SPA - MBL 2:1 - Omlazená Sparta těsně přehrála Ml.Boleslav

POU9, pátek 25. 3. 2011
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Novotný - Sobotka, Gulaši, Philipp, Žovinec, Jakub Kolář, Zacpálek, Veselý, Husák - Ton, D. Výborný, Přibyl - Žálčík, Karpov, Hromas - S. Treille, Rubeš, Forman - Sovík, Kafka, Bartánus
Mladá Boleslav: Valent - Hay, Mikuš, Čížek, Chaloupka, Macháček, Marušák, Benda, Dudáš - Pabiška, Tvrdík, Boháč - Demel, Vrbata, Plodek - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Lenc, Padělek, Losko
Branky a nahrávky: 38. D. Výborný (P. Ton, Philipp), 40. S. Treille (Forman) - 44. Padělek (Lenc, Benda). Rozhodčí: Blecha, Husička - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 419. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
V předposledním domácím zápase si Sparta poradila proti Mladé Boleslavi i s velkým počtem juniorů v sestavě. Ale branky za domácí dávala osvědčená jména. Rozhodují momenty přišly na konci druhé části. Nejdříve 200. gólem otevřel skóre David Výborný a vítěznou trefu obstaral Sacha Treille. I přes snížení hostů Sparta těsné vedení uhájila.

Do předposledního domácího utkání proti Mladé Boleslavi nastoupila Sparta ve značně omlazené sestavě. Právě jeden z hráčů juniorky, útočník Miroslav Forman, se prosadil do první gólové šance utkání. Jeho střela ale mířila těsně vedle branky. Mladíci se zapojovali i do přesilových her, branku se jim však v první třetině vstřelit nepodařilo. Jediným dalším hráčem, který Valenta výrazněji vystrašil, byl Petr Ton. Ten si obhodil obránce a z úhlu střílel těsně vedle branky.

Po nevýrazné první části se domácí začali dostávat do tempa. Kapitán David Výborný se dvakrát v krátkém sledu ocitl blízkou jubilejní dvousté brance v extralize. Nejdříve však přestřelil poloprázdnou branku, podruhé jím vystřelený puk prolétnul brankovištěm, aniž by ho kdokoliv tečoval za Valentova záda. Ve 37. minutě byli krátce po sobě vyloučení Vrbata a Demel, jeden z boleslavských hráčů navíc v dvojnásobném oslabení ztratil hokejku. Tuto výhodu už David Výborný využil, po křižné přihrávce Tona poslal puk do rohu branky, a připsal si tak 200. gól. O dvě minuty později se trefil i Sacha Treille, který po zrychlení v útočném pásmu překonal Valenta ukázkově provedeným blafákem do backhandu.

Mladá Boleslav se ale po brance do šatny rychle oklepala a dokázala ještě zápas zdramatizovat. Na začátku třetího dějství Aleš Padělek šikovně tečoval puk, který vystřelil Benda od modré čáry. Holešovické mohl třetí brankou uklidnit Bartánus, ale z obou vzájemných soubojů vyšel vítězně boleslavský brankář. Ani mladý Daniel Přibyl se v závěru zápasu v dobré pozici neprosadil, ale to už Spartu nemuselo mrzet. Hubený jednobrankový náskok totiž udržela až do konce zápasu.

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Nasadili jsme hodně juniorů, kteří hráli výborně. Dali do toho chuť a tempo, nebylo to jen tolik kontaktní. Ale pro ně to splnilo účel, za což jsme rádi. To, že si Filip Novotný připsal první výhru, je pro něj samozřejmě dobré, ale důležitější než výhra je výkon, který se mu zlepšil. Už v Brně chytal dobře, dnes taky velice dobře. Přesně takové zápasy potřebuje."

Vladimír Jeřábek (BK Mladá Boleslav): "Začátek nebyl z naší strany špatný, dodržovali jsme to, co jsme chtěli. Měli jsme i nějaké šance. Ve druhé třetině jsme udělali několik chyb a zbytečných faulů. Na přesilovku pět na tři Sparta poslala nejlepší hráče, kteří to udělali dobře. Druhý gól mě mrzí, měli jsme odkrytou levou stranu. Myslím si, že jsme si bod zasloužili. O výsledek ale ani tak nešlo, protože my se potřebujeme nabudit a mít stálý herní projev před baráží, kterou máme po dnešním dni jistou."