21. 11. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Dominik Pacovský

V létě se vrátil zpět z Ameriky do Holešovic mladý útočník Dominik Pacovský, jenž v hlavním městě působil již v mládežnických kategoriích. Na ledě dostává mnoho prostoru a důvěru se snaží splácet maximální bojovností a neústupností.

Teprve dvacetiletý hokejista si dosyta zahrál již v létě, počítalo se s jeho vytížením také na farmě v Berouně, zatím však působí především v A - mužstvu. A nevede si na svůj věk vůbec špatně. Za mořem se naučil být ostrý a neústupný u mantinelu, chodí do branky a dohrává souboje. Jen produktivita zatím holešovické naději nevychází, ovšem komu v současné situaci ve Spartě ano.

V zápase s Českými Budějovicemi naskočil na křídle Koreisovy formace s Hromase. Lajna rozbíječů si však počínala velmi dobře. Dokázala slušně bránit ai přejít do rychlého protiútoku. Hromas i Pacovský si vytvořili šance, první jmenovaný dokonce skóroval.

S přibývajícím časem ale jejich ice-time klesal. Pražané prohrávali a potřebovali na ledě zkušenější borce. Znovu to však nebylo nic platné. Pacovský se tak nedostal do oslabení, v přesilové hře si dvakrát krátce zahrál. Vystřelil třikrát na bránu.

Koreisově lajně chybí zřejmě více zkušeností. Neudrží dlouho puk na hokejce, příliš si nepřihrají. Rychle se touše zbavují a v rozehrávce působí zbrkle. Možná i proto kolonka dobrých či nepovedených přihrávek vypadá v případě Pacovského tristně. Je zvyklý spíše na zámořský styl hokeje, kde se puku rychle zbavuje. Buď nahozením do pásma nebo naopak odpálením pryč z nepřehledné situace. Lépe postaveného spoluhráče hledal Pacovský málokdy.

Výsledná známka: 3

Momenty Dominika Pacovského v utkání:

8:09 – Pacovský od mantinelu přiťukl puk před branku Koreisovi, který byl zcela osamocen. Kováře však nevymíchal, v poslední chvíli jej za cenu faulu zastavil Kuchejda.

8:13 – V ponechané výhodě se k odraženému puku znovu dostal Pacovský, pálil jen do ramena budějovického gólmana.

14:10 – Sparta vyrovnala na 2:2, Pacovský byl na ledě.

22:07 – V početní výhodě se poprvé mezi mantinely objevuje také Pacovský, a hned dvakrát zkoušel pozornost brankáře hostí. Neúspěšně.

33:49 – Nejprve Pacovský padl do střely Ptáčka, vzápětí se sám dostal k odraženému puku a mohl jít do protiútoku. Neměl však rychlost ani síly.

Podrobná čísla Dominika Pacovského

Dominik Pacovský - zápasové statistiky