2. 12. 2009 Lucie Strouhová

Analýza: Ondřej Kratěna

Asi málokdo si dokáže představit sparťanský soubor bez útočníka Ondřeje Kratěny. Subtilní hokejista je nedílnou součástí Volkovy družiny a rovněž letos dokazuje, že je pro mužstvo nepostradatelným komplexním hráčem.

Člen první formace disponuje převážně klady. Kratěna je komplexní hokejista, jenž dokáže zavařit soupeři směrem dopředu, zároveň je však při defenzívě prvním útočníkem, jenž pomáhá zadákům směrem dozadu.

Hraje oslabení, kde vyjíždí do hloubi útočného pásma a forčekuje. Dokáže znemožnit soupeři rozehrávku. V přesilových hrách mění pozice. Chvíli je na modré čáře, zanedlouho číhá na křídle či se tlačí před branku a čeká na svou příležitost. Ve správný okamžik dokáže udeřit, i když není rozeným střelcem.

Zdobí jej kombinační hra, dokáže přesně nahrát. Síla prokazuje i v osobních soubojích, umí zavést puk do útočného pásma bez nahození. V utkání s Pardubicemi se ale první formace těžko prosazovala. Taktická a především opatrná bitva z obou stran dávala málo příležitostí pro pohledné akce.

Přesto se dvaatřicetiletý forvard snažil několikrát vzít zodpovědnost na sebe a jít sám přímočaře na branku, vždy byl ale zastaven přesilou soupeře. Tentokrát se mu nevedlo ani v samostatných nájezdech, a to ani s populární krátkou kličkou zakončenou mezi brankářovy betony.

Výsledná známka: 2

Momenty Ondřeje Kratěny v utkání:

11:10 – Kratěna projel až do útočného pásma, za sebou nechal puk Hanzlíkovi a po jeho ráně číhal před brankou na teč.

23:03 – Nahození ze středního pásma nemělo nárok na úspěch.

51:10 – Faul na Kratěnu a Pardubice šly do tří. Dvojnásobnou přesilovku však Sparta nedokázala zužitkovat.

52:07 – V početní výhodě pálil Kratěna z dálky, Růžička jeho pokus zastavil.

54:25 – Hanzlík od modré čáry vystřelil, pravý křídelník první formace jeho projektil tečoval nad bránu.

57:13 – Špirko mohl jít sám na Přikryla, zezadu jej ale čistě odsbrojil Kratěna.

63:31 – Z levého křídla se Kratěna pokusil o střelu švihem, která namířila jen do hrudi Růžičky.

65:00 – V prvním nájezdu volil Kratěna kličku do forhendu, Růžička betonem zasáhl.

65:00 – Ani druhý pokus nevyšel. Tentokrát se Kratěna snažil krátkou kličku do bekhendou zakončit mezi betony.

Podrobná čísla Ondřeje Kratěny

Ondřej Kratěna - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 0
Body: 0
+/-: 0
Buly (vyhraná/celkem): 0/1
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 2
Střely mimo: 1
Hity: 3
Povedené přihrávky: 20
Pokažené přihrávky: 6
Čas strávený na ledě: 24:04
Čas v přesilovce: 3:18
Čas v přesilovce 5 na 3: 0:30
Čas v oslabení: 2:03
Čas při hře 4 na 4: 2:03

Marek Černošek pod drobnohledem v utkání s Mladou Boleslaví

Třiatřicetiletý obránce Marek Černošek před nedávnem oslavil narození syna, nyní se ale musí naplno věnovat své práci. Defensiva bude proti houževnaté Mladé Boleslavi klíčem k úspěchu, proto se podrobněji podíváme právě na již stabilního člena sparťanské obrany!