4. 9. 2009 Lucie Strouhová

Pro nás mladý je to úspěch, pochvaluje si Vojta

Nadějný obránce Jakub Vojta bojuje o setrvání v mužstvu Sparty. V utkání se Slovanem Bratislava vstřelil v přesilové hře důležitou branku a zase se malinko přiblížil svému snu. Zatímco někteří mlaďoši už se přesunuli do Berouna, Vojta zůstává nadále v Holešovicích.

Rodák z Ústí nad Labem se do hlavního města přesunul v dorosteneckém věku. Má zkušenosti z mládežnických reprezentací i juniorské soutěže za mořem. Obléknout extraligový dres Sparty se mu ale podařilo až v loňské sezóně. Odehrál deset utkání a v přípravném období se snažil přesvědčit trenéry o svých kvalitách, aby se počet jeho zápasů v extralize už jen navyšoval.

Jednu z posledních příležitostí ukázat se dostali mladí hokejisté proti Slovanu Bratislava. A nezklamali. Silný klub slovenské extraligy porazili. „Je to pro nás mladý úspěch a jsme rádi, že se nám podařilo zvítězit,“ pochvaloval si dvaadvacetiletý Jakub Vojta.

Jakub Vojta

Právě subtilní zadák s dvaapadesátkou na zádech přispěl svým spoluhráčům brankou. „Dostávali jsme hodně příležitostí i na přesilové hry, takže jsem se snažil hodně střílet,“ přidává svůj recept ke gólové radosti. Nakolik mu však branka pomůže probojovat se do základní sestavy zatím netuší. „Nevím, zda právě toto pro trenéra něco znamená,“ pokrčil rameny.

Zatímco Cunik, Vošmik nebo Bolf už trénují na farmě v Berouně, kde se připravují na prvoligovou sezónu, Vojtovy kroky každé dopoledne vedou do Holešovic. „Rád bych zůstal ve Spartě, ale pokud bych neměl pravidelně hrát, určitě uvítám i Beroun. Potřebuju nabrat zkušenosti a mít co nejvíce času na ledě,“ přemítá draftovaný hokejista z roku 2005 Carolinou Hurricanes.

Zkušenosti však sbírá každým dnem také pod střechou TESLA Arény. Na trénincích se potkává s hráči velkých jmen. „Spoustu toho v tréninku odkoukám, dovednosti jsou od koho brát,“ přikyvuje Vojta a vzápětí dodává. „Zkušení kluci se nám snaží občas poradit, ale my mladí musíme makat především sami,“ uvědomuje si.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila