přát., pátek 2. 9. 2005
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Čechmánek - Němec, Řezníček, Mašek, Krajíček, Polák, Duben, Ustrnul, Macholda - Dvořák, Nedorost, Hurtaj - Kucharczyk, Vak, Kraus - Bednařík, Alinč, Procházka - Kumstát, Pech, Košťál.
Sparta: Bříza (41. Neuvirth) - Dobroň, Stehlík, Hanzlík, Toman, Tabaček, Hlavačka, Bolf - Kratěna, Šindel, Vopat - Ton, Netík, Štrba - Zelenka, Kašpařík, Špaňhel - Dubec, Růžička, Dragoun.
Branky: 23. Macholda (Alinč, Vak), 24. Procházka (Ustrnul), 26. Vak (Kucharczyk), 32. Kumstát (Pech, Košťál), 36. Pech (Kumstát) - 43. Kratěna (Dobroň), 48. Kratěna (Ton, Štrba), 55. Ton. Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:2. Diváci: 890. Průběh utkání: 5:0, 0:3.
Předposlední test na novou sezónu se Spartě nevyvedl. V Karlových Varech podlehla Energii 3:5, když všech pět branek dostal Petr Bříza ve druhé třetině. Střídající junior Michal Neuvirth dochytal posledních dvacet minut s čistým kontem, a tak zejména dva přesné zásahy Ondřeje Kratěny pomohly sparťanům skóre alespoň upravit do přijatelné podoby.

Od první minuty se hrál hokej ve slušném tempu bez zbytečného přerušování hry. Opticky měli více ze hry domácí, ale vyloženou šanci si před Břízovou brankou nevytvořili. V polovině 6. minuty byl za zbytečné oplácení vyloučen Hurtaj a hosté se na pár chvil usadili v útočném pásmu. Hra v početní výhodě se jim však vůbec nezdařila a Energie se s přehledem ubránila. V 11. minutě se po Dobroňově minele v obranném pásmu hostí dostali do slibné příležitosti hned tři karlovarští hráči, ale puk po Stehlíkově záchranné obranné teči skončil vysoko v ochranné síti.

Na začátku 15. minuty byl za sekání vyloučen sparťanský bek Hlavačka a vzápětí ho doplnili Netík a na domácí straně Macholda. Ve druhé minutě přesilovky se rýsovala slibná šance na vstřelení branky pro Řezníčka, který zakončoval střelou od modré kombinaci celé řady, před brankou tečoval Dvořák, ale puk opět vystoupal vysoko nad branku. V čase 17:49 byl vyloučen hostující Dragoun. Hezkou kombinační akci Energie mohl parádně zakončit Dvořák, ale z mezikruží namířil do středu branky, který bez emocí a bravurně vykryl Bříza. Útočníci obou týmů troskotali na téměř bezchybných obranách a pokud prošel nějaký puk až před gólmany, ti jen potvrzovali velikost svých brankářských jmen.

Na začátku 22. minuty musel ujíždějícího Dvořáka stáhnout na led Tabaček a následnou přesilovku za necelou minutu využil Macholda . Vedení domácí povzbudilo a dostali Spartu pod tlak, ze kterého si hosté „pomohli“ dalším faulem. Nestíhající Hlavačka fauloval Kumstáta a po 16 sekundách se vracel zpátky. Důvod je nabíledni. Puk za Břízou a dvoubrankové vedení Energie. Procházka uplatnil důraz před sparťanskou brankou a protlačil puk za čáru. Ve 26. minutě se po rychlé kombinaci dostal po přesné přihrávce Kucharczyka k teči Vak a poslal potřetí v rychlém sledu puk za Břízova záda.

Sparta v těchto chvílích působila unaveným dojmem, hrála bez zápalu. V obraně hostí se otvírala neuvěřitelná okna, která nabízela Energii další a další šance. Na začátku 29. minuty si mohla Sparta trochu odpočinout. Vak byl vyloučen za krosček a domácí hráli ve čtyřech. Ke gólu však měli blíž Karlovarští. Bednařík vypálil po projetí středního pásma pumelici, kterou zastavila až levá tyč sparťanské branky. Domácí se bavili hokejem a Sparta jen přihlížela. Ve 32. minutě tak už bylo 4:0. Kumstát dostal skvělou přihrávku od Pecha a Bříza byl na ručník. V další přesilovce nepustili domácí Spartu téměř dvě minuty z pásma a šance střídala šanci. Bříza tentokrát odolal. O minutu později však už lovil touš za své klece popáté. Pech si vybruslil před branku a ač tísněn šikovně zakončil.

Čechmánek musel pro pobavení diváků předvádět zahřívací gymnastiku, aby v brance neusnul a bavil se s diváky na západní tribuně. V závěru třetiny domácí trochu zvolnili tempo a tak nepotrestali ani další sparťanský faul. Dubec udeřil holí Řezníčka do obličeje. 15 sekund před koncem byl vyloučen domácí Procházka, který za zranění protihráče vyfasoval 2 plus 2 minuty. Druhé dějství přátelského přípravného zápasu přineslo jednostrannou partii, Sparta se z ledu vytratila a domácí si otevřeli střelnici

Do poslední třetiny nastoupil v brance Sparty mladičký Neuvirth a znechucený Bříza se neobjevil už ani na střídačce. Od 42. minuty dostala Sparta možnost vylepšit si image při přesilovce 5 na 3. Povedlo se to Kratěnovi, který poslal puk podél ležícího Čechmánka do karlovarské sítě. S následným zámkem v pokračující hře 5 proti 4 už si domácí obrana bez obtíží poradila. Ve 46. minutě předvedli Alinč a Bednařík krásnou kolmou kombinační akci, ale Neuvirth předvedl svůj zřejmě nemalý talent a puk z Bednaříkovy hole ztlumil ve své výstroji. Pomalejší tempo hry přineslo i nepozornost v domácí obraně, kterou zčistajasna potrestal svým druhým gólem Kratěna. Na jeho přesnou střelu ze střední vzdálenosti Čechmánek nedosáhl.

I přes obdržené góly byla Energie stále lepším týmem a Neuvirth odolával lavinovitým útokům KarlovýchVarů. Úsměv diváků vzbudila nerovná potyčka Vaka a o hlavu menšího Tabačka. Na umravnění vzteklého mrňouse stačila Vakovi jedna krátká svižná. Rozhodčí Florián se rozhodl, že zanechá v zápase svůj originální podpis, tak známý už z předchozích zápasů. Sparta dostala možnost hrát přesilovku 4 na 3 a Ton korigoval skóre na pro Spartu velmi lichotivý dvoubrankový rozdíl. V samém závěru zápasu hráli domácí také přesilovku 5 proti 3. Trestnou zahřívali společně Tabaček a Hanzlík. Neuvirth však chytil svou šanci za pačesy a přes obrovské šance Energie už za svá záda puk nepustil.