8., úterý 27. 9. 2005
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Bříza - Dobroň, Toman, Černošek, Stehlík, Hlavačka, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Štrba - O. Kratěna, Sivek, Chabada (41. Dragoun) - Netík, R. Vopat, Špaňhel - od 50. navíc Zelenka.
Kladno: Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Hluchý - Michael Frolík, Gardoň, Martin Frolík - Horna, Huml, Kalla - Besser, M. Havel, Tlustý.
Branky a nahrávky: 10. Netík (Dobroň), 12. Sivek (Černošek), 36. Netík (Sivek) - 20. Zeman (Ševc, Horna), 30. Patera (Hluchý), 49. Patera (Ševc). Rozhodčí: Turčan - Machálek, Škach. Vyloučení: 4:5, navíc Gardoň (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4764.
První středočeské derby letošního extraligového ročníku nemá vítěze! Přestože domácí hokejisté vedli o dvě branky, na konečný úspěch to nestačilo. Houževnatý soupeř z Kladna bojoval do konce a vynutil si v Holešovicích spravedlivou remízu 3:3.

Pokaženou reputaci ze zápasů na ledě soupeřů si sparťané mohli vylepšit na domácím ledě s celkem Kladna. Do branky se opět postavil veterán Bříza, který se ihned zapotil při prvním pokusu Humla. Z pravého křídla zkoušel štěstí také Kalla, ale střelou ke vzdálenější tyči neuspěl. Sparta se hlásila o slovo v početní výhodě Kratěnou a Černoškem. V 10. minutě od modré čáry tvrdě vypálil Dobroň a jeho pokus doklepl do odkryté klece dobře postavený Netík. Vzápětí mohl zaváhání hostujícího Hájka potrestat Špaňhel, Orct sklapl betony včas. Po Šrbově pasu namířil Marek svůj projektil pouze doprostřed klece Rabatu. Na trestné lavici pykal Toman, když se Pražané dostali do dvoubrankového vedení. V oslabení ujel Sivek s Netíkem, prvně jmenovaný naznačil přihrávku a šibalsky zamířil k tyči. Tentokrát ve vlastní přesilovce mohl navýšit Ton, který těžil z pohledné kombinace celé první formace, ale v jasné šanci si vylámal zuby na pozornosti Orcta. V závěru třetiny si přesilovou hru zahrál také Rabat. Od mantinelu našel Ševc na modré čáře Zemana, jenž střelou z první v poslední minutě snížil.

V druhém dějství rozhýbal Břízu dvakrát Martin Frolík, který střílel nejprve ze zákrytu jednoho z domácích beků a následně dorážel příležitost Procházky. Krátký sled vyloučení mnoho pokusů nepřinesl ani na jedné straně. O trochu rozruchu se postaral až Marek. Ve 30. minutě se touš odrazil před branku na nekrytého Pateru, který s ledovým klidem zasunul puk mezi Břízovy chrániče. Na druhé straně mohl strhnout vedení na stranu Pražanů opět Marek, ale prováhal ideální okamžik pro střelu do odkryté branky. Ve 36. minutě Orct pouze vyrazil Sivkovu nekompromisní ránu a Netík věděl, kam s odraženým kotoučem – do sítě. Ke konci druhé třetiny předvedla Sparta něco málo ze soudku důrazu a tvrdosti, když ve vlastním oslabením tvrdými, ale čistými údery nedovolovala Kladnu ohrozit Břízovu svatyni.

Třetí dvacetiminutovku načali Holešovičtí těžkopádně. Urputnou obranou zkoušeli výsledek ubránit, Kladno mělo mírně navrch. Dobrý pokus si vypracoval Bílek, při ráně beka Procházky se zaskvěl pohotový Bříza. Tváří v tvář Orctovi pohořel Marek, střela se nezdařila také Štrbovi. Ve 49. minutě stačili Paterovi dva kroky, aby se uvolnil a rychlou střelou mezi betony vyrovnal. Sparta měla obrovské problémy překonat střední pásmo, nepomohlo ani časté nahazování kotoučů. Pražany z útlumu zkoušel probudit Sivek ve spolupráci se Špaňhelem. Obelstít dva beky zkoušel také Ton, ale tísněný neměl šanci na úspěch. Rozhodnout pro hosty mohl Ivan Huml, ovšem z přečíslení tří hráčů na jediného sparťana vytěžil pouze střelu vedle.

Prodloužení ve čtyřech hráčích přineslo více prostoru na ledě a také více hokejové krásy. Velkou příležitost zmařil Ton. Šance střídala šanci, gólmani na obou stranách se museli činit. Zejména Orct v kleci Rabatu předváděl v nastaveném čase výborné zákroky. S posledními vteřinami utkání nastřelil Huml tyč a symbolicky tak ukončil středočeské derby.