3. 9. 2009 Oliver Sálus

Byla to pro mě velká zkušenost, hodnotil zápas Luňák

Olomoucký odchovanec Lukáš Luňák, oblékající dres prvoligového Berouna, dostal v posledním přípravném utkání Sparty před sezonou šanci zahrát si. Sám byl u několika akcí a výkon mužstva hodnotil pozitivně.

Lukáši, jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Byla to pro mě velká zkušenost, každý zápas za áčko mi dává nové zkušenosti.

Byl to pro vás těžký zápas?
Slovan byl kvalitní soupeř, přijel takřka v plné sestavě. Zatímco u nás bylo šest kluků z Berouna, starší hráči dostali volno, takže dneska hrála spíš taková omladina.

Dostal jste se k několika akcím, jak byste je zhodnotil?
Nějaké šance jsem měl, ale přes obranu Slovanu bylo těžké se dostat. Od trenéra jsem dostal párkrát vyčiněno, ale budu se snažit stejné chyby už neudělat znovu.

Lukáš Luňák

Jak se vám hrálo s novými spoluhráči?
Já teď trénuju v Berouně, přijeli jsme čistě na ten zápas. Hrál jsem s Kájou Hromasem a s Tůmičem (Davidem Tůmou), s kterým se znám z juniorky, takže tam nebyl problém. Výsledek byl určitě dobrý, ale vždycky to může být lepší. Chtěl bych nějaký gól, jsem útočník, takže se ode mě góly čekají. Dnes se to nepovedlo, tak snad to příště bude lepší.

Doufáte tedy, že se do sestavy Sparty během sezony propracujete?
Už měsíc hraju v Berouně, hraju tam druhou lajnu, takže jsem poměrně často vytěžovaný, což je pro mě momentálně nejdůležitější. Potřebuju se oťukat a budu čekat na šanci ve Spartě. První liga taky není nic jednoduchého, jsou tam zkušení hráči.

Zatím jste hrál pouze přípravu, už se těšíte, až vlítnete do ligového varu?
Určitě se už těším, až začne liga. Máme docela těžký los, hned první utkání hrajeme s Ústím doma a hned ve druhém kole máme doma Olomouc, což pro mě bude hodně zajímavé. Strávil jsem tam své hokejové mládí, takže proběhne nějaké hecování určitě. Znám tam plno kluků, takže se moc těším.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli