35., středa 27. 12. 2006
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Duba - Ptáček, Protivný, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček - Sivek, Hlinka, Hlaváč - Kratěna, Ton, Netík - Dragoun, Langhammer, Hromas - Vrbata, Podlešák, Krätzer.
Plzeň: Málek - Derner, Čakajík, Dobrovolný, V. Čech, Trnka, Půlpán, Benák, od 41. navíc Martinec - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Zelenka, Kubalík, Šaffer.
Branky a nahrávky: 30. Sivek (Hlinka), 36. Vykoukal (Hanzlík), 43. Hlaváč (Vykoukal). Rozhodčí: Minář - Chytil, Škach. Vyloučení: 8:10, navíc Fabuš 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6.076.
Po svátcích vánočních se hokejisté Sparty vrátili na vítěznou vlnu, když na svém ledě nic nepovolili bezzubému celku Plzně. Západočeši po celé utkání tahali za kratší stranu provazu a z Prahy zaslouženě odjíždějí bez bodu. Naopak Pražané si s chutí zaútočili, většímu přídělu branek zabránil pouze dobře chytající Málek. Jeho protějšek Tomáš Duba si poprvé v kariéře v dresu mateřské Sparty připsal na své konto vychytanou nulu!

Sparta po Vánocích naskočila do zápasu bez distancovaného Stehlíka, ale s uzdraveným matadorem Vykoukalem. Do západočeského soupeře se pustila zostra, dlouho však bojovala s dobře chytajícím Málkem. Toho nepropálil zblízka Vykoukal, slibné přečíslení vzápětí zhatil Sivek. V početní výhodě přečetl hru Ptáček, nabil volnému Hlaváčovi, který ostrou ranou bez přípravy napálil jen beton gólmana. Na druhé straně se Lasselsberger ozval Dernerem, jenž našel zblízka jen lapačku Duby a Vampola individuelně ztroskotal v koncovce. Jasně lepší domácí i nadále pokračovali v útočném snažení, která ničil s ledovým klidem Málek. Poradil si s nájezdem Netíka i přesilovkové štiplavé ráně kanonýra Tona.

Druhou část otevřela Sparta stoprocentní šancí Langhammera, která zůstala nevyužita. Ani tento moment však Pražany neutlumil. Za pár okamžiků kličkoval před Málkem aktivní Kratěna, Hlinka pasy hledal osamocené spoluhráče. Plzeň se z tlaku dostávala často až vyhozením, přesto si v polovině třetiny po chybách v domácí defenzívě dokázala vynutit nápor. Matějovský však z největší příležitosti trefil tyč. Z následného přečíslení dva na jednoho se ve 30. minutě prosadil Sivek a švihem nad lapačku poslal domácí do vedení. Za dalších šest minut v klidu hrající Holešovičtí ještě svůj náskok navýšili. Po přiťuknutí Hanzlíka zamířil od modré čáry přesně Vykoukal, plzeňský gólman přes shluk hráčů nic neviděl. Plzeň v závěru kladla mírný odpor, v zakončení však scházel nápad, přesnost a důraz.

Třetí a definitivní úder zasadili Pražané hostům ve 43. minutě. Pohlednou kombinaci načal Vykoukal, vyšperkoval ji v závěru vynikajícím pasem na Hlaváče, jenž se nemohl nemýlit. Domácím rázem narostla křídla nevídaných rozměrů a se Západočechy si vyloženě pohrávali. Ve vyložených šancích však namísto účinné střelby volili přihrávky a bavili tak slušně zaplněné ochozy. Plzeň bojovala alespoň o čestný zásah, ale sama se o šance připravila zbytečnými fauly. V samém závěru pak svůj minisouboj s Dubou Plzeňští vzdali a zápas odbránili. Skulinku v defenzívě přeci jen ještě našel Hlinka, uviděl na druhé straně Tona, který rozezvonil tyč. V posledních minutách čisté konto domácí zodpovědně bránili a pomohli brankáři Dubovi k premiérové nule v dresu Sparty. S čistým kontem vyšla Sparta v sezóně vůbec poprvé a po Vánocích se tak vrátila na vítěznou vlnu!

František Výborný (Sparta): "My jsme počítali s tím, že když Plzeň prohrála 4:10 s Kladnem, tak sem přijede hrát z dobré obrany, ale s aktivitou. To také potvrdila v první třetině, kdy nás přestřílela. Od druhé třetiny jsme byli aktivnější my, ty góly si zasloužili a jsem rád, že jsme to zvládli. Vyšlo to s nulou i Tomáši Dubovi, protože si jí opravdu zasloužil."

Jiří Kučera (Plzeň): "Do půlky zápasu jsme měli stejně šancí jako Sparta, možná i více, ale Sparta dala dva góly a my, když ty góly nedáme, tak se sesypeme hlavně psychicky. Poté, co Sparta dala třetí gól, tak už na hřišti dominovala."