem zvládl uvolnit a ranou švihem překonal Taylora ve sparťanské brance.

Na začátku druhé třetiny Pražané spálili dvě velké šance, v čase 24:36 se pak opět radovali hokejisté v černozelených dresech. Ve skvělé formě hrající Hyka namazal na krásný gól do horního růžku Radanu Lencovi. A když se hned z následujícího útoku prosadil gólem už na 1:4 i nikým nebráněný Michal Bárta, Danny Taylor se poroučel z brány a nahradil ho Tomáš Pöpperle.

Domácí se ze studené sprchy chvíli oklepávali, ještě před druhou přestávkou se ale zvládli vrátit do hry. Pět minut přestávkou Čajkovský trefil tyčku, následně pak po nádhernou přihrávku do odkryté branky snižoval Petr Kumstát. Krátce na to překvapil Ritticha střelou na vzdálenější tyč Lukáš Klimek gólem na 3:4, a to ještě nebylo všechno. V čase 38:56 zužitkoval přihrávku zpoza brány Miroslav Forman vyrovnávacím gólem.

Krátce po úvodním buly třetí třetiny zkoušel překvapit Pöpperleho Pacovský, a krátce po něm neuspělo duo Kumstát – Pech. Na druhé straně pak sice ve 46. minutě zahrozil Rýgl, následný protiútok Sparty však vedl k obratu skóre na 5:4. Z otočky se už podruhé v zápase trefil Lukáš Klimek. Šest minut před koncem ještě přidal další gól Michal Dragoun a Sparta se tak se základní částí rozloučila rekordní 37. výhrou v sezoně, tentokrát 6:4.

Josef Jandač (trenér Sparty Praha): "První polovina utkání se pro nás vyvíjela hodně nepříznivě, takže si cením toho, že jsme se za stavu 1:4 zvedli a vývoj otočili. První půlka mě mrzí, nechali jsme vykoupat Dannyho Taylora v bráně, byli jsme takoví lehkovážní. Mužstvo na druhou stranu zaslouží pochvalu - v zápase v podstatě o nic nešlo, měli jsme trošku rozbitou sestavu. Ale potom jsme zabovovali a zápas uhráli. V sezoně jsme celkově získali 110 bodů, což bych řekl, že je výborný výsledek."

Marian Jelínek (asistent trenéra Mladé Boleslavi): "Na Spartu jsme jeli s velkým respektem k síle soupeře. Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře, dostali jsme se do snadného vedení. A snadno jsme o něj zase přišli. Na konci třetí třetiny jsme pak neměli tolik sil, abychom soupeři zkomplikovali cestu k vítězství. Musím říci, že jsme spokojeni s výkonem hráčů, především s taktikou - ta nám ze začátku vycházela. Samozřejmě jsme chtěli urvat nějaký bod, ale Sparta byla lepší a zaslouženě vyhrála. V play off máme Hradec Králové, bude to nová soutěž. Hlavně si přejeme, aby se nám uzdravil manšaft, na Spartě chyběli Klepiš, Výborný, Trončinský, což jsou pro nás klíčoví hráči. Doufejme, že se dají dohromady, a že Mountfield poškádlíme."