Sparťané prodlužují domácí neporazitelnost

26., úterý 23. 11. 2004
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Pöpperle - L. Procházka, Majeský, Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, Schnábel, J. Kasík - Kašpařík, Sivek, Kotrla - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Ton, Broš, Chabada - Olesz, J. Marek, Netík.
Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Chvátal, Podhradský, Mezei, Hunkes, Malinský - Peterek, Bonk, Hašek - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Martynek, Vítek - Kucharczyk, Polanský, Čakajík.
Branky a nahrávky: 2. Jan Hanzlík (P. Nedvěd, Pilař), 11. P. Nedvěd (D. Výborný, Jan Hanzlík), 55. D. Výborný (Chabada, Ton) - 16. Pavelek (Skořepa, J. Malinský). Rozhodčí: Rejthar - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4203. Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0.
V předehrávce 26. kola porazili hokejisté Sparty moravský Třinec v poměru 3:1. O výsledku rozhodli Pražané v první třetině, kdy vstřelil branky Hanzlík a Nedvěd. V závěrečném dějství pečetil stav utkání Výborný.

Před prořídlými tribunami začala Sparta utkání ve velikém tempu. Po Hanzlíkově ráně se k odraženému kotouči dostal Hlaváč, ale trefil pouze rameno připraveného Vojtka. Následný pokus Nedvěda vytěsnil znovu třinecký gólman. Ve 2. minutě už ale nestačil na ránu Hanzlíka, která mu prosvištěla mezi betony. K první vážnější šanci vybídl Třinecké chybnou rozehrávkou Pilař, ovšem recept na Pöpperleho nenašel Peterek ani Hašek. Při vyloučení Janků napřáhl mezi kruhy Nedvěd, ale jeho jedovka trefila pouze masku Vojtka. V početní výhodě se chytrou ranou prezentoval také kapitán Chabada. V 11. minutě se měnilo skóre podruhé. Po krásné kombinaci Hanzlíka s Výborným skóroval zpoza obránce Podhradského Nedvěd. Nadvakrát pokoušel od modré štěstí Pilař, ale po jeho střele zvonila pouze tyč třinecké branky. Nahození Hlaváče lišácky tečoval Výborný, ale i tento pokus zastavil brankář soupeře. Po dlouhé době se do šance dostal také Třinec, Polanského pokus lapil Pöpperle. Střely Haška, Polanského ani Martynka si cestu do domácí svatyně rovněž nenašly. První branku nabídl v 16. minutě Ocelářům Sivek, když po jeho chybě kombinovali Skořepa s Pavelkem a druhý jmenovaný bekhendovou kličkou překonal jinak jistého Pöpperleho. Na konci třetiny se před Vojtka chytře proháčkoval Kašpařík, na zakončení mu již nezbyly síly.

Ne příliš pohlednou druhou třetinu načala Skořepova střela a povedené kličky Pavelka, ovšem brankář Sparty se nechytat nenechal. Před Vojtkem nadvakrát dorážel Netík, poté jej krosčekem srazil k zemi hostující Podhradský za což šel na dvě minuty pykat na trestnou lavici. V přesilovce zazářil proti střelám Výborného, Nedvěda a Tona třinecký barnkář. V jasné gólové příležitosti dvou hráčů Sparty proti Chvátalovi netrefil Kotrla odkrytou soupeřovu svatyni. Na druhé straně čaroval Pöpperle proti střele aktivního Peterka. Po křídle sám prolétl Chabada, ale sám před Vojtkem nezakončil ideálně. Hru ovládli nepřesnosti na obou stranách. Moravané bránili v pěti hráčích na modré čáře a Sparťané se jen těžko dostávali do útoku. Na trestné lavici seděl Majeský, když si Oceláři vytvořili šance na vyrovnání. Hašek sám před brankou na Pöpperleho nevyzrál, Martynek pálil těsně vedle. Přečíslení Bonka, Peterka a Haška zachraňoval znovu strážce domácí branky.

Třetí třetinu načala Nedvědova formace mírným tlakem, na což Janků odpovídal únikem. Pöpperle však dokazoval, že je Břízův zdatný náhradník. Po křídle si to k Vojtkovi namířil Broš, hostující gólman sklapl betony včas. Nedvědova pověstná střela zápěstím skončila v náruči Vojtka, na druhé straně neuspěl montrealský Bonk. V polovině závěrečné třetiny si Oceláři zahráli šestatřicet vteřin přesilovou hru pět na tři. Trojice Hanzlík, Nedvěd, Broš si ale v obranném pásmu počínala velmi dobře a nedala hostům šanci skórovat. Ubráněné oslabení nabudilo Spartu k rychlejšímu hokeji. Z toho plynuly šance Hanzlíka, Tona a Marka. Ležícího Vojtka nepřehodil Hlaváč, Hanzlík skokem zničil příležitost Peterkovi. Převaha Sparty vyústila v 55. minutě zřejmě k nejhezčí akci zápasu. Chabada našel z druhé vlny najíždějícího Výborného, který prošel mezi dvěma beky Třince a forhendovou kličkou nedal Vojtkovi žádnou šanci. Po dorážkách Pavelka již Třinečtí zvedali ruce nad hlavy, ale vynikající Pöpperle vytěsnil kotouč za svojí branku. Definitivní tečku za zápasem udělala dvojice Kotrla – Rozsíval, kteří mezi sebou svedli pěstní potyčku.

Slavomír Lener (Sparta ): "Dnes jsme spokojeni hlavně se ziskem tří bodů. V minulém zápase proti Karlovým Varům nám všechno šlo a proměnili jsme téměř všechny šance. Tentokrát nám to již od začátku nešlo a na mužstvu to bylo vidět. Proto jsme rádi, že jsme vyhráli i v této nepohodě. O to je to cennější."

Pavel Marek (Třinec): "Zaskočily nás dva poměrně laciné góly, které poznamenaly celou první třetinu. Od druhé jsme se zlepšili, vypracovali jsme si řadu velkých šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Před zápasem jsme počítali, že jich budeme mít maximálně třetinu, ale co jsme dnes nedali, bylo až neskutečné."