19. 10. 2009 Tereza Velikovská

Škoda chyby v přesilovce, litoval Vykoukal

V druhém derby pražských S v této sezóně opět kralovala Slavia, když zvítězila v poměru 3:2. Oba soupeři dokázali dvakrát využít výhodu přesilové hry. Rozdílovou branku se hostům podařilo vstřelit ve sparťanské přesilovce. Právě tento moment považuje zkušený zadák Jiří Vykoukal za klíčový pro vývoj celého zápasu.

První třetinu se soupeři spíše oťukávali, skóre načal až obránce Slavie Tomáš Žižka při početní výhodě. O dvě minuty později bylo srovnáno zásluhou Michala Gulašiho, asistenci si připsal právě Vykoukal. „Vystřelil jsem od modré, Gulaši to přesně tečoval,“ popisoval gólovou akci.

JIŘÍ VYKOUKAL

Ta byla však na dlouho ze strany Sparty jediná. Hosté šli naopak znovu do vedení, paradoxně v přesilové hře Sparty při vyloučení Davida Hrušky. Stejně jako v zápase v Pardubicích byla hlavní příčinou osobní chyba obránce, průniku Červenky a Vondrkou nezabránil Michal Gulaši. „Osobní chyby k hokeji patří, stane se to. Je to škoda, takové chvíle rozhodují zápasy,“ konstatoval Vykoukal.

Tato branka dostala Slavii na koně, za tři minuty ji poslal do dvoubrankového vedení Lukáš Havel. Domácí ještě stihli snížit přesnou trefou Jakuba Langhammera, na víc už ale neměli ani v závěrečné power play. Podlehli tak doma rivalovi ze Slavie o jediný gól. „Zápas byl docela vyrovnaný. Škoda gólu, který jsme dostali v naší přesilovce. Místo abychom skórovali, inkasovali jsme. Potom na nás trošku sedla deka.Následně jsme dostali další branku v oslabení a do konce zápasu už se nám to nepodařilo napravit,“ shrnul ofenzivní bek Sparty.

Atraktivní utkání sledovala nejvyšší návštěva sezóny. Do TESLA ARENY dorazilo více než 11 a půl tisíce diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru. „Člověk si ji užívá víc, když vyhraje,“ zalitoval na závěr Vykoukal.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka