16. 10. 2009 Oliver Sálus

Byly to šťastné góly, skromně hodnotil Langhammer

P r a h a - Člen třetí sparťanské formace Jakub Langhammer vstřelil Kometě Brno dva góly a jednou třetinou se podílel na debaklu 6:2. Zastínil jej pouze výkon Tomáše Netíka, který vstřelil svůj devětadevadesátý a pak i stý gól v extralize.

Holešovický klub byl v duelu s Kometou Brno jasným favoritem. To se potvrdilo už v první třetině, kdy domácí hokejisté během jedenácti minut vstřelili dvě branky. O tu druhou se postaral Jakub Langhammer. „Tomáš Netík střílel, puk se odrazil do tyčky a pak proklouzal na druhou stranu brankoviště. Jenom jsem to tam doklepnul,“ komentoval svůj gól útočník s číslem 84.

JAKUB LANGHAMMER

Zanedlouho měl na hokejce další gól. Octnul se před odkrytou bránou, ale zakopl a nakonec z toho nic nebylo. To si však vynahradil ve 43. minutě, kdy se trefil podruhé. „Dá se říct, že to bylo to samé jako první gól, odražený puk, dostal jsem ho před bránu. Byl to znovu šťastný gól,“ skromně popsal svoji druhou trefu Langhammer. Po zranění se rychle dostal do tempa a už zase střílí důležité branky. „Hraju třetí zápas po zranění, cítím se dobře.“

A bylo vůbec něco, v čem Kometa Spartu potrápila? „Myslím, že ne, nic jsme jim nedovolili a můžeme říct, že jsme si vlastně dali dva vlastní góly.“ Ze začátku soutěže se Spartě přezdívalo „remízový král“, dnes to byla výhra za tři body. Všechny týmy teď čeká jedna z nejtěžších částí soutěže. Doposud byla tabulka ještě hodně našlapaná, během následujících zápasů se budou náskoky a ztráty zvyšovat. „Zaplať pánbůh, že jsme vyhráli, máme tři body, prakticky k ničemu jsme je nepustili,“ děkoval za vítězství.

Sparta utkání s podceňovaným soupeřem po útočné stránce zvládla. Dala tak zapomenout na částečnou střeleckou impotenci. Jak vidí šance Sparty Langhammer? „Chceme určitě vyhrát, v neděli si jdeme pro tři body." Přijďte se podívat, jak derby dopadne. Nejzajímavější souboj v extralize je na programu tuto neděli od 18:10 v TESLA ARENĚ.