UNL - SPA 2:3 - Sparta si s nováčkem poradila

ČP3, čtvrtek 9. 8. 2007
Ústí nad Labem - Sparta UNL - SPA
Ústí nad Labem: Zikmund - Houde, Vágner, Novotný, Hořava, Jan Kudrna, Zápotočný, Zeman, Ficenc - Janků, Pazourek, Antoš - Čaloun, Liščák, Mrázek - Přeučil, Heřman, Jiří Kudrna - Míka, Slížek, Klobouček.
Sparta: Štefl - Černošek, Jerofejevs, Protivný, Jaroslav Nedvěd, Cuník, Vojta, Lukačovič - Zelenka, Petr Nedvěd, Melichárek, Netík, Vaic, Hromas, Podlešák,Langhammer, Švagrovský, Dragoun, Havel.
Branky a nahrávky: 2. Mrázek (Čaloun), 21. Janků (Pazourek) - 6. Švagrovský (Podlešák), 39. Dragoun (Langhammer), 53. Langhammer (Havel). Rozhodčí: Turčan - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 7:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3620.
Po zaváhání s Pardubicemi si Sparta připsala do Tipsport Hockey Cupu druhou výhru. V Ústí nad Labem totiž Pražané porazili extraligového nováčka, i když několik opor opět odpočívalo. Slovan dvakrát vedl, přesto prohrál, když si rozhodující trefu připsal ve třetí třetině Jakub Langhammer.

Už v 1. minutě střílel po Čalounově pasu nebezpečně Mrázek. Po následném vhazování rozehrál zpoza branky Liščák na Čalouna, ten poslal puk brankovištěm volnému Mrázkovi, který nabídnutou šanci zužitkoval - 1:0. I v následujících minutách hráli domácí s chutí, ale stačil jeden rychlý kontr a po Švagrovského střele se začínalo znovu. Hlediště sice pískalo, neboť se zdálo, že kotouč nepřešel celým objemem brankovou čáru, branka ale platila. Brzy nato si na útočné modré řekl o kotouč pozapomenutý Čaloun, vyrazil do brejku, položil si Štefla a vystřelil. Bezmocný brankář Sparty se nakonec asi dost divil, jak se mu puk dostal do lapačky, neboť ústecký střelec se při kličce dostal dost blízko a nedokázal puk více zvednout. O několik okamžiků později se povedl rychlý průnik do pásma Podlešákovi, ale Zikmunda nepřekvapil. Poté na stadionu zhasla polovina světel, ale po chvíli se pokračovalo. Obě mužstva se pak střídala ve snaze o pokoření protivníkovy svatyně. Ve 14. minutě si velký tlak vynutila Liščákova formace, ale svatyně hostí jejich nájezdům odolala.

Druhou třetinu začali domácí v oslabení. Uběhlo pouhých 33 vteřin, když Pazourek vyslal na zteč Janků a ten tvrdou střelou do víka poslal domácí opět do vedení - 2:1. Poté se hrál rychlý hokej, který se ale postupně ztrácel v mlze. Ve 33. minutě, těsně poté, co Zikmund zlikvidoval nájezd Dragouna, zhoustla mlha natolik, že rozhodčí dali pokyn oběma střídačkám, aby hokejisté svým kroužením po ledě plochu vyčistili. Hra opět nabrala na rychlosti a oba brankáři byli ve stálé permanenci. Ve 39. minutě využili okénka v domácí obraně Langhammer s Dragounem a druhý jmenovaný při přečíslení 2 na 1 prostřelil Zikmunda - 2:2.

Hned během úvodní minuty třetí třetiny nevyužili hosté několik slibných šancí. Ve 42. minutě, při snaze rozehrát kotouč, ho poslal Zikmund přes ochranné sklo a daroval tak hostům poměrně lacinou přesilovku. Během ní se ale žádný z jejich pokusů neujal. Ve 46. minutě zachytil Langhammer puk na modré čáře, ale jeho bombu z první ústecký brankář kryl. Hokej stále brzdila mlha, kterou hráči museli několikrát rozhánět. Ve 49. minutě prověřil v pádu pozornost Zikmunda Netík. O 4 minuty později nechali domácí hokejisté před brankou příliš mnoho prostoru Langhammerovi a ten vymetl horní roh domácí branky - 2:3. Zbylých 7 minut zápasu hosté své vedení zkušeně pohlídali a domácí hokejisty již téměř k ničemu nepustili.