2. 12. 2009 Lucie Strouhová

Brankář Přikryl cítil po Pardubicích zklamání

Potřetí v řadě se do branky Sparty postavil Petř Přikryl, jehož osud už byl před několika týdny pomalu zpečetěn v prvoligovém Berouně. Přesto nyní drží hokejisty Sparty a mezi tyčemi podává kvalitní výkony, s Pardubicemi pomohl vyválčit domácím bod.

Přestože už na lavičce seděl uzdravený Chábera, do branky se znovu postavil Petr Přikryl, jenž odchytal povedená utkání ve Vítkovicích a v Brně. V duelu s Pardubicemi však dlouho jen přihlížel střeleckému trápení svých spoluhráčů, kteří se na první branku snažili více než dvě třetiny. „Měli jsme dostatečně mnoho šancí na to, abychom zápas dovedli do vítězného konce,“ řekl.

Přesto nakonec mohli Pražané prohrát v základní hrací době, když necelé dvě minuty před koncem inkasovali vedoucí gól Pardubic v oslabení. „Byla to pro mně hrozně těžká situace. Hráč jel z boku sám a střílel hodně rozjetý, to se špatně chytá. Udělal jsem takový polorozklek a Pivko to potáhl do mého protipohybu proti noze na které jsem stál, tam už se nešlo natáhnout. Na druhou stranu chytit se dá všechno,“ krčil rameny brankář, v němž jednoznačně po zápase převládalo zklamání.

Petr Přikryl

V nastaveném čase totiž Přikryl několikrát podržel své mužstvo a věřil, že Sparta zlomí utkání na nájezdy. „Pardubice měly jednoznačně navrch, podařilo se mi kluky podržet. Chtěl jsem poté zápas zlomit na naši stranu v nájezdech, bohužel to nevyšlo. Jsem zklamaný,“ objasnil jednatřicetiletý maskovaný muž.

V nájezdech už šlo o letorii, sedm sérií a dlouho jen dva úspěšní střelci. Sparťan Ton a pardubický Špirko. Oba pokořili gólmany dvakrát. „Věděl jsem, hlavně při tom druhém gólu, který dal na lapačku, co Rusty udělá. Provedl to ale opravdu dobře, což mě upřímně mrzí, protože jsem mu tam nechával i malinkou pastičku. Trefil to ale naprosto přesně nad rameno a nás to stálo body,“ sklonil poklonu soupeři.

Nakonec však litoměřický odchovanec může být spokojený. Sezónu načal především v Berouně, do branky Sparty se dostal jen sporadicky, když Chábera střídal. Pořádná šance nepřišla. „Nechtěl bych to přehnaně komentovat, ani návrat do Sparty prožívat. Do branky si stoupnu tam, kam mě Sparta pošle , tedy buď do Berouna nebo tady a vždy se budu snažit odvést pro tým tu nejlepší práci,“ skromně dodal úspěšný navrátilec.

„Už před sezónou jsem věděl, že budu v Berouně. To, že si mě Sparta nyní vytáhla je pro mě jediné plus,“ pousmál se závěrem gólman.