ČF3, úterý 8. 3. 2005
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Hudec, Malík, Černošek, Dresler, Seman - Vůjtek, Štefanka, Tomášek - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, Burger, Turek - Peterek, R. Procházka, Krenželok.
Sparta: Bříza – Melichar, Majeský, Richter, Hanzlík, Řezníček, Dobroň, Schnábel – Havlát, Nedvěd, Kašpařík - Olesz, Výborný, Hlaváč – Ton, Marek, Chabada – Netík, Sivek, Eiselt.
Branky a nahrávky: 28. Štefanka (Kubina), 50. Kubina (Procházka), 60. Šimíček (Kubina) – 39. Nedvěd (Výborný). Vyloučení: 9:10 navíc Chabada a Netík (Sparta) 10 minut. Využití: 2:1. Rozhodčí: Turčan, Minář – Čech, Cambal. Střely: 42:24. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Stav série: 2:1.
Třetí čtvrtfinálové utkání vyznělo znovu lépe pro houževnaté Vítkovice. Ty se ujaly vedení na které ještě stihl reagovat Nedvěd. V poslední třetině ale domácí dvěma góly rozhodli o vítězství 3:1 a v sérii vedou 2:1.

Domácí hokejisté, hnáni vyprodanou ČEZ Arenou, vlétli na Pražany zostra. V prvních šancích se ocitli Hubáček a Šimíček, sparťanskou obranu chytře přečíslila dvojice Padělek – Turek. Pod tlakem hosté faulovali a nabízeli tak Vítkovicím přesilové hry. Ovšem v nich si na výtečném Břízovi vylámal zuby Vůjtek a Kubina, v úniku po křídle se neprosadil ani Krenželok. Sparta se k první větší příležitosti dostala až v polovině třetiny Nedvědem, do té doby musela jen čelit nájezdům domácích. Individuálně se neprosadil Hubáček, stejnou mincí na druhé straně odpovídal Chabada. Závěr třetiny pak znovu patřil Ostravanům, kteří úvodní část ovládli, ale na dobře bránícího soupeře recept najít nedokázali.

Druhá část začala opatrněji, oba celky si hlídaly obranu a do útoku se moc nehrnuly. V jedné chvíli nevybíravě fauloval Chabada, kterého po dvanácti vteřinách následoval Nedvěd. Vítkovicím se naskytla dlouhá dvojnásobná přesilovka, která ve 28. minutě skončila gólem. Kubina nahrál kotouč o zadní mantinel před branku Štefankovi, jenž neměl problém uklidit jej do odkryté klece. V následné zkrácené početní výhodě tým Sparty podržel, dnes vynikající, gólman Bříza. Sparťané začali nabírat na obrátkách a dostávat domácí mužstvo často pod tlak. Před brankou zaváhali Havlát, Hlaváč i Nedvěd. V jasné šanci se neprosadili ani Výborný a Sivek s Eiseltem, kteří přečíslili domácí obranu. Ve 39. minutě v přesilové hře Výborný po zemi poslal kotouč před branku, kde jej se štěstím usměrnil mezi tyče nikým nehlídaný Nedvěd. Pražané zlepšený výkon a vyšší aktivitu korunovali zaslouženým vyrovnáním.

Do závěrečného dějství nastoupila Sparta v útlumu, ze kterého těžily jen Vítkovice. Bříza se musel nejvíce činit při pokusech Šimíčka s Peterkem, snadný nebyl ani zákrok při gólové příležitosti agilního Hubáčka. Zpoza branky nabil Malík volnému Irglovi, jenž na hostujícího brankáře rovněž nevyzrál. Při vyloučení Melichara v 50. minutě přistrčil Procházka kotouč na modré Kubinovi, jenž Břízu překvapil střelou, kterou neviděl. Sparta se nadechla k velkému náporu, především první formace hostí před Pincem zle zatápěla. Odkrytou klec netrefil Ton, v jasných gólových příležitostech štěstí nepřálo Havlátovi, Nedvědovi ani Hlaváčovi. Pražané veškeré síly vrhli do útoku, ale v power play inkasovali potřetí. Sedm vteřin před koncem prázdnou klec trefil Šimíček.