ZLN - SPA 1:0 - Na ledě Zlína to nevyšlo

8., pátek 3. 10. 2014
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Štůrala - Marušák, Horák, Žižka, Urbanec, Kotvan, Řezníček - Balaštík, Leška, Veselý - Okál, Čajánek, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Šťastný, Čech. Trenér: Rostislav Vlach.
Sparta: Novotný - Pilař, Barinka, Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš - Kumstát, Pech, Rolinek - Buchtele, Hlinka, Klimek - Sabolič, Přibyl, Cingel - Forman, Volek, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 50. Vlach (Žižka, Urbanec). Rozhodčí: Hodek, Šír – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4515. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 1:0. Nejlepší hráči utkání: Štůrala - Novotný.
Po třech tříbodových vítězstvích přišla prohra na ledě obhájců titulu ze Zlína. Na první branku zápasu se čekalo bez tří vteřin celých 50 minut, během kterých byli jasně lepší sparťané. Poté ale inkasovali po sólové akci Romana Vlacha a vyrovnat už nedokázali. Z Moravy se tak vrací bez bodového zisku.

Se šancemi, ale bez gólů. Taková byla první třetina zápasu proti Zlínu. Sparťané do zápasu vstoupili aktivněji a hned od prvních minut prověřovali Štůralu, kterého Zlín povolal z Třebíče. Nejprve zblízka pálil Piskáček, vzápětí Buchtele. Zlín srovnal krok v 6. minutě v přesilové hře, ve které si vytvořil slušný tlak, nicméně Novotný v brance pokusy Kotvana, Okála i Žižky zlikvidoval.

V 11. minutě se na druhé straně vytáhl Štůrala, který se dokázal rychle přesunout proti střele Barinky a o chvíli později ramenem vytěsnil střelu Dvořáčka. Na druhé straně pak největší šanci Zlína v první třetině spálil Šťastný, který prudkou střelu z levé strany namířil těsně mimo tyče. To Sparta si svou největší šanci schovala do přesilové hry v závěru třetiny. Rolinek jel v 19. minutě na Štůralu sám, ale mířil jen do chráničů zlínského gólmana.

Druhou dvacetiminutovku začal lépe Zlín, který se v prvních minutách usadil v obranném pásmu Sparty. Roman Vlach ale Novotného hned ve 22. minutě bekhendem nepřekonal. O chvíli později pálil i Čech nad lapačku gólmana Sparty. Mimo branku šla i Čajánkova tvrdá střela zápěstím ve 25. minutě.

Bez gólu

Naposledy vyšla Sparta gólově naprázdno ve druhém čtvrtfinále proti Vítkovicím 19. března 2014

Větších šancí bylo ve druhé třetině pomálu. O to víc bylo nepřesností, které zdržovaly a kouskovaly hru. Před polovinou zápasu přišlo třetí vyloučení Sparty v utkání – v následné přesilovce Novotného ostřelovali Leška s Čajánkem, ale bez úspěchu. O trochu lépe sehrál Zlín přesilovku, která přišla po faulu Barinky na Okála. Zlín v ní dostal Spartu pod asi největší tlak, ale branku nedal.

Horko bylo Novotnému i v úvodu třetí třetiny. Vlach ho ve 43. minutě při pokusu o bekhendové zakončení zatlačit do branky a vzápětí čelil akci 2 na 1, Vondráček ale při střele zlomil hokejku. Při vyloučení Žižky to naopak vřelo před brankou Zlína, Rolinek ale puk do branky neprotlačil.

A tak první a jedinou branku zápasu vstřelil v 50. minutě zlínský Roman Vlach, který po sólové akci přes celé hřiště úspěšně zavěsil za Novotného záda. Další zlínskou aktivitu zbrzdilo vyloučení Veselého. Sparta si sice v přesilovce vytvořila tlak, ve kterém setrvala i po jejím skončení, ve vyrovnávací branku ho ale nepřetavila.

Juraj Jurík (PSG Zlín): Nebyli jsme lepší mužstvo, ale podali jsme disciplinovaný týmový výkon, který byl podpořený skvělým Štůralou. A za ten očistec, co jsme si prožili během těch šesti kol, jsme si trochu toho štěstíčka zasloužili. A ono se k nám otočilo. Body proti Spartě jsou velmi cenné, protože ta body rozdávat nebude.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Ačkoliv padla jen jedna branka, hrálo se atraktivní utkání. Divácká kulisa vytvořila výbornou atmosféru. Bohužel z vypracovaných dobrých příležitostí se nám nepodařilo vstřelit ani jednu branku, a tak jsme nemohli pomýšlet na vítězství.