TRI - SPA 4:2 - Dva góly Pecha nestačily

23., pátek 27. 11. 2015
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Hamerlík – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas (A), M. Doudera, Hrabal – Dravecký, Matuš, Klepiš – Adamský, Polanský (C), Tybor – Hrňa, Plíhal, Rákos – Jašek, Kopecký, Růžička – Rufer. Trenér: René Mucha.
Sparta: Pöpperle (26. Lukáš) – Čajkovský, Švrček, Eminger, Polášek, Hrbas, Mikuš, Glenn – Buchtele, Klimek, Netík (A) - Kumstát, Hlinka (C), Sabolič - Hamilton, Pech, Kudrna - Forman, Černoch, Procházka. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 3. Dravecký (Klepiš), 19. Nosek (Polanský, Linhart), 26. Kopecký (Hrňa, Rákos), 58. Dravecký (Plíhal, Klepiš) – 29. Pech (Kudrna, Hamilton), 32. Pech (Mikuš, Hamilton). Rozhodčí: Šindler, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5057. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2. Nejlepší hráči zápasu: Dravecký - Pech.
Zatímco první vzájemné měření sil s vicemistrem z Třince ovládla na domácí půdě Sparta, ve druhém brali plný počet bodů Oceláři. Ti šli 26. minutě do vedení 3:0, ale sparťané se dokázali do zápasu vrátit díky dvěma trefám Lukáše Pecha v rozmezí necelých čtyř minut. Další branku už ale Sparta přidat nedokázala a Třinec si výhru pojistil v samém závěru díky rovněž dvougólovému Vladimíru Draveckému.

Do duelu třiadvacátého kola mezi Oceláři a Spartou vstoupili lépe domácí hráči. Slezané se po třech minutách dostali do vedení, Klepiš vyhrál buly na hůl Vladimíra Draveckého, který ranou z první propálil Pöpperleho.

Hráči s dráčkem na hrudi pokračovali v aktivní hře i v dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky. Pöpperle musel krýt pokusy Lukáše Doduery, Růžičky či Kopeckého. Sparta postupem času dorovnávala krok a místy byla nebezpečnějším týmem. Uzdravený Hamerlík musel krýt střely Hamiltona, Pecha a především šanci Buchteleho.

Pražanům se ale srovnat krok nepovedlo, ke slovu se proto znovu přihlásili domácí hokejisté. Polanský zatáhl kotouč do útočné třetiny, bekhendem jej nasměroval do předbrankového prostoru kde jej za Pöpperleho usměrnil David Nosek.

Také úvod prostřední periody byl lepší ze strany třineckých hráčů, Ocelářům k tomu pomohla také přesilovka. Tu ale Slezané využít nedokázali. Na druhé straně mohl v pětadvacáté minutě zahrozit Sabolič, Hamerlík ale byl proti.

Co se nepovedlo Spartě, povedlo se domácím v úvodu minuty následující. Rákos vyslal do akce Hrňu, Pöpperle jeho střelu z úhlu ještě dokázal vytěsnit. Hosté si ale na druhé straně brány nedokázali pohlídat dojíždějícího Tomáše Kopeckého, který dotlačil puk do branky. Pöpperle poté přepustil své místo Lukášovi.

Změna gólmana přinesla hostům nový impuls, rázem to byli právě Pražané, kteří byli lepším týmem na kolbišti. Hamerlík ještě dokázal vytěsnit pokus Mikuše, ránu Lukáše Pecha z mezikruží už ale vyrazit nedokázal.

Oceláři mohli své vedení navýšit na tři branky po uplynutí poloviny duelu, Plíhal ale přečíslení nevyřešil dobře a Lukáš nakonec zasahovat nemusel. To Sparta se v další minutě v brankovišti zorientovala lépe. Mikuš zatáhl hru do hloubi třinecké třetiny a vyzval Lukáše Pecha ke skórování. Ten tuto nabídku neodmítl.

Sparťané se ve zbývajících minutách druhé třetiny snažili o srovnání stavu, Hamerlíka ale do druhé přestávky již nepřekonali. Lukáš se musel činit také, nebezpečné byly zejména šance Noska a Plíhala. Oba ztroskotali na pozorném brankáři Sparty.

Závěrečná část hry tak začínala s jednobrankovým vedením domácího týmu. Oceláři pozorně bránili své obranné pásmo, Sparta se k šancím dostala jen v přesilové hře v devětačtyřicáté minutě. Hamerlík dokázal pochytat všechny střely hostujících hráčů.

S ubývajícím časem se Slezané soustředili především na pozornou obranu své třetiny. Sparta se snažila o souvislý tlak, domácí jí k němu ale dlouho nepouštěli. Naději Pražanům navíc faulem sebral Eminger, který podrazil Kopeckého tři minuty před závěrečnou sirénou. Trojice Klepiš – Plíhal - Vladimír Dravecký předvedla oku lahodící kombinaci, Dravecký střílel do prázdné brány.

Pražané se ještě v poslední dvouminutovce pokusili o korekci stavu, ani hra bez brankáře jim ale nepomohla. Slezané přestáli tlak hostujícího týmu a připsali si tři body.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): Chtěli jsme se hlavně soustředit na nás a podat výkon, jaký jsme podali. Což byla hlavně bojovnost a zodpovědnost. V některých fázích se nám to nedařilo, ale tam jsme se semkli. Výborný týmový výkon podpořený výborným gólmanem. Byli jsme šťastnější a bereme tři body.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Náš výkon dneska na domácí nestačil. I když jsme měli střeleckou převahu a možná, že i převahu v poli, zvláště v třetí třetině, tak bohužel se nám nepodařilo vstřelit branky. Jsme zklamáni z výkonu i výsledku.