24. 11. 2010 Tereza Velikovská

Analýza: Radek Philipp

Obránce Radek Philipp přišel do Sparty v průběhu loňské sezóny, od té doby je stabilním členem defenzivních řad. Stejně jako celý tým se v současnosti trápí, bodoval naposledy ve Zlíně, kde vstřelil branku na 2:3. Tentokrát se mu ovšem proti stejného soupeři vedlo o poznání hůře.

Třiatřicetiletý bek nastoupil proti moravskému soupeři na pozici pravého obránce ve druhé obranné dvojici s Janem Hanzlíkem. Na ledě strávil přes sedmnáct minut, jeho obrana nebyla natolik vytěžovaná jako první duo Gulaši s Vykoukalem. Dostával se i na přesilové hry, ale zpravidla ne od začátku, ale po vystřídání už zmíněné dvojice. Přes dvě minuty strávil i v oslabení.

Během zápasu vystřelil celkem třikrát, jednou jeho projektil schytal spoluhráč Bartánus, dvakrát puk zastavil skvěle chytající Duba v brance hostů. Největší šancí byl jeho průnik do útočného pásma ve 27. minutě. Dobrou pozici před Dubou ale nevyužil a puk napálil pouze do něj. Právě ve druhé třetině byl na ledě nejčastěji, ale více střeleckých pokusů si nepřipsal.

Herně se nedaří celému týmu, stejně je na tom i urostlý obránce. V oslabení se mu příliš nevedlo vyhazovat puky, je ale třeba přičíst mu k dobru, že při jeho přítomnosti na ledě Sparta neinkasovala. Že by ovšem působil naprosto jistě, se říci nedá. Často šel do protihráče spíše hokejkou, kterou se na něj snažil dosáhnout, než aby do něj šel tvrdě tělem.

Výsledná známka: 3-4

Momenty Radka Philippa v utkání:

10:44 – Nastupuje v oslabení na pozici posledního hráče, brání spíše hokejkou než tělem.

18:18 – V přesilové hře střílí od modré čáry, puk se odráží od Bartánuse vysoko nad.

26:05 – Dobře si vyjel do útočného pásma, dostal se až před Dubu, do kterého puk vystřelil.

33:50 – V přesilové hře se nedohodli s Hanzlíkem a Pöpperlem, který rozehrával tam, kde nikdo nebyl.

44:25 – Vyjel si na útočný výlet, ale puk dovezl pouze za soupeřovu branku, kde mu byl odebrán obránci. Poté se musel rychle vracet, aby stihl protiútok Zlína.

51:05 – V přesilové hře pět na tři střílí pouze do Duby.

57:55 – Dobře odstavil zlínského útočníka u mantinelu, zbrzdil tak nadějný útok dvou na jednoho.