23. 11. 2010 Petr Schwank

Těžko můžeme vyhrát, když nedáme gól, štve Kafku

P r a h a - Že to Spartě skřípe na hříštích soupeřů, už valná většina fanoušků ví. Holešovičtí ale ztrácí i na vlastní půdě. Pražanům se stále ještě nedaří nastartovat se po reprezentační pauze. I díky tomu prohráli už čtvrtý zápas v řadě, druhý doma. Forvard Petr Kafka se na ledě proti ševcům snažil, nakonec však i on musel sklopit hlavu. „Je to těžké hodnotit,“ prohodil sklesle.

Je to už podruhé, co Holešovičtí před vlastními fanoušky nedali ani gól. „Bez gólů to prostě nejde, to je alfa omega hokeje,“ důrazně upozorňuje mladík s číslem 66 na zádech. „A když nedáme gól doma, je to ještě horší.“ Sparta díky tomu v tabulce zakrněla na jedenáctém místě a desátá Slavia se jí každým zápasem vzdaluje.

Sparťané na svého soupeře – jak už to mají při domácích utkáních ve zvyku – vlétli se vší vervou, z branky se ale místo nich radoval soupeř. „Nám tam góly prostě nepadají,“ smutní. „Každý gól, co dostaneme, nás hrozně sráží dolů,“ říká Kafka. „Jakmile inkasujeme, trvá nám hrozně dlouho, než se vrátíme zpátky do hry a do útoku.“ Ani on nezná příčinu trápení, jímž si Pražané momentálně procházejí. „Kdybychom jen věděli, čím to je, tak vyhráváme.“

Petr Kafka

Navíc se na hokejky hráčů lepí smůla. Chybí jen kousek k dorážce, puk se nečekaně odrazí. „Tak to zkrátka je, když klub nevyhrává,“ myslí si jedenadvacetiletý útočník. „Dnes jsme podle mého Zlín přehrávali, ale góly dávali oni.“

„Začneme zápas, všechno je fajn, soupeře přehráváme. Ale pak se necháme vyloučit za nějaký faul a dostaneme gól,“ hledá příčinu neúspěchu Kafka. „Třeba tečí po střele od modré. A to nás všechny srazí dolů. Už jen proto, že takový gól my snad letos ještě nedali,“ čertí se.

Kafka dnes nastoupil ve třetím útoku společně s Kůrkou a Koreisem. „Trenéři už snad proházeli všechny hráče se všema. A pořád nic.“

Příští zápas sehrají sparťané pod Ještědem s libereckými Tygry. Utkání odstartuje v pátek od 18:30 a sparťané mají možnost přetrhnout hned dvě černé šňůry jednou ranou. Vyhrát po delší době na hřišti soupeře a přerušit sérii čtyř proher v řadě. Recept na úspěch? „Vyhrát první třetinu,“ říká jasně Kafka. „To bude pro nás nejdůležitější, protože to nás může nakopnout.“

„Pak se vám hraje úplně jinak než třeba jako proti Budějovicím, kde jsme sice vedli, ale během 20 sekund zase prohrávali. To je zoufalství, něco takového,“ stěžuje si. Zároveň ale nabádá: „Musíme se semknout, jít jako jeden muž a konečně zase vyhrát!“