22. 3. 2023 | Daniel Ryl

JUN: KVA - SPA 2:3 - Druhá čtvrtfinálová výhra

ČF2, středa 22. 3. 2023
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Dybal – Smýkal, Zolnaj, Vogel, Kočí, Dorot (A), Krajčík, Tůma, Bulka (A), Beran, Kubíček, Anton – Kusak, Varvařovský, Csabi, Adámek, Šlechta, Botoš (C), Handl, Váňa
Sparta: Artsatbanov – Šindelek, Ducháč (C), Böhm, Červenka (A), David, Tůma, Pavlák – Fábry, Vitouch, Senčák (A), Hrabík, Novák, Hamršmíd, Holeček, Krupička, Höll, Mácha, Žmola, Hauser
Branky a nahrávky: 9. Kočí (Váňa, Bulka), 13. Kočí (Vogel, Varvařovský) – 28. Hauser (Červenka, Hrabík), 46. Hrabík (Hauser, Krupička), 58. Holeček (Hamršmíd, Tůma). Rozhodčí: Jechoutek, Domský – Kokrment, Baxa. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 2:0, 2:3. Stav série: 0:2.
Junioři Sparty vstoupili do čtvrtfinále playoff skvěle, když ve druhém utkání na ledě Karlových Varů před více než 400 diváky stáhli dvougólové manko a po obratu ve třetím dějství zvítězili 3:2. Do Prahy si tak odváží dvě vítězství a na domácím ledě budou mít dva pokusy, aby sérii ukončili.

Komentář

Aktivní vstup do utkání výraznější šanci nepřinesl, Adam Dybal musel řešit první těžší zákrok až ve čtvrté minutě, načež šli domácí po Dorotově faulu do čtyř. Karlovy Vary se však ubránily skvěle, naopak se role brzy obrátily, jelikož po minutě v početní výhodě dokázal Matteo Kočí zužitkovat křižnou přihrávku Matyáše Váni a poslal Západočechy do vedení. Energetici se vedoucím gólem povzbudili.

Filip Krajčík pálil nad, Radim Handl prověřil sparťanského gólmana a Červenkovu střelu z první pokryl také Adam Dybal na druhé straně. Ve třinácté minutě si však Matteo Kočí vyměnil puk se spoluhráčem a jeho nahození za modrou čárou proplulo až do sítě. Závěr třetiny ovšem patřil sparťanům, kteří chtěli odpovědět, leč jejich tlak byl spíše optický a neefektivní.


V úvodu druhé části neuspěli Petr Hauser s Davidem Senčákem, načež fauloval Adam Csabi a hráli jsme přesilovku. Energetici ubránili velmi dobře i druhé oslabení, přesto se nám podařilo dostat na dostřel. Odražený kotouč si na kruhu našel Petr Hauser a dělovkou propálil domácího brankáře. Vyrovnat mohl vzápětí Andrej Fábry, jehož zakončení v přečíslení zlikvidoval fantastický zákrok Adama Dybala.

S polovinou zápasu však přišly dva domácí fauly v krátkém sledu a zkrácená přesilovka v pěti proti třem. Svěřencům Richarda Žemličky se v početní výhodě vůbec nedařilo a navíc po návratu prvního hráče fauloval pro změnu Filip Šindelek. Závěrečné minuty už se obešly bez výraznější šancí a domácí celek si udržel těsné vedení.


Brankář Hlib Artsatbanov byl od úvodních vteřin třetího dějství v zápřahu, ale střelecké pokusy Karlových Varů dokázal pochytat. Ukázkový byl zejména semafor proti Beranově rána z mezikruží. Neefektivitu Západočechů dokázal v šesté minutě potrestat produktivní Ondřej Hrabík, jenž dorazil odražený puk po tvrdé střele Petra Hausera. Vzápětí jsme nevyužili další přesilovku, ačkoliv střela Martina Böhma nebyla vůbec marná.

Tvrdý boj pokračoval i ve zbývajících minutách, kdy oba týmy chtěly strhnout zápas na svou stranou, leč oba brankáři byli v případě potřeby na místě. Důraz se však vyplatil sparťanům, když Tomáš Holeček našel sražený puk před brankou a dorazil ho za Adama Dybala. Energie navíc putovala do čtyř, přesto při hře bez brankáře našemu týmu zavařila, ale Hlib Artsatbanov náš tým podržel a pomohl mu k druhému čtvrtfinálovému vítězství.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky