16. 10. 2009 Lucie Strouhová

Netík oslavil 100. gól v extralize!

V neuvěřitelné formě hraje útočník Tomáš Netík! Před duelem s nováčkem z Komety jej dělily dvě branky od hranice sta gólů v nejvyšší české soutěže, kterou se mu v páteční podvečer podařilo pokořit. Stobrankový střelec si připsal v utkání tři body a pomalu se dotahuje na čelo kanadského bodování nejvyšší české soutěže.

Tomáši, nesvazoval vás pocit pokořit metu sta vstřelených branek v ELH?
Nechci to zlehčovat nebo si hrát na machýrka, ale vůbec mě to nesvazovalo. Sto gólů má strašně moc hráčů, nechci se proto plácat po zádech. Velká meta je klub střelců a 250 branek. Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel.

99. branku jste vstřelil v první třetině, věřil jste si ve zbytku zápasu na tu jubilejní?
Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Ať je stav jakýkoliv, vždy chci dát další branky i za cenu, že by na výsledek zápasu už neměly žádný vliv. V každém střídání chci uspět a hrát co nejlépe. Hodně se o mně v posledních dnech psalo, tak jsem chtěl tu jubilejní branku vstřelit doma. Lidi jsou skvělí. Nehrajeme žádný oslnivý hokej, přesto v takovémto zápase minutu a půl před koncem už stojí a tleskají nám. Jsem za to vděčný.

TOMÁŠ NETÍK

Máte formu jako hrom, takže vám problesklo hlavou, že uspějete už s Kometou?
Byl bych špatný hráč, kdybych se po první brance uspokojil. V každém zápase chci dát dvě branky nebo více. Když jsem se trefil v první části, hned jsem věděl, že budu chtít uspět znova.

Připomínal vám vaší hranici po první brance na střídačce někdo?
Nikdo mi nic neřekl, maximálně vedoucí mužstva pan Velechovský. Nedělal jsem si z toho ale hlavu.

Jubilejní branky bývají ušmudlané, to se o vaší ráně říci nedá. Souhlasíte?
Abych nebyl stále tak skromný, tak musím přiznat, že jsem měl velkou radost. Trefil jsem to moc dobře, mockrát bych to stejně už nezopakoval, ani kdybych moc chtěl. Opřel jsem se do toho, chvíli jsem se obával, aby to nebyla tyčka. Puk cinkl o spojnici a pak už jsem je viděl, že tam visí. Mám ohromnou radost, byl to krásný gól.

Památný puk získá fanoušek, nechtěl jste si ho přeci jen schovat?
Někomu udělá velkou radost, možná větší než mě. Nejsem sběratel suvenýrů. Spíše si schovám puk, kterým překonám tátu, nebo mu ho věnuji. Bude pro mě důležitější než ten stý, který jsem trefil.

Vzpomenete si na svoji první branku v kariéře?
Nikdy na ni nezapomenu, bylo to proti mému týmu, dal jsem ji Petru Břízovi. Hrál jsem s ním, byl to vynikající gólman.

V zápase jste získal tři body, stíháte tak vedoucího Červenku na čele kanadského bodování. Sledujete to?
Nepřemýšlím nad tím. Do každého zápasu jdu s tím, že chci dát branku nebo nahrávat a pomoci tím týmu. Zní to jako fráze, ale nejde jít do zápasu s myšlenkou, že musím udělat čtyři body, abych se dotáhl v bodování na vedoucího muže. To je naprostý nesmysl, musím hrát vždy jak nejlépe umím a zbytek se dostaví sám.

Hned v neděli vás čeká derby, nevystříleli jste si střelecký prach?
Už teď se moc těším. Vím, že nějaké branky můžu dát. Hraji v lajně, kdy mi kluci každý zápas připravují několik šancí a s tím se hraje úplně jinak. Věřím, že když se v derby do příležitostí dostanu, zase něco proměním.

Byl zápas s Kometou tím utkáním, které jste potřebovali?
V téhle situaci pro nás žádný zápas není jednoduchý, nemáme moc vítězství a musíme se na každý zápas zodpovědně připravit. Ať by proti nám hrál dnes jakýkoliv soupeř, musíme už vyhrávat za tři body. Byla to pro nás velká motivace, chtěli jsme uspět a větší brankový rozdíl nám může jedině pomoci v sebevědomí.

Jedinou černou kaňkou zůstaví přesilovky, a to zejména ty nevyužité pět na tři…
Dneska to tolik nebolelo, přesto věřím, že zlom už přijde. Máme natolik kvalitní hráče, že je otázka času, kdy se nám podaří střeleckou smůlu protrhnout.

Slavii máte v derby co vracet, půjdete si pro tři body?
Dali jsme branky, snad jsme navnadili malinko i lidi. Derby je vždy parádní utkání, navíc hrajeme doma, tak jsme všichni už správně nabuzeni a těšíme se.