8. 3. 2008 Tomáš Kubánek

Čermák: Ještě nám chybí poslední krok

Křídlo první tygří formace Leoš Čermák se do historie třetího utkání čtvrfinálové série mezi Spartou a Libercem zapsalo kuriózní brankou, kterou naneštěstí pro Holešovické následovala další trefa Nedorosta. Domácí poté následný tlak proměnili pouze v jednu branku, která neznamenala víc než snížení na 2:3.
"Při přesilovce jsem ze strany zavážel puk. Spoluhráč mi najížděl před branku, a tak jsem chtěl žabkou prohodit beka. Trefil jsem ho do kolena, od kterého to propadlo gólmanovi do branky. Byl to šťastný gól," přiznává liberecký střelec.

Oba mančafty vlétly do utkání naplno, a tak nebyla nouze o řadu pošťuchování a slovních výměn. "Od začátku se odvíjí celý zápas. Kdybychom byli pasivní, tak soupeř vycítí, že má šanci, což jsme nechtěli dopustit. Proto jsme se snažili hrát aktivně a kontaktně. Samozřejmě Sparta začala stejně, takže to bylo hodně o srážkách."

Výsledek utkání se dlouho nehnul z bezbrankového stavu. V druhé polovině vyrovnané bitvy se oba týmy už dočkaly. Vedení se ujali hosté, domácí kontrovali na konci druhé třetiny. Na přelomu 45. a 46. minuty Tygři odskočili na dvougólový rozdíl. "Tehdy jsem věřil, že už to uhrajeme." Sparťané však závěr řádně zdramatizovali Štrbovou trefou. "Byli jsme pod velkým tlakem. Navíc se nám nepodařilo skórovat do prázdné branky při sparťanské power-play, a tak jsem vítězství potom nakonec uvěřil až po šedesáté minutě."

Přestože vstupovali Bílí Tygři do play-off proti Spartě v roli favorita, asi sami nečekali, že vyhrají všechny tři úvodní zápasy. "Dodržujeme taktiku, máme dobrého gólmana a nechybí nám štěstí, které je u hokeje důležité. Někdy nás třeba Sparta přestřílí, ale my dáme góly. Navíc jsme oproti předchozím rokům vyzrálejší," vypočítává Čermák atributy prozatím úspěšné čtvrfinálové jízdy.

Za stavu 3:0 se Libereckým chtě nechtě musí do podvědomí vkrádat vize brzkého ukončení série. Jenže právě takovéhle myšlenky mohou být pro vedoucí tým to nejošemetnější. "My si to nepřipouštíme. Každý ví, že ten čtvrtý krok je nejtěžší. Samozřejmě, že to může k tomu svádět, ale my se musíme znovu dobře připravit na další těžký zápas," upozorňuje liberecký útočník.