Sparťanská krev

Sparťanská krev představuje dlouhodobý charitativní projekt na podporu dárcovství krve, do kterého se tradičně zapojují nejen současní a bývalí hráči Sparty, ale i zaměstnanci klubu a sparťanští fanoušci a partneři.

Vůbec první hromadné darování krve se konalo v listopadu 2007 na Transfuzním oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči. Během hokejového ročníku 2009/2010 darování krve poprvé proběhlo přímo v hráčské kabině sparťanského A-týmu, jeden z termínů darování Sparťanské krve 2015 se odehrál také v prostorách obchodního domu Van Graaf na Václavském náměstí.

Sparťanská krev 2021: Rekord těsně padl!

Patnáctý ročník dobročinného projektu Sparťanská krev byl navzdory složité aktuální situaci rekordní! I díky pomoci Armády České republiky si k odběrům ve Všeobecné fakultní nemocnici a do holešovické Tipsport areny našlo cestu o čtyři dárce víc, než v dosud rekordním ročníku 2019.

Celkový počet dárců se zastavil na čísle 1253, z toho 235 prvodárců. V konečném součtu se darovalo přes 563 litrů životně důležité tekutiny. „Nikdo z nás nečekal, že vzhledem k okolnostem může být tento ročník tím rekordním. Moc mě těší, že se u našich fanoušků stala Sparťanská krev tradičním listopadovým rituálem. Všem patří obrovský dík,“ uvedla generální manažerka HC Sparta Praha Barbora Snopková Haberová, která se spolu s Petrem Tonem a Pavlem Šrekem rovněž přidala mezi listopadové dárce.

„Sparta nám už popatnácté významně pomohla ke zvýšení počtu dárců v tomto měsíci. Věříme, že se mnoho z dvou stovek prvodárců vrátí do našich odběrových místností i v následujících měsících. Krev je totiž potřeba u nejrůznějších nemocí, úrazů a operací celoročně. Děkujeme všem sparťanům, kteří mají chuť tímto způsobem pomáhat," uvedla po úspěšném listopadu vrchní sestra z transfuzního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice Mgr. Ilona Drdová

Ke společným odběrům dorazilo také několik desítek zástupců Armády České republiky, kteří se vedle tradiční akce Sparta vzdává hold přidali také k nejstaršímu sparťanskému dobročinnému projektu. Konkrétně šlo o vojáky z Agentury logistiky a členy Vojenské policie. „Prostory mi připomínaly zázemí vojenské nemocnice. Krev jsem za svůj život věnovala už sedmkrát, nicméně v prostorách hokejové arény úplně poprvé. Navíc nás hokejisté provedli kabinou a šatnami, takže kromě dobrého pocitu jsem zažila i netradiční hokejový zážitek,“ svěřila se četařka Olga Kmentová z Agentury logistiky z Kostelce nad Labem.

Kovář: Záleží mi, aby celá výstroj ladila

Hlaváč je zpátky! Trénování mě bude bavit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun