1., pátek 14. 9. 2007
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Murín - Vosátko, Galvas, Nosek, Ďurák, Zubíček, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Balán, R. Pšurný - F. Čech, Mokrejš, Piluša.
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Hanzlík, J. Nedvěd, Tabaček, Černošek - Netík, P. Nedvěd, Sivek - Ton, Vaic, Štrba - Dragoun, Langhammer, Melichárek - Zelenka, Havel, Hromas.
Branky a nahrávky: 43. Kubiš (Pšurný R.), 50. Balaštík ( Leška) - 16. Ptáček (Netík). Rozhodčí: Polák - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9, navíc Nosek (Zlín) a Sivek (Sparta) oba 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5.516.
Hokejisté Sparty v úvodním kole extraligy dlouho sahali po zisku všech bodů, ovšem nakonec se ze Zlína vracejí s těsnou porážkou. Pražany poslal do vedení kapitán Ptáček a hráči z hlavního města drželi hubený náskok až do začátku třetího dějství. Poté však domácí během sedmi minut stav otočili a dokráčeli k vítězství. Za hosty se blýskl zejména gólman Duba, který se po zranění vrátil do branky ve formě.

Sparta vstoupila do nového ročníku extraligy ve Zlíně. Před začátkem zápasu představili Zlínští staronového maskota v podobě berana, včetně staronové beraní hymny. Všichni účastníci také minutou ticha uctili památku tragicky zesnulého pardubického obránce Martina Čecha. Do zápasu vstoupili lépe domácí, když si tlakem vynutili Sivkův faul. V přesilovce sparťanskou branku ohrozil jen dalekonosnou ranou Vosátko. Ve čtvrté minutě zleva střílel Netík, Murín si povyjel. Krátce poté ohrozil Dubu po buly Galvas, sparťanský gólman si však situaci pohlídal. O minutu později se kolem Vosátka prosmýkl Ton, mířil jen do náruče slovenského brankáře. Holešovičtí šli do čtyř i podruhé, když pykal Jerofejevs. V oslabení vypíchl puk Netík, s jeho střelou i s dorážkou Sivka si však Murín poradil. Na druhé straně vyslal jedovatý profil Nosek, Duba na něj ale viděl. V osmé minutě hráli přesilovku hosté. Netík se Sivkem rozebrali zlínskou obranu, ale ani jedna z jejich tří střel se neujala. Hru s jedním hráčem navíc si sparťané zopakovali ve třinácté minutě. Vosátkův faul se snažil ztrestat Štrba, Murín dále odolával. Hosté si zahráli dokonce jednadvacet sekund dvojnásobnou přesilovku, ve které se však k ničemu nedostali. Přesto se nakonec radovali z branky. V čase 15:31, při probíhající početní výhodě, nahrál Netík na mezikruží najetému Ptáčkovi, který ranou po ledě poslal Spartu do vedení. Krátce před koncem prvního dějství se před Dubou zjevil osamocený Kubiš, k zakončení se však nedostal.

Sparta si úvod druhé třetiny řádně zkomplikovala. Nejdřív putoval na trestnou lavici Vaic, krátce po něm Petr Nedvěd. Domácí si tak mohli šestadevadesát sekund vyzkoušet hru proti třem. Ve dvojnásobné početní výhodě se do obrovské šance dostal Záhorovský, zblízka však nepřehodil Dubův beton. V šestadvacáté minutě nahrál Leška křížně najetému Záhorovskému, sparťanský brankář však předvedl rychlý přesun. O chvíli později dostali Berani další výhodu přesilové hry, v ní ohrožoval Dubu bekhendem Rachůnek. O pár minut později se po pravém křídle probíjel Štrba, byl zastaven faulem Kubiše. Sparta svého soupeře zamkla, ale kromě Tonovy střely z mezikruží se k většímu ohrožení branky Zlína nedostala. Ve třiatřicáté minutě na chvíli zamotal sparťanské obraně hlavu první útok domácích, vše ale skončilo Leškovým postavením v brankovišti. O dvě minuty později polopřihrával, polostřílel agilní Kubiš, Duba skokem zachránil. Na druhé straně pálil z pravé strany Sivek, Murín ale zachránil. O několik momentů později dostal do velké šance Balaštík, prováhal však správný moment a s jeho následnou střelou si Duba rozklekem poradil. Při dalším Vaicově vyloučení se dostal ke střele Dragoun, Murín ji vytěsnil nad branku. Poté, co si šel odpočinout i Nosek, se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Při tomto početním stavu zastavoval Hanzlík puk tak nešťastně, že dopadl před Dubou najetého Okála. Ten však svojí šanci zazdil střelou do betonů.

Berani vyrovnali krátce po začátku třetí dvacetiminutovky. Kubiš se obtočil kolem branky a se štěstím zasunul puk za bezmocného Dubu. Ve čtyřiačtyřicáté minutě střílel po ledě Petr Nedvěd, Murín odolal. O několik desítek sekund později střílel Ton od pravého mantinelu do Murínovy náruče. V osmačtyřicáté minutě ujel v oslabení Rachůnek, jeho dělovka vyprášila Dubovy betony. V padesáté minutě vypálil Leška, a Balaštík z levé strany dorážel nahoru pod víko – 2:1. O dvě minuty později protáhl Murína rychlým projektilem Petr Ton. V sedmapadesáté minutě pálil krátce po buly Langhammer, puk z jeho hole se zastavil o Murínovo rameno. Sparta poté soupeře zatlačila, z čehož pramenil Kubišův faul. Jenže hokejistům Sparty puk přeskakoval přes hokejky. Poslední minuta přinesla hodně vzruchu. Nejprve neprotlačil Langhammer puk za záda zlínského gólmana, pak se strhla menší potyčka. Poté si Sparta zahrála dvacet sekund bez brankáře, Zlín si však výhru 2:1 už pohlídal.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Byl to výborný zápas, který divákům nabídl vše, co jim hokej může přinést. Sparta nastoupila ve výborném stylu, znesnadňovala nám rozehrávku, naši beci byli pod velkým tlakem. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a hrozně moc nám pomohla rychlá branka ve třetí části. V závěru jsme měli štěstíčko, protože soupeř trefil břevno. S výkonem Balaštíka jsme velmi spokojení, má v popisu práce dávat góly, a to dokázal. Navíc hodně odvedl i v defenzivě.

František Výborný (Sparta): Bylo to velice kvalitní utkání, i když z obou stran byly patrné nervozita a nerozehranost. Chtěli jsme něco ze Zlína odvést, ale stavu 1:0 jsme neproměnili několik šancí. Výkon domácích po vyrovnání narostl a kromě tyčky Langhammera nás v závěru k ničemu nepustil. I přes porážku hráče za výkon pochválím. Petr Nedvěd byl tahounem týmu a podal velmi dobrý výkon. Ukázal, že je to výrazná osobnost.