18. 10. 2009 Lucie Strouhová

Analýza: Michal Broš

Centr první formace Michal Broš neprožívá úspěšné období. Přestože mu nelze upřít snaha a bojovnost, nedokáže se chytnout povedeným okamžikem, který by jej nakopl k lepším zítřkům. Navíc je zraněný Kratěna, s ním se Brošovi šlapalo z bláta o poznání snadněji.

Michal Broš patří tradičně k tahounům Holešovickým, ale i těm nejlepším se nedaří neustále. Centr první formace bojuje před brankou, žádný kotouč jej nenechá klidným. S Tonem, a nově po zranění Kratěny, s Hromasem působí mezi mantinely bezradně, ale s nechtěným osudem se rve.

Příznivci jsou zvyklí na technické kousky či parádní kombinaci. Nic podobného ale v podání Broše v současných chvílích nehledejte. Olomoucký rodák si zkrátka cestu zpět k formě hledá po svém. Získá – li puk, jde jako buldok sám, a to i proti přesile soupeře. Pokud se naskytne střelecká příležitost, ihned se snaží poslat touš na bránu.

Chybí ale přesnost. Puky z Brošovy hole končí většinou na hrudi gólmana. V přesilových hrách se motá před brankou, hledá si prostor. Snaží se o dorážky, ale všude je o pomyslný krok později. Navíc se na něj lepí i pověstná smůla. Dvakrát byl v derby vyloučen, jeho prohřešek vždy soupeř potrestal gólem. Když podruhé na něj sudí ukázal, Broš jen bezmocně zaklekl a hlavu zabořil k ledu. Tolik jej situace štve!

Po zranění Kratěny se na ledě potká s pukem málokdy. Většinou ho musí sám vybojovat, než čekat na přihrávku do vyložené šance. To vše mu v současné chvíli bere síly. Dobrá zpráva je ovšem na obzoru: dvojče Kratěna se zotavuje a již brzy by měl být trenérům k dispozici. S jeho přítomností dozajista ožije i Broš.

Výsledná známka: 4+


Momenty Michala Broše v utkání:


0:30 – Ton zpoza branky našel Broše, ten z první vystřelil jen doprostřed branky.

12:30 – Stená situace, ale u druhé tyče. Tentokrát ale nahrával Hromas a střela Broše byla zblokována.

20:30 – Broš v roli nahrávače jel dva na jednoho s Tonem. Ze slibné příležitosti vzešel pouze nedovolený zákrok soupeře.

25:19 – Centr první formace pykal na trestné lavici, když se Slavia ujala v derby vedení.

26:05 – Broš se vřítil do třetiny, střela švihem však neměla nárok na úspěch.

32:07 – Přečíslení dva na jednoho. Broš náramně předložil puk Hromasovi, ten namířil jen do rozkleku přemisťujícího se Nerudy.

43:01 – V závaru před brankou se dvakrát natahoval po puku Broš, jeho střely ale postrádaly razanci.

46:29 – Broš znovu putuje na trestnou lavici. Po verdiktu rozhodčího se jen bezmocně kácí k ledu a nevěřícně kroutí hlavou. To ještě netušil, že Slavia potrestá i jeho druhé vyloučení. Tentokrát je to zároveň vítězný úder sešívaných.

Podrobná čísla Michala Broše


Michal Broš - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 0
Body: 0
+/-: 0
Buly (vyhraná/celkem): 14/25
Trestné minuty: 4
Střely na bránu: 4
Střely mimo: 3
Hity: 0
Povedené přihrávky: 9
Pokažené přihrávky: 3
Čas strávený na ledě: 14:49
Čas v přesilovce: 3:49
Čas v oslabení: 1:33
Čas při hře 4 na 4: 0:32
Nejdelší pobyt na ledě: 1:12
Nejkratší pobyt na ledě: 0:10

Jiří Vykoukal pod drobnohledem v utkání se Zlínem

Jiří Vykoukal i přes svůj věk patří jednoznačně k lídrům holešovické defensivy. Dokáže rozehrát, vstřelit branku i přesně nahrát. Je nedílnou součástí přesilových her i oslabení. Utkání se Zlínem jsou v posledních letech hodně emotivní a bude třeba krotit emoce. Proto se podíváme podrobněji na nejzkušenějšího zadáka!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka