Sparta vzdává hold

Každý z nás je někdy potřeboval a potřebovat bude. Jsou tu pro nás – ať hoří, přišla povodeň, stala se vám nehoda či úraz... Po vzoru zámořské NHL se tak Sparta rozhodla jako úplně první sportovní klub v České republice věnovat v každé sezoně utkání těm, kteří za nás denně nasazují své životy – hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Za to jim patří náš velký dík.

Už patnáct let hokejová Sparta vyznamenává za své poslání hasiče, vojáky, policisty a záchranáře. Za tu dobu dokázala pro dobročinné složky Integrovaného záchranného systému a Armády ČR vybrat už neuvěřitelných 8.564.951 korun. Významně tomu napomohl i #HOLD2024 věnovaný především záchranářům a operátorům tísňových linek. Během něj se podařila vybrat dosud nejvyšší částka v celé dlouholeté historii projektu – 1.652.421 korun! Podařilo se ji vybrat díky sbírce na webu Donio.cz, on-line i živé a aukci a darům od partnerům Fortuna a Vamed.

Sparta v posledním ročníku věnovala projektu atraktivní zápasy s Třincem a Libercem. A oba duely, které vidělo dohromady přes 31 tisíc fanoušků, dokázali svěřenci trenéra Grosse vyhrát – navíc se suverénním skóre 9:2. Zápasu s Libercem předcházel výjimečný edukativní ceremoniál. Fanoušci v O2 areně a desetitisíce dalších u obrazovek O2 TV Sport si v jednu chvíli připomněli, jak poskytnout první pomoc.

"Nebojte se být koučem situace, protože každá pomoc je lepší, než-li žádná! Kdybyste neudělali nic a nevolali na 155, šance na přežití člověka klesá každou vteřinou," nabádá všechny z nás Jana Poštová, tisková mluvčí a operátorka ZOS.

TENTOKRÁT V ZÁCHRANÁŘSKÉM!

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den.“ Právě tuto větu měli sparťanští hokejisté vyobrazenou na speciálních dresech. „Základní myšlenkou tohoto ročníku bylo na důležitost úplně prvního kontaktu s člověkem, který je v ohrožení života. Musí jít o kooperaci telefonního operátora na jedné straně s člověkem, jenž se rozhodl nebýt lhostejný a pomáhat až do chvíle, než dorazí profesionálové ze záchranné služby,“ vysvětloval šéf marketingového oddělení Sparty David Dinda. „Jsem rád, že se nám povedlo splnit speciální cíl – nejen vybrat co největší částku na potřebné nadace, ale reálně přispět k záchraně lidských životů. Desítky až stovky tisíc lidí si díky tomuto projektu připomnělo základy první pomoci,“ těšilo Dindu.

Jednou z tváří čtvrtého ročníku Sparta vzdává hold byl opět herec Pavel Nečas. Ten kromě role moderátora zastal opět hlavní roli v propagačním videu k největšímu dobročinnému projektu v českém hokeji.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila