25. 3. 2011 Lucie Strouhová

Analýza: Filip Novotný

Mladý brankář Sparty Filip Novotný dostává v závěru sezóny více příležitostí. V zápasech play out sbírá zkušenosti mezi seniory a v páteční podvečer proti Mladé Boleslavi dokázal na osmý pokus konečně zvítězit.

Zanedlouho dvacetiletý brankář probíhající sezónu bude chtít rychle zapomenout. Cestoval mezi Berounem a Spartou, nikde však pořádnou šanci nedostal. Ve čtyřech zápasech naskočil i za juniory, tři z nich však prohrál. Neuspěl s týmem dvacetiletých na přelomu roku ani na světovém šampionátu. A nyní ve Spartě se snaží se zdviženou hlavou dokončit neúspěšnou sezónu.

Ačkoliv se do branky Pražanů dostal už poosmé, až nyní dokázal zlomit prokletí a dovést svůj celek k vítězství. Mnoho práce však neměl. Bezzubá Mladá Boleslav smířená s faktem, že bude hrát baráž příliš snahy nevyvinula. Novoného sice držela v permanenci, vyložené šance si však nevytvořila.

Z jednatřiceti střel pustil Novotný pouze jedinou. Mnoho puků vyrazil, jen pět jich ukryl ve své výstroji. Snažil se zapojit do hry. S chutí rozehrával puky, hrál i za brankou. Nepůsobil nervózně, nerozhodila jej ani situace z 25. minuty hry, kdy vyhodil kotouč mimo hrazení a obdržel dvě trestné minuty.

Sparta má v maskovaném mladíkovi příslib do budoucna, který si musí hýčkat a dávat Novotnému příležitosti. Těch Novotný letos v ostrých zápasech základní části příliš nedostal, a to ani ve farmářském Berouně. Nezdařený ročník se však chýlí ke konci a v tom novém všichni začínají od nuly.

Výsledná známka: 2

Momenty Filipa Novotného v utkání:

16:20 – Přečíslení Demela s Pabiškou zavánělo nebezpečím, Novotný se však stihl přesunout k tyči včas a vytěsnit kotouč mimo tyče.

24:19 – Novotný vyloučen, když ve snaze rozehrát zvednul kotouč příliš vysoko.

43:25 – Tečovaný puk z hole Padělka zapadl do sítě, Novotný neměl šanci zasáhnout.