přát., pátek 29. 7. 2005
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Kopřiva (Lev) - Komárek, Zeman, Špelda, Čech, Hájek, Kolafa, Evan - Bílek, Patera, Procházka - Frolík Mi., Gardoň, Frolík Ma. - Horna, Zajíc, Huml - Havel, Kalla, Hluchý - Hořava, Fiala.
Sparta: Schwarz (31. Bříza) - Hanzlík, Vykoukal, Bolf, Tabaček, Toman, Dobroň, Stehlík, Kasík - Dubec, Marek, Štrba - Sivek, Kašpařík, Zelenka - Łopuski, Langhammer, Vrbata - Růžička, Dragoun, Kratěna I.
Branky a nahrávky: 16. Havel (Frolík), 32. Gardoň (Špelda, Frolík Ma.) - 4. Štrba (Marek), 14. Marek (Štrba), 17. Dubec (Marek), 28. Kašpařík, 32. Růžička, 46. Toman (Kratěna I.), 57. Sivek (Kašpařík). Rozhodčí: Bolina - Řešátko, Šafařík. Vyloučení: 5:8, navíc Zajíc - Stehlík oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 200.
Sparta i ve druhém přípravném utkání vysoko vyhrála. Tentokrát na Kladně, kde soupěři vstřelila sedm branek a zvítězila 7:2. Dařilo se zejmána Janu Markovi, který si připsal tři body. Gól vstřelili i dva hráči, usilující o místo ve sparťanské kabině - Martin Růžička a Marek Dubec.

Přestože venku teploty šplhaly k pětatřiceti stupňům, nastoupila Sparta na kladenském ledě ke svému letošnímu druhému přípravnému duelu. Utkání začalo ve velmi vysokém tempu. Hned v první minutě prověřil Schwarze střelou z mezikruží kladenský Gardoň. Dále už hrozili převážně hosté. Hanzlíkovy jedovky od modré čáry se ještě neujaly, leč pěkná kombinační akce Jana Marka a zakončujícího Martina Štrby už ano. V 8. minutě mohl Marek skóre zvýšit, jenže jeho únik přes půl hřiště a následnou střelu k tyči Kopřiva vyrazil. Šikovný útočník si chuť spravil o pět minut později, když si před branku najel pro Štrbův pas z rohu. V 16. minutě se poprvé zaradovali i Kladenští. Mladý Schwarz sice Frolíkovu střelu zázračně odpálil hokejkou, jenže na dorážku Michala Havla už nedosáhl. Naděje domácích na vyrovnání ale o minutu později znovu zmrazil chladnokrevnou střelou pod víko sparťan Dubec, jemuž asistoval opět Marek. To, že zápasy Sparty s Kladnem bývají velmi vypjaté, dokázala ke konci třetiny dvojice Zajíc - Stehlík vzájemnou bitkou. Oba se poté museli předčasně odporoučet do sprch. Těsně před první sirénou mohl ještě zblízka snížit Martin Procházka, jenže Schwarz vyrazil kotouč do rohu.

Hned zkraje druhé části hrála Sparta minutu dlouhou přesilovku 5 na 3. Hosté sice tlačili, ale nepřesnými střelami se připravili o možnost skórovat. Na druhé straně se už při hře v pěti neprosadil Bílek. Svou slabší chvilku si v 28. minutě vybral kladenský brankář Kopřiva, jenž ukvapenou rozehrávkou namazal na hokejku Kašpaříkovi, pro kterého už nebylo problémem zvýšit na rozdíl tří branek. O čtyři minuty později, to už svatyni hostí bránil Bříza, tečoval za záda sparťaňského brankáře Špeldovu střelu Gardoň. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. O pouhých jedenáct sekund později totiž našel škvíru mezi Kopřivovými betony mladý Martin Růžička. Ve 34. minutě měl ještě šanci navrátilec Vykoukal, ale jeho střela postrádala přesnost.

O osudu utkání bylo již prakticky rozhodnuto, a tak ofenzivní představení z prvních dvou třetin vystřídala pasivnější hra s pukem převážně ve středním pásmu. Hned první vážnější šanci ale po asistenci Iva Kratěny proměnil sváteční střelec a reprezentant v in-line hokeji Milan Toman. Další dlouhé minuty bez vážnějších šancí oživil až tři a půl minuty před koncem střelou mezi Kopřivovy chrániče Michal Sivek, kterému nahrával Pavel Kašpařík. V 59. minutě měl ještě boxerské choutky Michal Dobroň, jenže jeho potenciální soupeř Jiří Zeman o souboj neměl zájem. Do závěrečné sirény už se nic důležitého nepřihodilo, a tak si Sparta odváží z Kladna výhru 7:2.