51., neděle 17. 2. 2008
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, Cook, Černošek, Tabaček - Sivek, P. Nedvěd, M. Hlinka - Ton, Langhammer, Netík - Mrňa, Vaic, Melichárek - Dragoun, Švagrovský, Hromas.
Třinec: Vojtek - Výtisk, Andersons, M. Výborný, Malec, Kundrátek, Pácal, Kania - Tomík, Štefanka, D. Moravec - P. Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa - Kolusz, Steber, od 21. navíc Pavelek.
Branky a nahrávky: 28. Korhoň (Pavelek), 35. Polanský (Malec), 42. Martynek (Peterek). Rozhodčí: Hribik, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7, navíc Výtisk (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7044.
Po pátečním debaklu na jihu Moravy si měli možnost sparťané spravit chuť v domácím prostředí proti Třinci. Ani dnes se jim však nedařilo. Inkasovali hned třikrát a díky špatné střelecké produktivitě navíc vyšli střelecky naprázdno. Poslední domácí test před play-off tedy svěřencům Františka Výborného ani v nejmenším nevyšel.

První třetina nabídla mnoho hokejové krásy. Oba týmy se spoustředily spíše na obranu a tak kdo by čekal strhující ofenzivní podívanou, hledal by marně. Proto první střelu na branku vyslali až ve čtvrté minutě hosté - bekhendový pokus Martynka však Duba v pohodě kryl. Oživení přinesla až první početní převaha Třince, za vyloučení Michala Dragouna. V té však jako první zahrozili domácí. Hromas uvolnil Švagrovského, ten ale na Vojtka nevyzrál. Na druhé straně se marně snažil dobýt sparťanskou branku Peter Barinka. Před třineckou brankou bylo živo i po přesilovce hostí. Vojtek byl nejprve nucen předvést hbitý zákrok proti pokusu Langhammera, dorážející Vykoukal pálil vysoko nad. I Sparta dostala v první třetině možnost přesilovky. V té nejprve švihem netrefil branku Tabaček, poté na levém kruhu našel Sivek Nedvěda, pokus sparťanské třiadevadesátky však výtečně zlikvidoval Vojtek. Tečku za prvním dějstvím udělal těsně před jeho koncem Výtisk, který si v souboji s Hanzlíkem před svou brankou vysloužil za úder do oblasti hlavy a krku pětiminutové vyloučení a trest do konce utkání navrch.

Sparta tedy druhou část začala takřka pětiminutovou početní převahou. Zpočátku si v ní nemohla vytvořit nadějnou střeleckou příležitost, hřmít však začalo až na jejím konci. Po rychlé souhře se před odkrytou klecí zjevil najíždějící Hanzlík, Vojtek však puk z jeho hole krásně vykopl pravým betonem. Hned nato pálil dvakrát nepřesně Ton a tak Výstiskovo vyloučení zůstalo bez gólového potrestání. Trest za promarněné střelecké příležitosti přišel záhy. Za branku zajížděl třinecký Pavelek a jeho zpětnou přihrávku před branku v klidu dorazil do sítě Lubomír Korhoň - 0:1. Po Mrňově vyloučení mohlo být ještě hůře. Sám před Dubou se zjevil nikým nehlídaný Tomík, domácí gólman pohotově zakročil. Vedle pálil o chvilku později Steber, Martynkovu střelu v pádu vyrazil opět Duba. Možnost vyrovnat dostali domácí po vyloučení Polanského v třiatřicáté minutě. Když k němu na trestnou lavici usedl o dvacet vteřin později i Štefanka, dostalo se domácím takřka minutu a třičtvrtě dlouhé, dvojnásobné přesilovky. Sérii šancí v ní promarnil Ton, Netíka několikrát vychytal jistý Vojtek, který reflexivně vykopl i střelu Nedvěda, který pálil do takřka odkryté sítě. Nedáš - dostaneš. Z trestné lavice naskočil Jiří Polanský, převzal pas Malce a z brejku nedal forhendovým blafákem Dubovi šanci - 0:2. Alespoň zmírnit stav po druhé třetině mohl Miroslav Hlinka. Z úhlu sice Vojtka propálil, puk se však od paty třineckého brankáře odrazil mimo.

Hned z úplného kraje třetího dějství měl šanci snížit Sivek. Protlačil se od levého mantinelu před Vojtka, na toho ale bekhendovým pokusem nevyzrál. A třinečtí opět trestali. Do rychlého útoku se řítil Peterek, vystřelil, puk prošel Dubovi pod rukou a do branky ho pohotově doklepl Rostislav Martynek - 0:3. Domácí mohli dát vzpomenout na nedávný obrat v zápase s Karlovými Vary hned v následné přesilovce. Pálil však pouze Netík s Nedvědem a pokusy obou Vojtek kryl. Třinec hru kontroloval, domácí se do útočného pásma dostávali jen s obtížemi a holešovickou arénou se rozezněl pískot nespokojených fanoušků. Uklidnit je mohli sparťanští forvardi Ton s Netíkem, ale ani jeden z nich svůj únik třinecké obraně v gól neproměnil. Poslední domácí zápas základní části tedy Spartě ani v nejmenším nevyšel a z ledu její hokejisty vyprovodil pískot sedmi tisícovek nespokojených fanoušků. Poslední test je čeká ve čtvrtek v Plzni.